DomovZábava10 ohromujúcich hotelových lobby, časť II.

10 ohromujúcich hotelových lobby, časť II.

- Reklama -

Vstupná hala, lobby, je nepochybne vizitkou hotela. Prvá vec, ktorú hostia pri vstupe uvidia, ich musí ovplyvniť a ukázať, aký bude ich pobyt. Od menších lobby až po veľké luxusné priestory sme vystopovali niektoré z najpozoruhodnejších hotelových lobby na svete. Prečítajte si pokračovanie tohto článku.

#5 Hotel Jefferson, Richmond, Virgínia

Vstupná hala Rotunda je nádherná s týčiacimi sa stĺpmi, stropom z farebného skla, pôvodnými mramorovými podlahami a zdobenými omietkovými prvkami. Jeho najvýraznejším atribútom je schodisko. 36 schodov poskytlo veľký vstup pre novomanželov, hodnostárov a mnoho významných osobností od otvorenia hotela v roku 1895 a hovorí sa o nich, že boli inšpiráciou pre schody v hre Gone with the Wind.

Zdroj: forbestravelguide.com

#4 Four Seasons Hotel Bahrain Bay

V tejto takmer 40 metrov vysokej hotelovej hale vyrastol les. Tieto olivovníky, symbol dedičstva na Blízkom východe, sú staré viac ako 200 rokov a pochádzajú z Libanonu. Stromy sú skamenené ručne maľovanými listami z hodvábu, ktoré poskytujú nezabudnuteľný obraz. Vo vstupnej hale nájdete nástenné maľby a motívy plameniakov. Tieto ružové vtáky každoročne migrujú do Bahrajnu.

Zdroj: forbestravelguide.com

#3 Mandarin Oriental, Barcelona

Budete mať pocit, akoby ste kráčali po móle na átriovej rampe barcelonského hotela, ktorá vedie k vchodu do štýlového hotela. Modernistická estetika španielskej návrhárky Patricie Urquioly pokračuje vo vstupnej hale, kde je biely nábytok a steny prerušované zlatými obrazovkami a pohľadmi na reštauráciu Blanc.

Zdroj: forbes.com

#2 Eclipse na Half Moon, Jamajka

Vstúpte do lobby Great House, ktorá sa nachádza nad prílivom, a nič vám nebráni v výhľadoch na oceán. Modrú plochu sprevádzajú biele okenice, farebné akcenty, ručne tkané svietidlá, ratanový a drevený nábytok a historické rodinné fotografie z archívov majiteľov. Nástenné maľby pripomínajú karibský život v štýle Michaela Lestera, maliara, ktorý si našiel slávu na ostrove.

Zdroj: forbes.com

#1 The Breakers Palm Beach

Pod klenbou 200 metrov dlhej vstupnej haly s ručne maľovaným stropom, historický hotel pridal moderné prvky do hotelovej lobby. Počas rekonštrukcie v roku 2019 vytvorila spoločnosť Tihany Design záhradu s ľaliami, amarantmi, kosatcami a ďalšími kvetmi južnej Floridy pre nový vzor koberca. Výsledný jednodielny koberec s obrovskou hmotnosťou vyrobilo 35 tkáčov a aktualizovaný nábytok vo vestibule si požičiava odtiene farebného koberca.

Zdroj: forbestravelguide.com

Zdroje:

https://www.loveexploring.com/gallerylist/68429/the-coolest-hotel-lobbies-in-the-world

https://www.forbes.com/sites/forbestravelguide/2021/03/19/32-stunning-hotel-lobbies/?sh=7c7c224f1ffc

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať