DomovZaujímavosti7 Amerických miest najvhodnejších pre dobrodružstvo

7 Amerických miest najvhodnejších pre dobrodružstvo

- Reklama -

Pre určitý typ človeka je najlepšou časťou mesta to, čo je práve mimo neho. Podľa tejto metriky je tento článok zbierkou najlepších miest v Amerike. Vďaka veľkému množstvu dobrodružstiev v oblasti turistiky, horolezectva, raftingu atď…, sú tieto mestá centrom pozornosti nielen turistov. Dokonca aj v dňoch, keď nemôžete dostať svoje horské bicykle na turistické trasy, to tu žije vďaka horskej kultúre, umeniu, či stretávaní sa s priateľmi pri chutnom pive, čo z nich robí ideálne miesta v Amerike.

Crested Butte, CO

Ak pri predstave horského mesta v Colorade vám ako prvé napadne rušný Aspen alebo Vail, tak potom vás Crested Butte zaručene ohúri. Mesto obklopené lesom z každej strany vám ponúka možnosti turistiky, raftingu a rôznych iných aktivít v pohorí Elk. Jeho skutočným lákadlom sú kilometre zjazdových terénov a trás pre horské bicykle, vrátane klasickej trasy cez Pearls Pass do Aspen. Navyše, narozdiel od nádherne vybudovaných horských miest, Crested Butte bol v minulosti považovaný za banícke mesto.

Photo by Evo; Crested Butte stredisko

Jazero Placid, NY

Newyorský Adirondack Park je jedným z najväčších verejne chránených území zo 48 štátov Ameriky (bez Havaju a Aljašky), väčších ako Yellowstonský, Everglades, Glacier a Grand Canyon Národný Park dohromady! V meste, ktoré hosťovalo Olympijské hry dvakrát, sa určite nudiť nebudete. V parku sa nachádza 46 vrcholov siahajúcich cez 1 200 metrov, ktoré sú vzdialené len pár minútok jazdou autom. Nachádza sa tu nespočetne veľa krásnych jazier a menších jazierok ako napríklad Mirror jazero.

Zdroj Lake Placid; najkrajší výhľad na jazero Placid

Leavenworth, WA

Prvá vec, ktorú si všimnete, keď vchádzate do Leavenworthu, je mierne bavorská téma, ktorá sprevádza centrum mesta. Akonáhle sa pozriete nahor, všetko začne dávať zmysel. Obklopený stúpajúcimi skalnatými kaskádovými vrcholmi a zastrčený v malom, úzkom údolí, je Leavenworth asi tak najbližšie ku krásam Álp v USA. Leavenworth sa nachádza na rieke Wenatchee východne od Stevens Passu, čo ho dostáva na suchšiu stranu kaskád, takže každý rok pribúda zhruba o 12 centimetrov menej dažďa ako v centre mesta Seattle.

By loveleavenworth ;Mesto Leavenworth, štát Washington

Asheville, NC

Hory Blue Ridge nemusia byť také vysoké ako mnoho iných vrcholov obklopujúcich mestá na tomto zozname, ale za príchodu jesenných farieb, nie je miesto, kde by ste boli radšej. S veľkým množstvom turistických chodníkov a starými lesnými cestami, ktoré križujú kopce mimo mesta, je vždy čo vidieť. A keď budete hotoví, Asheville má jeden z najväčšieho počtu mikropivovarov na obyvateľa.

By OneTravel; mesto Asheville

Taos, NM

Kde inde môžete kombinovať architektúru Puebloan a estetiku juhozápadu so stúpajúcimi pohoriami Sangre de Cristo a zbierkou lyžiarskych stredísk? Taos je centrom pre umelcov, ako aj domácou základňou pre dobrodruhov vrátane turistov (skúste vyjsť na vrchol neďalekého Wheeler Peak, najvyššia hora štátu), raftingu (pádlujte pod 800-metrovými útesmi Rio Grande Gorge) a viac.

By Taos County Chamber of Commerce; mesto Taos v štáte New Mexico

Truckee, CA

Jazero Tahoe zaznamenáva rýchly rozvoj, pretože populácia v neďalekom San Franciscu sa zväčšuje, ale na severnej strane jazera si Truckee nejako zachoval svoju vibráciu ako miesto zastavenia na transkontinentálnej železnici, ktorá dáva jazeru krištáľovo modrú vodu (s veľkým množstvom kúpania, pádlovania a ďalšie). Okolité hory sú na dosah. Táto oblasť je domovom mnohých lyžiarskych stredísk a je len pár hodín od východnej strany národného parku Yosemite. Máte dostatok času na skalné výstupy na najznámejšie múry kontinentu cez deň a potom v noci môžete uchopiť pivo v meste.

By Carmel Gallery; mesto Truckee v štáte Kalifornia

Moab, UT

Táto púštna ríša divov je rajom objavovania. Národné parky Arches a Canyonlands sú hneď za prašným mestom, ale kaňony, rokliny a veže červenej skaly pokrývajú krajinu aj mimo týchto hlavných turistických miest. Kempujte a preskúmajte kilometre v okolí BLM územia. Prejazdite cez drsné cesty, plávajte v mohutnej rieke Colorado proti prúdu od Grand Canyonu a oveľa viac predtým, než sa vrátite späť do baníckeho mesta so živou kultúrou.

Photo by Tom Till

Zdroje:

https://curiosity.com/topics/7-of-the-best-towns-in-america-for-adventurers-curiosity/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať