Fanúšikovia autorky Harryho Pottera sa môžu tešiť z novej knihy!

0
231

Prívrženci čarodejníckej ságy všetkých vekových skupín majú teraz jedinečnú možnosť prečítať si novú rozprávkovú knižku od obľúbenej autorky online a úplne zadarmo. Je o príšere pojedajúcej deti, a zaujímavosťou je, že tento príbeh autorka napísala pred rokmi, a každú noc ho čítala svojim vlastným deťom.

Matka s dcérou čítajú knihu,
Zdroj: pexels.com

Desaťročné čakanie?

Rowling začala predstavovať „The Ickabog“ 26. mája 2020 a bude ho naďalej vydávať kapitola po kapitole – zadarmo – každý pracovný deň až do 10. júla na svojej vlastnej vyhradenej webovej stránke. Zatiaľ čo ju písala ako knihu s nahlas čítaním, uviedla, že príbeh je vhodný aj na čítanie pre deti. Určeným fanúšikom dospelých sa pravdepodobne bude páčiť aj „príbeh o pravde a zneužívaní moci“. Rowling začala písať knihu The The Ickabog, zatiaľ čo dokončovala pôvodnú sériu čarodejníckeho sveta a mala v úmysle ju publikovať po záverečnej knihe Harryho Pottera. Rozhodla sa však odstúpiť od kníh pre deti a podľa vyhlásenia na svojej webovej stránke nechala v podkroví návrh „The Ickabog“, kde zostala takmer desať rokov.

Prečo teda Rowling až teraz po rokoch vydáva „The Ickabog“? V závere na Twitteri napísala, že ju vždy mala v úmysle publikovať, ale po vydaní poslednej knihy Harryho Pottera ju odložila do podkrovia a namiesto toho sa zamerala na dva romány pre dospelých. Ale so zablokovaním koronavírusom na celom svete vytiahla príbeh Ickabogu, aktualizovala ho a rozhodla sa ho zdieľať. Časť príbehu prepísala. „Ickabog je príbeh o pravde a zneužívania moci,“ uviedla spisovateľka. Zároveň zdôraznila, že nápad na príbeh dostala pred niekoľkými rokmi a ľudia by si ju tak nemali interpretovať s ohľadom na súčasný svet.

Levitujúca roztvorená kniha v knižnici,
Zdroj: unsplash.com

Kresby priamo od detí?

Okrem ponúkania nového príbehu od majstrovského rozprávača, Rowling na Twitteri rýchlo poznamenala, že „The Ickabog“ nie je vedľajší produkt Harryho Pottera. Vydanie prichádza so super zábavným prvkom pre svojich najmladších fanúšikov a tou je ilustračná súťaž. Autorka pozýva deti z celého sveta vo veku od 7 do 12 rokov, aby predložili kresby a maľby, ktoré by sa mohli objaviť v tlačenej verzii knihy, ktorá má byť zverejnená v novembri.

Na Twitteri tiež napísala, že bude poskytovať návrhy pre kresby čitateľov. Samotná autorka nebude vyberať výhercov, to bude ponechané na vydavateľov kníh. Mladí umelci (alebo ich rodičia) môžu tiež zdieľať svoju prácu na Twitteri pomocou hashtagu #Theckabog. Vydavatelia z celého sveta si tak budú môcť slobodne zvoliť ilustrácie, ktoré považujú za najlepšie pre knihu.

Malý čitateľ,
Zdroj: unsplash.com

Anglická verzia knihy „The Ickabog“ v tlačenej, elektronickej a audio knihe bude uverejnená v novembrin nasledovaná výtlačkami aj v ďalších jazykoch. Rowling plánuje venovať všetky licenčné poplatky z predaja produktu „The Ickabog“ na pomoc tým, ktorých postihla pandémia koronavírusov.

Zdroj: howstuffworks.com
cnn.com