DomovOsobný rozvojBavte sa, nebojte sa! Prečo je Go-Karting bezpečný šport pre deti

Bavte sa, nebojte sa! Prečo je Go-Karting bezpečný šport pre deti

- Reklama -

Go-Karting je vzrušujúci šport, ktorý si môžu vychutnať ľudia všetkých vekových skupín. Mnohé však v akcii chýbajú kvôli stigme, ktorá obklopuje závodenie a bezpečnosť. Pravda je, že motokáry nie sú iba zábavným športom, ale aj bezpečným pre deti i dospelých. Berú sa do úvahy všetky aspekty bezpečnosti a dnešné motokáry a trate sú bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým, čo znamená, že deti môžu mať okolo trate úplne najlepší čas bez akýchkoľvek obáv.

zdroj:unsplash.com

Motokáry a výstroj vhodné pre deti

  • Pre deti a dospelých sú k dispozícii rôzne motokáry, ktoré zabezpečia, aby deti boli v motokáre zodpovedajúcej ich veľkosti. Motokáry pre deti TeamKarting majú niekoľko bezpečnostných prvkov, medzi ktoré patria bezpečnostné pásy, ochranná lišta a 360-stupňový systém ochrany proti nárazu. Motory sú tiež menšie ako u dospelých a jazdia pri nižšej rýchlosti. Deti tiež nikdy nebudú závodiť v rovnakom čase ako dospelí.
  • Okrem vhodnej motokáry musia mať všetci pretekári aj prilbu, pretekársky oblek a rukavice.

Bezpečnosť predovšetkým

  • Motokáry sú postavené s bezpečnosťou v čele dizajnu, ale rovnako ako všetky športy, aj na trati je potrebné dodržiavať ďalšie prvky. Predtým, ako sa vydáte na cestu, absolvuje povinný bezpečnostný briefing jeden z našich traťových funkcionárov, ktorý vám bude vždy k dispozícii, aby vám zodpovedal akékoľvek otázky alebo riešil akékoľvek obavy. Traťoví funkcionári sú všímaví a presne vedia, na čo si majú dávať pozor na trati s trénovaným okom pre bezpečnosť pretekov.
zdroj: unsplash.com

Zábava pre všetkých

  • Potom je čas konať! Deti sa budú veľmi radi˝zväčšovať˝vo svojich motokárach, zatiaľ čo rodičia sa budú prizerať. Track Officials bude vždy sledovať, či je všetko v poriadku a že si všetci prídu na svoje.
  • Zábava, ktorá sa má zažiť, je tiež inkluzívna a každý si ju môže užiť. Sandro, jeden z našich štamgastov, ktorý žije s autizmom, začal prvýkrát prichádzať na našu trať ako osemročný, keď ho jeho otec priniesol vyskúšať niečo nové. Teraz má 11 rokov, čo postúpil v TeamKartingu do superhviezdy, dokonca sa stal veľvyslancom, aby pomohol ostatným ukázať, že karting si môže vychutnať každý.
zdroj: unsplash.com
  • Sandro o svojej prvej motokáre povedal: „Personál je priateľský a dáva vám pohodlie. Sú tu preto, aby vás bavili a užívali si zážitok z rýchlosti!“
  • Sandrov otec povedal, že vie, že jeho syn sa o tento šport zaujíma, ale chcel sa ubezpečiť, že sa to deje vo vhodnom ochrannom prostredí. Povedal: „V nadväznosti na Sandrovu lásku ku všetkým kolesám a malým elektrickým jazdám, z ktorých teraz vyrástol, sme si mysleli, že by bolo najlepšie nechať ho prvýkrát okúsiť vzrušenie skutočného motora v správnom prostredí, účelovo vyrobené zariadenie a správne nasadené bezpečnostné zariadenie. Napriek vzrušeniu z motokár sme si všimli, aký bol Sandro v pohode a pokoji, a to bolo upokojujúce. Na trati sa rýchlo naučil ovládať silu a rešpektujte rýchlosť, aj navzájom. ““
zdroj: unsplash.com

Preteky s dôverou

  • Nešetria sa nijaké podrobnosti o bezpečnosti, čo dáva deťom i rodičom istotu, že je to vynikajúci šport, ktorý má nielen veľa ochrany, ale je prospešný aj pre deti, pretože pomáha zlepšovať koordináciu medzi očami a sebavedomím. . Nie sú potrebné ani žiadne predchádzajúce skúsenosti. Stačí sa ukázať, dodržiavať pravidlá a pripraviť sa na jeden úžasný zážitok, o ktorom sa bude znova a znova rozprávať.
  • TeamKarting s hrdosťou ponúka vzrušujúci šport, do ktorého sa môžu bezpečne zapojiť aj deti. Motokáry pre deti v Rochdale nikdy neboli tak vzrušujúce a vďaka niekoľkým rôznym možnostiam pre deti nebolo nikdy jednoduchšie zapojiť sa.

Uvidíme sa v cieli chlapci a dievčatá!

Zdroj: https://teamkarting.co.uk/have-fun-not-fear-why-go-karting-is-a-safe-sport-for-kids-2018-7-01

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať