DomovMóda a krása5 najčastejších chýb, ktoré možno robíte pri sprchovaní aj vy!

5 najčastejších chýb, ktoré možno robíte pri sprchovaní aj vy!

- Reklama -

Sprcha je každodenná súčasť života každého z nás. Možno vám ani nenapadne, že pri tejto bežnej rutine môžete robiť niektoré veci nesprávne. Stále sa však učíme a nikdy nie je neskoro na zlepšenie! Objavte s nami jednoduché tipy, samozrejme dermatologicky odobrené, ktoré majú v skutočnosti veľký dopad na vaše telo a vlasy!

Nie: Umývať si vlasy každý deň

Pokiaľ ide o umývanie vlasov, nemôžme tvrdiť, že existuje pravidlo, ktoré sedí každému. Koža pod vlasmi je “živá” časť tohto procesu a potrebuje byť hydratovaná a očistená od prebytočnej mastnoty. Na tom sa hádam všetci zhodneme. Avšak vlasy, ktoré sú “neživou” súčasťou umývacieho rituálu, sa častým umývaním vysušujú. Navyše, rôzne etniky a typy vlasov si vyžadujú odlišné prístupy. Ak ale vydržíte aspoň deň bez umytých vlasov, neuchudobníte tým svoje vlasy od prirodzených, zdravých produktov mazových žliaz :). Či už máte vlasy jemné, alebo afro, pravidlom obdeň nikomu neublížite, práve naopak!

Nie: Peniť šampón na hlave pomocou nechtov

Aj keď škrabkanie hlavy pri šampónovaní je jednou z najpríjemnejších vecí vôbec, pokožka si to zas tak veľmi neužíva. Vyhnite sa nechtom pri masírovaní kože, keď si vnášate šampón do vlasov. Nechty dokážu poškriabať kožu hlavy a dokonca aj spôsobiť jej odlupovanie (lupiny). Agresívne drhnutie a šúchanie môže spôsobiť poškodenie vlasov, zahŕňajúc rozštiepené končeky! To rozhodne nechcete.

Čerstvo umyté vlasy,
Zdroj: unsplash.com

Áno: Použite kondicionér na celé vlasy

Pravdepodobne ste už neraz počuli, že kondicionér je dobre používať len na konce vlasov. Pokožka pod vlasmi však tiež potrebuje byť vyživená! Jedine dbajte na to, aby ste ho poriadne z vlasov vymyli. A aby ste si zvolili správny kondicionér na váš typ vlasov.

Nie: Dlhá horúca sprcha

Jedna poriadna horúca sprcha, kde si poupratujete myšlienky a popremýšľate o živote, je hotový wellness. Vzdať sa toho nebude vôbec jednoduché! Keď je pre vás táto zmena ozaj nepredstaviteľná, skúste aspoň kompromis. Rýchlo po skončení sprchovania si na seba pustite studenú vodu. Alebo ešte lepšie, ľadovú. A potom opäť teplú a zas studenú, asi na 30 sekúnd. Teplo rozšíri kapiláry v koži (drobné cievky, ktoré vchádzajú do tkaniva a tvoria prechod medzi tepnovým a žilovým systémom), čím sa zvýši prietok krvi, zatiaľ čo studená voda podporuje napríklad zvýšenú odolnosť voči stresu, či dokonca boj s depresiou! Dlhočízne sprchy nie sú ničím iným, len plytvaním energie, pričom navyše prispevate k vysúšaniu svojej pokožky a k ospalosti! Opak toho, čo chcete ráno.

Dlhá horúca sprcha,
Zdroj: pexels.com

Áno: Aplikovať telové mlieko okamžite!

Po tom, čo opustite sprchu, nečakajte než si nanesiete na telo telové mlieko. Možno vám to je proti srsti, ale vaša po-sprchová pokožka netúži po ničom tak, ako po bohatej dávke hydratácie, v podobe krému. Teplo a vlhkosť vašej kúpeľne urobí navyše ideálne prostredie, kedy dôjde k otvoreniu pórov kože, a tak cez ne telové mlieko môže s ľahkosťou vsiaknuť.
A čo ďalšie zaujímavé tipy? Ak nemusíte, nepoužívajte špongiu na sprchovanie. Ak teda musíte, dôkladne ju nechajte po sprchovaní usušiť, aby sa v nej zbytočne nemnožili baktérie. To isté platí aj pre žiletky a holiace strojčeky.

Zdroje:

https://curiosity.com/topics/5-common-mistakes-people-make-in-the-shower-curiosity/

https://www.nbcnews.com/better/pop-culture/how-take-shower-according-dermatologists-ncna740526

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať