DomovCestovanie10 najlepších miest na návštevu na Novom Zélande. Časť II.

10 najlepších miest na návštevu na Novom Zélande. Časť II.

- Reklama -

Návšteva Nového Zélandu vám umožní vychutnať si niektorú z najkrajších a geograficky najrôznejších krajín na svete. Od skalnatých alpských terénov po nedotknuté pláže.

Queenstown, Nový Zéland

Queenstown z panorámy sánka pri východe slnka
zdroj: Winston Tan / Shutterstock
 • Queenstown, ktorý sa nachádza na juhozápadnej strane južného ostrova, má zaslúženú povesť hlavného mesta dobrodružstiev Nového Zélandu. Počas zimných a jarných mesiacov (jún až október) je Queenstown známa lyžovaním na svetovej úrovni. V Queenstowne je samozrejme veľa práce po celý rok. Dobrodružné aktivity, ako je bungee jumping, parašutizmus, jazda na vodnom skútri alebo rafting na rieke, vám umožnia zažiť región zo závratných výšok a dychberúcou rýchlosťou.
 • Queenstown je tiež domovom najvyššieho útesu na svete Shotover Canyon Swing , kde sa môžete z útesu vrhnúť rôznymi spôsobmi – napríklad dozadu alebo priviazaný o stoličku.
 • Ak ste na tieto adrenalínové aktivity nestratili chuť (alebo obed), vychutnajte si kulinársku scénu v Queenstowne – je to jedna z najlepších na Novom Zélande. Ako vám povedia miestni aj sprievodcovia, jedným z najlepších miest na jedlo v Queenstowne je Fergburger , o ktorom CNN tvrdí, že „môže byť najlepším hamburgerovým kĺbom na planéte“.

Kde zostať : Queenstown Park Boutique Hotel sa nachádza na okraji mesta a poskytuje ľahký prístup k reštauráciám a ďalším obchodom, ale tiež vám umožní spať v relatívnom pokoji ďaleko od centra aktivít.

Geotermálne údolie Te Whakarewarewa, Nový Zéland

Gejzír Whakarewarewa v termálnom parku te pui v geotermálnom údolí rotorua
zdroj: Gaid Kornsilapa / Shutterstock
 • Žiadny zoznam najlepších miest na Nový Zéland by nebol úplný, bez zmienky o Te Puia , Novozélandskom maorskom umeleckom a remeselníckom inštitúte, ktorý sa nachádza v geotermálnom údolí Te Whakarewarewa v Rotorua. V tomto historickom centre Maori môžete získať autentické jedlo „steambox“ pripravené pomocou starodávnych geotermálnych kuchárskych techník. Zažijete tiež maorský uvítací ceremoniál a tradičné spevácke a tanečné vystúpenie.
 • Geotermálne údolie Te Whakarewarewa je tiež domovom mnohých aktívnych gejzírov vrátane Pohutu, najväčšieho aktívneho gejzíru na južnej pologuli. Bahenné bazény sú ďalšou prírodnou atrakciou v geotermálnom údolí: Tieto vriace bazény dosahujú teploty viac ako 200 stupňov Fahrenheita.

Kde zostať : Ubytovanie Aura v neďalekej Rotorua sa nachádza na pobreží jazera Rotorua. Celé zariadenie je poháňané geotermálnym teplom, aby ste lepšie zhodnotili údolie.

Jaskyne Waitomo Glowworm, Nový Zéland

Jaskyne Waitomo Glowworm
zdroj: gary yim / Shutterstock
 • Jaskyne Waitomo Glowworm, ktoré sú prirodzene osvetlené tisíckami žiarových červov, patria medzi najunikátnejšie miesta na Novom Zélande – a návšteva jaskýň je jedným zo zážitkov, ktoré budete ťažko kopírovať kdekoľvek inde. Môžete sa vydať na plavbu loďou po jaskyniach a dozvedieť sa viac o histórii a vede za týmto fenoménom.
 • Alebo, ak naozaj chcete jedinečné dobrodružstvo, vyskúšajte splavovanie čiernej vody s The Legendary Black Water Rafting Company , ktorá vás bude plaviť po vnútornej rúre spodným prúdom. Bude tma ako v tme (okrem žeriaviek) a urobíte všetko od skákania z vodopádov po zlaňovanie po stenách jaskyne . Keď si rezervujete prehliadku, vyberte si svoje vlastné dobrodružstvo.
 • Vo Waitomo sú aj ďalšie (iné ako červovité) jaskyne. Jaskyňa Aranui má starobylé jaskynné dekorácie; Jaskyňa Ruakuri má úžasný špirálovitý vchod a jedinečné vápencové útvary – a, samozrejme, viac žiarových červov, ale v tejto jaskyni môžete urobiť pešiu prehliadku, a nie vodnú exkurziu.

Kde zostať : Hotel Waitomo Caves je vzdialený pár minút od slávnych jaskýň Glowworm. Na svojej webovej stránke ponúka kúpele a rezervácie prehliadok jaskyne.

Ľadovec Franza Josefa, Nový Zéland

Ľadovec Franz Josef
zdroj: smartertravel.com
 • Skutočný ľadovec môžete navštíviť na Novom Zélande. Josef Glacier Franz ponúka prehliadky vychádzky a výlety helikoptérou. Prehliadky ponúkajú všetko od lezenia po ľade po uvoľnenejšiu túru po 6,8 míľ dlhom ľadovci.
 • Nebudete mrznúť na vrchole obrovského ľadovca? Nie! Ľadovec Franza Josefa prijíma veľa slnečného žiarenia a teploty na ľade sú zvyčajne iba o niekoľko stupňov chladnejšie ako v neďalekom meste.
 • Deň absolvujte prehliadkou ľadovca Franza Josefa ponorením sa do horúcich bazénov ľadovca . Bazény sú napájané vodou z ľadovca Franza Josefa. Môžete využiť jeden z troch teplých bazénov alebo získať súkromný bazén.

Kde zostať : Franz Josef je dosť malé mesto, takže jeho presná poloha nebude mať príliš veľký rozdiel (budete blízko ku všetkému, nech ste kdekoľvek). Zvážte Aspen Court Franz Josef , ktorý získal jedny z najlepších hodnotení v tejto oblasti.

Národný park Aoraki Mount Cook

Mount Cook Nový Zéland.
zdroj: jiraphoto / Shutterstock
 • Prezrite si najvyššie hory a najdlhší ľadovec Nového Zélandu v národnom parku Aoraki Mount Cook . Je tu veľa príležitostí na turistiku, bez ohľadu na to, aké máte vedomosti. Pre skúsených horolezcov je k dispozícii 23 vrcholov nad 9 800 stôp. Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu nenápadnejšie, existuje veľa prechádzok po spevnených chodníkoch alebo chodníkoch, ktoré stále ponúkajú nádherný výhľad.
 • Nezabudnite zostať po západe slnka a navštíviť Medzinárodnú rezerváciu tmavej oblohy Aoraki Mackenzie, kde je prísne kontrolované svetelné znečistenie kvôli úžasným príležitostiam na pozorovanie hviezd.

Kde zostať : Hotel Hermitage sa nachádza vo vnútri národného parku a dá vám blízko ku všetkému, čo chcete vidieť a robiť.

Zdroj: https://www.smartertravel.com/10-best-places-to-go-in-new-zealand/

Zdroj: https://theculturetrip.com/pacific/new-zealand/articles/the-15-most-beautiful-places-to-visit-in-new-zealand/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať