Domov Business Čo všetko okrem luxusného spodného prádla ponúka značka Victoria’s Secret

Čo všetko okrem luxusného spodného prádla ponúka značka Victoria’s Secret

0
618

Victoria’s Secret je jednou z popredných svetových značiek dámskeho spodného prádla. Od založenia spoločnosti v roku 1977 sa spoločnosť rozšírila a aj výrazne zmenila. Preto sa zmenil aj imidž spoločnosti a branding. V článku si môžete prečítať prehľad o spoločnosti a tiež príbeh, ktorý sa skrýva za značkou Victoria’s Secret.

Victoria’s Secret prehliadka, Zdroj: Getty Images
Victoria’s Secret prehliadka, Zdroj: Getty Images

Prehľad históriou Victoria’s Secret

Roy a Gaye Raymondovci založili Victoria’s Secret v roku 1977. Inšpiráciou pre túto značku boli Raymondove rozpaky pri nákupe dámskej bielizne pre manželku v nákupnom centre. Ich prvý obchod so spodnou bielizňou sa nachádzal v nákupnom centre Stanford v Palo Alto v Californii. Odlišovali sa od svojich konkurentov, pretože spodná bielizeň bola v tom čase prevažne funkčným predmetom. Victoria’s Secret ponúkala pekné spodné prádlo v ešte krajšom prostredí, kde sa muži mohli cítiť pohodlne pri nakupovaní darčekov pre svoje manželky. Pár pokračoval v otváraní ďalších štyroch obchodov, pretože spoločnosť za prvý rok obchodovania zarobila 500 000 USD. K dispozícii bol tiež katalóg, z ktorého si zákazníci mohli nakupovať spodnú bielizeň zo súkromia domova.

Do roku 1982 vyťažila spoločnosť Victoria’s Secret približne 6 miliónov dolárov ročne a spoločnosť bola predaná za milión dolárov spoločnosti Les Wexner, tvorcovi spoločnosti Limited Stores Inc. pre ich manželky. Transformácia preniesla spoločnosť na hlavný trh. Počas štyroch rokov od nákupu spoločnosti Victoria’s Secret spoločnosťou Wexner bolo v USA viac ako 100 obchodov Victoria’s Secret. Na konci 80. rokov sa Victoria’s Secret stala jedným z najrýchlejšie rastúcich biznisov na svete a predaj sa zvýšil štvornásobne.

90. roky boli pre spoločnosť dôležitým obdobím. Rozšírili sa z dámskeho spodného prádla na vlastnú kolekciu vôní a uviedli na trh produkty ako napríklad Miracle Bra. V roku 1995 usporiadali svoju prvú módnu prehliadku Victoria’s Secret. Koncom 90. rokov Victoria’s Secret oficiálne expandovala aj na trh s kozmetikou.

Victoria’s Secret butik, Zdroj: Getty Images
Victoria’s Secret butik, Zdroj: Getty Images

Vývoj loga Victoria’s Secret

Podľa Logos World bol prvý príklad loga Victoria’s Secret predstavený v roku 1977 pri založení spoločnosti a objavil sa v debutovom katalógu spoločnosti. Pôvodné logo malo vintage písmo. Zmeny loga sa uskutočnili až v polovici 80. rokov. Cieľom bolo zjednodušiť logo a sprehľadniť písmo. Dizajnéri spoločnosti Victoria’s Secret experimentovali v 80. rokoch 20. storočia s rôznymi typmi písma. Nakoniec sa rozhodli pre veľmi podobný vzhľad ako logo používané od 90. rokov. Victoria’s Secret v súčasnosti používa dve logá. Jedno je logo iba pre textovú komunikáciu značky a druhé obsahuje text aj symbol Victoria’s Secret. Textové logo jednoducho hláskuje slová „Victoria’s Secret“ veľkými písmenami.

Hlavné portfólio produktov

Primárnym zdrojom značky Victoria’s Secret je rozsiahly sortiment spodného prádla. Všetky veci sa predávajú výhradne pod značkou Victoria’s Secret. Okrem podprseniek Victoria’s Secret ponúka aj ďalšie druhy spodnej bielizne, vrátane nohavičiek a podväzkov. Ponúka tiež obrovský výber dámskeho oblečenia a odevov na spanie či cvičenie, ktoré sú všetky označené značkou Victoria’s Secret.

Victoria’s Secret kozmetické produkty, Zdroj: Getty Images

Okrem oblečenia a spodnej bielizne vyvinula Victoria’s Secret niekoľko produktov, ktoré zapadajú do predstavy romantického životného štýlu. Victoria’s Secret ponúka aj vlastnú radu kúpeľňových a telových produktov, ktoré sú k dispozícii v mnohých rôznych kvetinových a ovocných vôňach.

Zdroje:

https://edition.cnn.com/2020/02/21/business/rise-and-fall-of-victorias-secret/index.html

https://www.insider.com/history-of-the-victorias-secret-fashion-show-2016-11

https://www.businessoffashion.com/articles/retail/victorias-secret-has-a-new-owner-can-they-save-it

BEZ KOMENTÁRA