DomovOsobný rozvoj6 spôsobov, ako sa cítiť lepšie, keď ste nezadaný

6 spôsobov, ako sa cítiť lepšie, keď ste nezadaný

- Reklama -

Niektorí ľudia sú prirodzene šťastní sami. Ale pre ostatných je byť sólo výzvou. Ak patríte do druhej skupiny, existujú spôsoby, ako byť pohodlne sám so sebou (áno, aj keď ste hardcore extrovert). Takže ak sa ocitnete v tom, že ste single, netrápte sa tým. Bez ohľadu na to, aký nezávislý chcete byť alebo ste, každý môže zápasiť s tým, že bude niekedy sám. 

Ale jedna vec je istá. Nie je nič zlé na tom byť nezadaný. Všetci sme už boli v tom “stave”. Je stopercentne v poriadku, ak máte so zoznamovaním smolu, alebo ste ešte stále nenašli nikoho, s kým by ste chceli randiť. Skúste niečo vydržať a byť len sám so sebou. Aj keď bojujete s pocitmi izolácie a túžite po partnerovi – alebo aspoň s nejakými romantickými vyhliadkami, môžete urobiť niečo preto, aby ste sa cítili lepšie ako nezadaný.

1. Zmeňte svoj pohľad na vec.

Zistenie spôsobov, ako prekonať osamelosť a cítiť sa lepšie zo svojho jediného stavu, nie je dôležité len pre váš stav mysle. Je to tiež dôležité pre vaše zdravie. Pocit osamelosti vrátane romantickej osamelosti môže mať vážny dopad na zdravie a pohodu človeka. Zvážte nájdenie spôsobov, ako upraviť svoju perspektívu. 

Zdroj: unsplash.com

Namiesto toho, aby ste sa sústredili na negatíva toho, že ste nezadaný, sa sústreďte na aspekty, ktoré vás bavia, alebo na slobodu, ktorú tento “stav” prináša. Ľudia, ktorí cítili, že sú nedobrovoľne nezadaní, sa však s väčšou pravdepodobnosťou cítili emocionálne osamelí. To, ako sa cítite ako nezadaný, môže byť ovplyvnené rôznymi vecami.

2. Pracujte na svojich cieľoch.

Ak sa cítite frustrovaní z vášho slobodného stavu, nájdenie ďalších cieľov, na ktorých sa dá pracovať vám môže pomôcť cítiť sa istejšie a silnejšie. Vaše ciele sa môžu zamerať na váš profesionálny život, vaše koníčky, rodinu, zdravie alebo iné veci, ktoré by ste chceli dosiahnuť.

3. Prestaňte sa porovnávať.

Možno máte pocit, že môže byť ťažké vidieť svojich priateľov a rodinu, ako sa posúvajú vpred v ich vzťahoch. Je však dôležité vyhnúť sa porovnávaniu s ostatnými, či už sú to členovia vašej rodiny alebo blízki priatelia. Realita je taká, že nikdy nemôžete poznať všetky podrobnosti o živote alebo vzťahu iného človeka. 

Zdroj: unsplash.com

To, čo na príspevku na sociálnych sieťach vyzerá ako dokonalý a naplňujúci vzťah, môže v reálnom živote vyzerať omnoho inak. Namiesto toho, aby ste sa venovali sociálnym porovnávaniam, ktoré vo vás vyvolajú pocit, že nemáte nič iné, zamerajte sa na hľadanie šťastia vo svojom vlastnom živote a úspechoch.

4. Investujte svoj čas do iných vzťahov.

Je tiež dôležité pamätať na to, že vaše vzťahy s inými ľuďmi – s priateľmi, rodinou a inými – sú tiež dôležité pre vaše blaho. Kým ste teda nezadaný, zamerajte sa na posilnenie týchto neromantických sociálnych kontaktov. Robte si s priateľmi plány – aj virtuálne stretnutia, ak sú potrebné. Majte prehľad o tom, čo sa deje s vašimi blízkymi, či už sa rozprávate telefonicky niekoľkokrát týždenne alebo komunikujete online.

5. Zamerajte sa na výhody.

Aj keď vzťah má svoje výhody, výskum tiež naznačuje, že byť sám so sebou môže mať svoje výhody:

#Ak strávite viac času hľadaním správneho vzťahu, je pravdepodobné, že si nájdete partnera, ktorý sa k vám najlepšie hodí.

#Máte viac času venovať sa veciam, ako je napríklad získanie vzdelania a hľadanie správnej  kariéry.

#Máte viac času na to, aby ste spoznali svoje vlastné preferencie a potreby, čo vám v konečnom dôsledku môže pomôcť pri výbere vhodnejšieho dlhodobého partnera.

Zdroj: unsplash.com

6. Stretávajte sa s novými ľuďmi.

Aj keď práve nie ste pripravení usadiť sa, môže byť užitočné tráviť čas randením alebo spoznávaním nových ľudí. Online zoznamovacie aplikácie môžu byť skvelou voľbou, ale priatelia môžu byť tiež zdrojom nových kontaktov.

Zdroje:

https://www.bustle.com/articles/132882-7-ways-to-feel-totally-ok-with-being-single

https://www.verywellmind.com/how-to-feel-better-about-being-single-5101119

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať