DomovZábavaČo robili slávni herci sveta predtým, ako sa stali známymi, časť I.

Čo robili slávni herci sveta predtým, ako sa stali známymi, časť I.

- Reklama -

Mnoho najznámejších hercov sa nenarodilo do rodiny slávnych. Až je zvláštne pomyslieť na to, že väčšina celebrít mala obyčajné zamestnanie alebo dokonca plnohodnotnú kariéru skôr, ako sa dostali na “áčkový” celebritný list. Prečítajte si čo robili niektorí z najpopulárnejších hercov v Hollywoode pred tým, ako sa stali slávnymi.

Hugh Jackman

Predtým, ako prevzal úlohu Wolverine, bol Hugh Jackman učiteľom gymnázia. Hugh Jackman mal celkom normálnu kariéru predtým, ako sa ujal Hollywoodu. Bol stredoškolským učiteľom v Uppingham School v Anglicku. S Jackmanom kedysi robil rozhovor jeden jeho bývalý študent, Polo Ross, ktorý sa stal reportérom zábavy. Spoznal ho na červenom koberci v Zürichu. Jackson mu vtedy povedal: “Rollo, kamarát, učil som ťa na strednej telesnú výchovu a chcem vedieť ako napreduješ v športe. Je to pre mňa veľmi dôležité.”

Hugh Jackman
Zdroj: hollywoodreporter.com

Podľa jeho jedného príspevku na instagrame, mal Jackman tiež prácu ako párty klaun, pred tým ako sa stal slávnym. Potom sa dal na hereckú kariéru v divadle a mal menšie úlohy vo filme a v televízií. Až v roku 2000 sa dostal do veľkých vôd Hollywoodu, keď hral Wolverine v skupine X-Men.

Brad Pitt

Brad Pitt musel v práci nosiť kostým kuraťa skôr, ako sa stal miláčikom publika. Pracoval totižto v reštaurácii El Pollo Loco. Dnes je Brad Pitt jednou z najznámejších celebrít v Hollywoode. Jeho kariéra nebola vždy ružová podľa jedného rozhovoru s Jamesom Liptonom v štúdiu “Inside the Actors Studio”. Potom, čo dva týždne pred ukončením hereckého štúdia predčasne opustil školu žurnalistiky, University of Missouri, si musel nájsť hocijakú prácu aby vedel zaplatiť účty. Nakoniec si dal oblek kuraťa aby rozdával letáky a prilákal zákazníkov do sieti reštaurácií El Pollo Loco. 

Brad Pitt
Zdroj: hollywoodreporter.com

Pitt tiež priznal, že pracoval aj v striptérskom klube. Okrem zabezpečenia prepravy pre nich, povedal, že bol zodpovedný za rôzne veci na všetkých frontoch, ako aj napríklad hranie hudby. “Potom som musel chytať oblečenie, aby ho chlapci nekradli, keď vychádzali. Nakoniec musel vyzbierať peniaze a dostať sa odtiaľ nažive, čo nebolo vždy ľahké,” dodal. Pitt povedal, že práca ho priviedla k jeho hereckému učiteľovi Royovi Londonovi po tom, čo žena, s ktorou pracoval, mu odporučila jednu z londýnskych hereckých tried. Po celé roky sa Pitt ujímal malých úloh v televíznych programoch a vo filmoch. Neskôr získal úlohu vo väčšom filme ako Thelma a Louise (1991) a Interview with the vampire (1994).

Taraji P. Henson

Pracovala v pentagone roky predtým, ako sa stala slávnou herečkou. Na vysokej škole mala Taraji P. Henson niekoľko rôznych zamestnaní. Podľa Vanity Fair pracovala ako recepčná v Pentagone cez deň a ako speváčka Tina Turner na výletnej lodi rieky Potomac v noci. Henson hovorila o svojej práci v Pentagone so Stephenom Colbertom v epizóde jeho neskorej nočnej šou v roku 2019.

Taraji P. Henson
Zdroj: hollywoodreporter.com

Vysvetlila, že odkedy prišla z oblasti Washington DC a väčšina jej rodiny pracovala pre vládu, nemala problém so zamestnaním sa. “Bola som recepčná, nič dôležité,” povedala. Stále však mala v budove bezpečnostnú previerku, ktorú nazvala “najdôležitejšou činnosťou v práci”. Jej priekopníckou úlohou bola komédia Baby boy (2001) a zožala väčšie úspechy ako filmoch Hustle and flow (2005) alebo Zvedavý prípad Benjamina Buttona (2008).

Rachel McAdams

Rachel McAdams pracovala v McDonalde dlho predtým, ako získala nomináciu na Oscara. Možno ju poznáte ako Reginu George z Mean Girls (2004) a nikdy by ste nepovedali, že niekedy pracovala v najznámejšom fastfoode na svete. Herečka povedala v Glamour v roku 2012, že pracovala v reťazci rýchleho občerstvenia spolu so svojím bratom a sestrou, keď mala 16 rokov.

Rachel McAdams
Zdroj: hollywoodreporter.com

McAdams uviedla, že zatiaľ čo pre ňu to bolo skvelé pracovné miesto, nebola až takým skvelým zamestnancom, pretože premárnila množstvo času umývaním si rúk a raz praskla stroj s pomarančovým džúsom. Niekedy v tomto čase sa venovala aj réžii detského divadla. Herečka potom pokračovala v menších úlohach vo filmoch ako The Hot Chick (2002), ale začala svoju ozajstnú kariéru až v úlohe Reginy George v Mean Girls (2004).

George Cloonney

George Clooney predával poistenie skôr, ako sa stal jednou z najznámejších hviezd v okolí. Pracoval v niekoľkých rôznych zamestnaniach, keď sa snažil v LA preraziť. Nechal štúdium na vysokej škole a presťahoval sa do Los Angeles aby sa mohol venovať hereckej kariére. No hneď sa mu to nesplnilo. V čase medzi tým pracoval aj ako poisťovací agent. Počas rozhovoru s Davidom Lettermanom v roku 2001, Clooney povedal: “Mal som veľa odveci zamestnaní. Predával som poistenie, dom od domu, ale nefungovalo to dobre. Prvý deň som predal jednému človekovi a ten nakoniec aj zomrel.”

George Clooney
Zdroj: hollywoodreporter.com

Našťastie sa mu ako hercovi podarilo preraziť. Objavil sa v niekoľkých známych seriáloch, ako je The Golden Girls a The Facts of Life na NBC. Clooney mal tiež aj menšie filmové role, skôr než začal svoju skutočnú kariéru v ER na NBC v roku 1994.

Jennifer Aniston

Predtým, ako sa stala Rachel zo seriálu Priatelia, pracovala ako telemarketer a poslíček na bicykli. Keď mala 19 rokov pracovala ako poslíček na bicykli v New Yorku a nazvala ju najťažšou prácou akú kedy robila. Aniston bola tiež servírkou a telemarketérkou. Povedala pre InStyle: “Čakala som roky v New Yorku, kým som nedostala čokoľvek.”

Jennifer Aniston
Zdroj: hollywoodreporter.com

Dodala: „Pracovala som aj v telemarketingu a neuskutočnila som ani jeden predaj. Bola som v tom hrozná.” Po vybudovaní filmografie s niekoľkými menšími úlohami sa Aniston stala známou v domácom prostredí v roku 1994 keď vyšla časť Priateľov s Rachel na NBC. 

Zdroje:

https://www.elle.com/uk/life-and-culture/culture/g32363589/celebrities-first-jobs/
https://www.buzzfeed.com/elliewoodward/celebrities-who-had-unbelievable-jobs-before-they-were-fa
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať