DomovZábavaĎalšia predpoveď Simpsonovcov? Pozrite sa, ako predpovedali časť Bidenovej inaugurácie

Ďalšia predpoveď Simpsonovcov? Pozrite sa, ako predpovedali časť Bidenovej inaugurácie

- Reklama -

Používatelia sociálnych sietí si všimli značnú podobnosť medzi inauguračným outfitom viceprezidentky Kamaly Harrisovej a outfitom Lisy Simpsonovej zo Simpsonovcov v epizóde z roku 2000. 

Epizóda zo Simpsonovcov predpovedala outfit Harrisovej

Krátko po tom, čo boli Joe Biden a Kamala Harris poverení svojimi funkciami prezidenta a viceprezidentky, fanúšikovia Simpsonovcov si všimli niečo zvláštne. Sociálne siete sa naplnili tvrdeniami o tom, ako sa opäť seriálu podarilo predpovedať budúcnosť. Simpsonovci predpovedali budúcnosť už viackrát.

Zdroj: sbnation.com

Vyšlo im to aj pri majstrovskom americkom futbalovom zápase Super Bowl, pri zvolení Donalda Trumpa za prezidenta a dokonca i pri tom, že Disney prevezme 21st Century Fox. Ďalšími zaujímavými predpoveďami sú i smart hodinky, prílet sršňa mandarínskeho či útok tigra na dvojicu krotiteľov zvierat Siegried & Roy.

Zdroj: sbnation.com

Čo sa písalo na internete?

Fialový kostým, perlové náušnice a náhrdelník? Simpsonovci opäť raz trafili do čierneho. Predpovedali i výsledky prezidentských volieb? I takéto otázky sa vyskytovali na internete po zverejnení fotiek, na ktorých porovnávali Harrisovú a Lisu zo slávnych Simpsonovcov. Jeden užívateľ dokonca napísal, že si po tejto predpovedi myslí, že tvorcovia Simponovcov cestovali v čase. 

V epizóde Harrisovú nespomínajú

Lisa mala tento outfit oblečený v epizóde “Bart to the Future”, ktorá mala oficiálne premiéru 19. marca v roku 2000. V epizóde je Lisa presidentkou a hovorí o tom, v akej finančnej kríze je krajina po prezidentskom období Trumpa. Lisa má oblečený fialový kostým s perlovými náušnicami a náhrdelníkom, ktorý pripomína inauguračný outfit Kamaly Harrisovej. Avšak túto náhodu nemôžeme považovať za dôkaz, že Simpsonovci predpovedali budúcnosť.  

Zdroj: edition.cnn.com

Harrisová sa zamestnala ako právnička v Alameda County District v roku 1990 a nebola zvolená do žiadnej štátnej funkcie do roku 2003 – čo je tri roky po tom, ako mala epizóda premiéru. V epizóde “Bart to the Future” nič o Harrisovej nepočujeme. 

Fialový outfit a perly

Fialový kostým, ktorý má Lisa na sebe oblečený je pravdepodobne iba jedna veľká náhoda. Dôkazom tohto tvrdenia môže byť to, že túto farbu nosí mnoho politikov. Farba totižto symbolizuje dvojstrannosť a volebné právo žien. 

Americké farby ženského volebného práva sú fialová, biela a žltá a symbolizujú lojalitu, čistotu a nádej. Niektorí ľudia dokonca špekulovali nad tým, že Harrisovej outfit bol znakom úcty pre Shirley Chisholmovú, ktorá bolá prvá černoška zvolená do Kongresu. 

Zdroj: vulture.com

Známa politička, ktorá takisto zvolila fialovú bola aj Hillary Clinton, ktorá ju mala oblečenú počas jej prejavu pri prehratí volieb v roku 2016. Podľa jej tvrdení chcela touto farbou znázorniť dvojstrannosť a takisto povedala, že ak by vyhrala, oblečenú by mala bielu.

Zdroje:

https://edition.cnn.com/2021/01/22/us/simpsons-lisa-harris-inauguration-trnd/index.html
https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/01/22/fact-check-the-simpsons-did-not-predict-kamala-harris-inaugural/6669027002/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať