DomovMóda a krásaČajovníkový olej a jeho pozitívne účinky, časť II.

Čajovníkový olej a jeho pozitívne účinky, časť II.

- Reklama -

Čajovníkový olej je éterický olej, ktorý sa môže používať na rôzne účely, vrátane zdravej pokožky, vlasov a nechtov. Okrem vedecky podložených výhod je čajovníkový olej lacný a bezpečný pokiaľ ho používate podľa návodu.  Vďaka svojim silným antimikrobiálnym látkam ho často uvidíte v prísadach mnohých telových výrobkov, vrátane pleťových vôd a šampónov. V prvej časti tohto článku, ste už našli pár tipov ako ho používať. Ak vám nestačili, čítajte ďalej.

Olej z čajovníka pochádza z listov Melaleuca alternifolia, malého stromu pôvodom z Queenslandu a Nového Južného Walesu v Austrálii. Hoci je Melaleuca alternifolia známa ako čajovník, nemala by sa zamieňať s rastlinou, ktorá vytvára listy používané na výrobu čierneho a zeleného čaju. Čajovníkový olej sa po stáročia používa ako tradičný liek u austrálčanov. Používajú ho tak, že rozdrvia čajové lístky na extrakciu oleja, ktorý sa potom vdýchava na liečenie kašľa a prechladnutia alebo sa aplikuje priamo na pokožku. Prečítajte si nasledujúce tipy na jeho použitie.

#Odstránenie kožného ochorenia

Mnoho ľudí nevie, že kožným ochorením je plesňová infekcia a je vysoko nákazlivá. Lekárske štúdie potvrdili, že čajovníkový olej je účinným liekom na ochorenie škrkavky a pomáha predchádzať šíreniu húb. Odborníci odporúčajú riedenie dvoch alebo troch kvapiek čistého oleja z čajovníka s napríklad mandľovým alebo olivovým. Jeho aplikácia je priamo na chorú pokožku a dokonca ho môžete použiť na utretie akýchkoľvek osobných predmetov, ktoré prišli do kontaktu s chorou pokožkou.

#Zbavte sa atletickej nohy

Odporúča sa lokálne použitie stredne silného (25 až 50%) roztoku čajovníkového oleja. Čajovníkový olej sa používa aj na liečbu plesňovej infekcie, ktorá spôsobuje atletickú nohu. Okrem toho môžete použiť 10% krém na zmiernenie príznakov atletickej nohy, medzi ktoré patrí praskanie kože, svrbenie a pálenie. Ukázalo sa, že čajovníkový olej zriedený na 10% pôsobí ako voľne dostupné lieky na liečbu tohto ochorenia.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

#Zmiernite príznaky nachladnutia a chrípky

Olej z čajovníka poskytuje úľavu od príznakov spojených s infekciami kašľa, prechladnutia a rôznymi inými infekciami hrudníka. Pred spaním sa odporúča aplikovať neriedený olej na hrudník, aby ste olej vdýchli počas spánku, alebo si dokonca môžete dať kvapku na vankúš.

#Zbavte sa nepríjemných vší

Čajovníkový olej je účinným a prirodzeným spôsobom, ako sa zbaviť vši, čo potvrdzujú aj rôzne vedecké štúdie. Ukázalo sa, že tento olej zabíja vši v nymfách aj v dospelosti a znižuje počet nakladených vajíčok. Iné štúdie dokonca ukázali, že čajovníkový olej je pre deti významne účinnejší ako chemické šampóny. Nepoužívajte ho však na domácich miláčikov, pretože môže u malých zvierat spôsobiť infekcie.

#Ústna voda

Tento olej môže byť účinný aj v boji proti zubnému kazu. Majte na pamäti, že tento olej by sa nemal vôbec prehltnúť. Takže sa uistite, že ho pri čistení zubov vypľuvnete, keď budete chcieť riediť kvapku oleja v šálke teplej vody.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://australian-bodycare.com/uk/uses-tea-tree-oil/
https://www.healthline.com/nutrition/tea-tree-oil#1
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať