DomovZábava7 vecí, ktoré mali všetky kráľovské svadby spoločné

7 vecí, ktoré mali všetky kráľovské svadby spoločné

- Reklama -

Kráľovské svadby majú v skutočnosti veľa spoločného. Je to samozrejme preto, lebo britská monarchia má množstvo svadobných tradícií, ktoré obstáli v skúške času a od ktorých sa dnes očakáva, že páry ich do svadby zahrnú. Zoberte si napríklad kočiare. 

„Keď kráľovskí novomanželia odchádzajú zo svadobného obradu, odvezú sa na recepciu v kočiari ťahanom koňmi. Britská kráľovská rodina jazdí v štáte Landau v pozlátenom otvorenom voze z roku 1902. V prípade dažďa by sa namiesto neho použil Glass Coach,” vysvetľuje tento trend kráľovská odborníčka Anne Chertoff z WeddingWire.

(Veľmi) vysoká torta

„Svadobná torta má stáročnú tradíciu a pekári pri navrhovaní kráľovskej svadobnej torty idú naplno,“ hovorí Chertoff. Vysvetľuje, že 5-poschodová svadobná torta princeznej Diany a princa Charlesa bola ozdobená erbom rodiny, zatiaľ čo 8-poschodová torta zo svadby vojvodu a vojvodkyne z Cambridge mala cukrové kvety a monogram páru. A svadobná torta kráľovnej Alžbety (na obrázku tu vľavo) údajne vážila okolo 200 kg.

Svadobné torty, Zdroj: instyle.com

Bozk na balkóne

„Žiadna kráľovská svadba nie je úplná bez pozdravu verejnosti na balkóne Buckinghamského paláca, po ktorom bude nasledovať prvý verejný bozk medzi novomanželmi. Balkón je historicky miestom mnohých významných míľnikov kráľovskej rodiny a tento okamih je nepochybne jedným z najočakávanejších z ich veľkého dňa. Zaručene vytvorí ikonický obraz, ktorý sa bude používať po ďalšie roky,“ hovorí Keith Phillips z organizácie Classic Photographers.

Bozk na balkóne, Zdroj: instyle.com

Ženíchova vojenská uniforma

„Na rozdiel od nevesty je oblečenie u ženícha oveľa jednoduchším rozhodnutím. Princ William mal na svoj veľký deň oblečenú červenú uniformu írskej gardy, zatiaľ čo princ Charles mal oblečenú uniformu námorného veliteľa, keď sa oženil s Dianou, princeznou z Walesu,“ vysvetľuje Kylie Carlson z UK Academy of Wedding & Event Planning.

Ženíchova vojenská unifroma, Zdroj: instyle.com

Deti zohrávajú hlavnú úlohu

„Britskou tradíciou je, že na svadobnej hostine sú deti ako „malé družičky“. Tieto deti sú tvorené neterami a synovcami, krstnými deťmi, bratrancami, príbuznými, deťmi blízkych priateľov alebo ich vlastnými deťmi a môžu mať od 2 rokov až po 17. 

Deti zohrávajú hlavnú úlohu, Zdroj: instyle.com

Šaty

„Kráľovské nevesty majú na svojom veľkom dni častejšie šaty s rukávmi, aj keď celkový vzhľad sa môže líšiť,“ dodáva Jennifer Taylor z Taylor’d Events. 

Šaty, Zdroj: instyle.com

Svadobná kytica

„Každá svadobná kytica od roku 1840 obsahuje vetvičku myrty z vlastnej záhrady kráľovnej Viktórie. Myrta symbolizuje lásku a vernosť, čo z nej robí dokonalý kvet pre takúto šťastnú príležitosť,“ vysvetľuje Carlson. Kráľovské nevesty v minulosti tiež uprednostňovali elegantné biele kvety. Hod kytice na kráľovských svadbách je definitívne nie.

Svadobná kytica, Zdroj: instyle.com

Závoj

„Závoj je nevyhnutným doplnkom na spojenie dokonalého kráľovského vzhľadu. Väčšina neviest v kráľovskej rodine sa rozhodla pre dĺžku katedrály, ako to urobila Sophie, grófka z Wessexu, ale Catherine, vojvodkyňa z Cambridge, zvolila kratšiu verziu zdobenú čipkou,” dodáva Taylor.

Závoj, Zdroj: instyle.com

Zdroje:

https://www.vogue.com/article/memorable-royal-weddings-william-kate-princess-diana-grace-kelly
https://www.instyle.com/weddings/things-all-royal-weddings-have-common?slide=8815f55c-6d0c-4cbe-981a-51f7bfdefd9d#8815f55c-6d0c-4cbe-981a-51f7bfdefd9d
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať