DomovMatka a dieťaDeti, ktoré vyrastajú s domácimi zvieratami, sú chytrejšie!

Deti, ktoré vyrastajú s domácimi zvieratami, sú chytrejšie!

- Reklama -

Pes je najlepší priateľ človeka. To platí aj pre dieťa. Deti majú túto prirodzenú vlastnosť zakorenenú v sebe – zbožňovať svojich najbližších a rovnako aj domáce zvieratká. Väčšina matiek sa však bojí, že by ich domáci miláčik mohol dieťaťu omylom ublížiť, poškriabať ho alebo ho uhryznúť. Veľa skúsenejších rodičov im však oponuje – zvieratá v jednej domácnosti sú na deti citlivé a cítia ich krehkosť. Psy sa k dieťaťu správajú ako k bezsrstému malému šteniatku. 

Existuje nespočetné množstvo štúdií, ktoré uvádzajú, že zvieratá sú pre deti skutočne prospešné. Zvieratá pomáhajú deťom mnohými spôsobmi:

Domáce zvieratá ako mačky a psy sú nenáročné stvorenia. Celý svoj život prežijú tým najzákladnejším spôsobom. Ich každodenné interakcie s dieťaťom počas dospievania pomáhajú vo vývoji dieťaťa. Pomáhajú mu rozvíjať základné motorické schopnosti, pamäť vďaka čomu bývajú rýchlejšie ako ostatné deti. To môže byť obrovským faktorom vo vývoji inteligencie dieťaťa.

zdroj: freepik.com

Deti vyrastajúce v domácnosti s domácimi zvieratami, ako sú psy, sú zvyčajne fyzicky zdatnejšie. Majú tendenciu sa rýchlejšie plaziť, rýchlejšie chodiť a sú spravidla šikovnejšie, pretože sa vždy majú s kým hrať. Beh so psom alebo hranie sa s ním je nevyhnutné pre obe strany. Deti, ktoré si na to zvyknú, sa stávajú zdravšími jedincami, keď vyrastú. Deti žijúce v jednej domácnosti so zvieratami majú oveľa menšiu pravdepodobnosť, že budú obézne alebo vôbec budú trpieť nadváhou.

Hra, spánok s domácim zvieraťom, kŕmenie a prakticky strávenie dňa s domácim miláčikom musí mať vplyv na blaho človeka. Deti, ktoré prežijú svoje detstvo s domácimi zvieratami, majú bohatší emocionálny vývoj. Vytvárajú viac sociálnych a osobných zväzkov. Od domácich miláčikov sa učia láskavosti a učia sa ju zdieľať. Sú emocionálne otvorení vzťahom a priateľstvám aj v neskoršom období života.

Okrem vyššie uvedených výhod trávenia času detí s domácimi zvieratami, existuje aj niekoľko ďalších. Deti vychovávané v prostredí so psami menej často ochorejú. Je to preto, že si zvyknú na určitý typ mikróbov, ktoré znižujú výskyt alergií na prach, ako aj astmu či vznik infekcií. U týchto detí je menšia pravdepodobnosť, že budú mať v útlom veku nádchu alebo horúčku. Psy sú známe tým, že pomáhajú zlepšovať imunitný systém detí viac ako mačky.

Ak teda máte dieťa, je pre neho oveľa lepší nápad vyrastať so psom alebo mačkou, ako byť v super sterilnom prostredí. Domáce zvieratá vám teda pomôžu zabezpečiť pre vaše deti krajšie a zdravšie detstvo.

zdroj: freepik.com

Zdroj: https://womennow.in/babies-who-grow-up-with-animals-are-smarter/ 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať