DomovCestovanie10 najlepších miest na návštevu na Novom Zélande. Časť I.

10 najlepších miest na návštevu na Novom Zélande. Časť I.

- Reklama -

Pre mnohých cestovateľov je Nový Zéland vysnívaným cieľom a miestom, ktoré je možné navštíviť raz za život. Ak plánujete svoju prvú cestu na Nový Zéland alebo plánujete spiatočnú cestu, aby ste si pozreli viac z tejto krásnej a divokej krajiny, možno budete chcieť vedieť, ktoré miesta na Novom Zélande sú na vrchole nevyhnutnosti. Tu je náš výber 10 najlepších miest na Novom Zélande.

Bay of Islands

Zátoka ostrovov nový zéland
zdroj: smartertravel.com
 • Bay of Islands je jedným z najlepších miest ísť na Novom Zélande na rybárčenie, plachtenie a iné vodné športy. Zátoka Bay Islands je vzdialená asi tri hodiny jazdy od Aucklandu. Tento nádherný región pozostáva zo 144 ostrovov medzi mysom Brett a polostrovom Purerua.
 • Čo robiť v zálive ostrovov? Nastúpte na loď, alebo do vody! Vyskúšajte potápanie s úvodným kurzom potápania Paihia Dive . Budete cestovať trajektom ďaleko do zátoky, aby ste preskúmali úplne nový podmorský svet.
 • Alebo sa zoznámte s morským životom v Bay of Islands na Fullers GreatSights Hole na plavbe po skalných delfínoch . V dobrý deň uvidíte na tejto plavbe veľryby aj delfíny.
 • Plavba vás privedie k jednej z najslávnejších pamiatok Bay of Islands, Dole v skale. Keď je príliv správny, môžete sa plaviť týmto jedinečným otvorom v skalnom útvare.

Kde zostať : Strávte noc v historickom hoteli Duke of Marlborough , ktorý sa vyznačuje tým, že je držiteľom najstaršej krčmovej licencie na Novom Zélande a nachádza sa na polostrove, ktorý sa tiahne priamo do stredu zálivu.

Milford Sound, Nový Zéland

Fiordland
zdroj: smartertravel.com
 • Rudyard Kipling nazval Milford Sound „ôsmym divom sveta“ a ak navštívite tento región Nového Zélandu, uvidíte prečo. Krajina okolo Milford Sound, ktorú vytvorili ľadovce počas doby ľadovej, stále nesie dôkazy o svojom vzniku v podobe epických scenérií: Útesy sa dvíhajú z fjordov korunovaných horami a vodopádmi.
 • Najlepším spôsobom, ako vidieť Milford Sound, je loď . Vydajte sa na vyhliadkovú plavbu po fjorde, kde uvidíte vodopády a divočinu, ako sú delfíny a tučniaky. Alebo sa plavte vo vode pod vlastnou parou na plavbe na kajaku.
 • Keď už ste zažili vodu z povrchu, choďte dole a navštívte Milford Discovery Center a podvodné observatórium . Toto je jediné plávajúce podmorské observatórium na Novom Zélande a návštevníci môžu ísť do hĺbky viac ako 30 stôp (zatiaľ čo zostanú v suchu) a získať 360 stupňov podvodného prostredia.

Kde zostať : Nie je veľa miest na ubytovanie v blízkosti Soundu, ale ak by ste radšej nemusei jazdiť tri a pol hodiny od Queenstownu, zvážte Milford Sound Lodge . Chata ponúka niekoľko balíčkov na pešiu turistiku a výlety loďou a toto miesto naozaj nie je nič iné, čo sa týka prístupu k Soundu.

Auckland, Nový Zéland

zdroj: smartertravel.com
 • Auckland ako najväčšie mesto na Novom Zélande a jeho medzinárodné stredisko leteckej dopravy je jedným z najlepších miest na Novom Zélande. Mnoho medzinárodných letov prilieta na Nový Zéland cez letisko v Aucklande , čo z neho robí ideálne mesto, odkiaľ môžete začať objavovať Nový Zéland.
 • Strávte aspoň jeden alebo dva dni v Aucklande, aby ste prekonali svoj dlhý let a preskúmali živú metropolu, než sa vydáte ďalej na Nový Zéland. Tu sú naše návrhy, čo vidieť a robiť v Aucklande:
 • Získať trochu kultúry môžete navštíviť jedno z mnohých múzeí v Aucklande, napríklad umelecká galéria v Aucklande . Toto je najväčšia umelecká inštitúcia na Novom Zélande s viac ako 15 000 dielami historického, moderného a súčasného umenia.
 • Ak je pekné počasie, prejdite sa po 185-akrovom parku Auckland Domain . Ak ste na návšteve v sobotu, zahrňte si zastávku na neďalekom farmárskom trhu Parnell , kde sa ráno predávajú čerstvé produkty.
 • Auckland je tiež domovom mnohých multikultúrnych barov a reštaurácií, ktoré podávajú všetky druhy kuchýň, takže večerajte v centre Aucklandu (a choďte na koktail alebo na dva, aby ste si pozreli nočný život).
 • Ak hľadáte dobrodružné aktivity v Aucklande, zvážte Auckland Bridge Climb . A ak ste skutočne odvážni, vyskúšajte bungee jump na Auckland Bridge .
 • Ak hľadáte výlety so sprievodcom v Aucklande, rezervujte si prehliadku mesta Auckland alebo plavbu po americkom pohári v prístave Waitemata.

Kde zostať : Bez ohľadu na to, kde sa v Aucklande ubytujete, budete mať blízko k niečomu zaujímavému. Vyskúšajte ubytovanie v CityLife Auckland , ktorý je v pešej vzdialenosti od niekoľkých zaujímavostí v Aucklande, ako je prístav, North and Princes Wharf a SkyTower.

Ostrov Waiheke, Nový Zéland

zdroj: smartertravel.com
 • Iba niečo viac ako 30 minút loďou od centra Aucklandu sa nachádza ostrov Waiheke , jedno z najlepších miest pre milovníkov vína na Novom Zélande. Na malom ostrove uprostred zálivu Hauraki je na ostrove Waiheke určite veľa viníc. Ak chcete pri svojej návšteve ostrova Waiheke vyskúšať čo najviac z nich, vyhľadajte niekoho iného, ​​kto by mohol šoférovať. Náš výber sú Vínne zájazdy na ostrove Waiheke , ktorých odborní miestni sprievodcovia vás prevedú okolo troch viníc a ochutnajú 14 rôznych vín.
 • Všetko to víno z viníc ostrova Waiheke vám privodí hlad. Keď je čas na jedlo, objednajte si obed alebo večeru v reštaurácii Mudbrick Vineyard , nádhernej reštaurácii s rozľahlým výhľadom na vinicu a more. Pre naozaj špeciálne jedlo si objednajte degustačné menu reštaurácie Mudbrick Vineyard, sedemchodové podujatie s pármi vín.
 • Samozrejme, na ostrove Waiheke je toho viac, ako len piť víno! Ostrov Waiheke je tiež známy svojou živou umeleckou komunitou, plážami, lesmi a olivovými hájmi. Odporúčame vám rezervovať si kultúrny výlet, vyhliadkový let alebo peší výlet, keď už ste tam, aby ste skutočne zistili, prečo je ostrov Waiheke jedným z najlepších miest na Novom Zélande.

Kde zostať : Určite sa oplatí prenocovať aj na ostrove Waiheke. Vyberte si hotel Delamore Lodge , jeden z najlepšie hodnotených hotelov na ostrove Waiheke na portáli Tripadvisor (materská spoločnosť spoločnosti SmarterTravel). Hotel ponúka aj niekoľko skvelých balíčkov so všetkým, od vína a jedla až po kúpeľné procedúry pre páry.

Christchurch, Nový Zéland

Letecký pohľad na gondolu christchurch a lytteltonský prístav z kopcov na novom zélande
zdroj: Robert CHG / Shutterstock
 • Napriek tomu, že ho medzi septembrom 2010 a decembrom 2011 otriasli štyri veľké zemetrasenia, Christchurch sa skutočne vrátil. Návštevníci Christchurchu všade uvidia dôkazy o znovuzrodení mesta, vrátane nových budov zo starých prepravných kontajnerov a iných jedinečných materiálov, ako je napríklad kartónová katedrála .
 • Samozrejme, veľa pôvodných atrakcií v Christchurchi stále stojí. Jedným z najlepších miest na návštevu je botanická záhrada Christchurch , rozľahlá sieť zimných záhrad, turistických chodníkov a záhradníckych výstav. V záhradách sa nachádzajú aj niektoré z najväčších, najvyšších a najstarších stromov na Novom Zélande.
 • Vezmite si zhora nové a staré Christchurche cestou na gondolu Christchurch . Táto lanovka vás vyvezie na vyhliadkovú jazdu na vrchol Mt. Cavendish.

Kde zostať : Vyberte si Heritage Christchurch pre jeho centrálnu polohu a status svetového luxusného hotela. Možno by to stálo trochu navyše, ale bude to stáť za to.

Zdroj: https://www.smartertravel.com/10-best-places-to-go-in-new-zealand/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať