Domov Business Ideálne miesta na život pre digitálnych nomádov časť II.

Ideálne miesta na život pre digitálnych nomádov časť II.

0
700

Aj keď bolo globálne pracovné prostredie po mesiacoch lockdownu narušené, pandémia nezatvorila dvere pre prácu na voľnej nohe tzv. freelancing. Práve naopak možnosti pre prácu na diaľku pre ľudí rôznych profesií a generácií sú čoraz viac prívetivejšie. Keďže rastúci počet spoločností prijíma prácu na diaľku ako novú normu, nedávne štúdia odhalili najzaujímavejšie miesta na život digitálnych nomádov.

3. Berlín, Nemecko

S brexitom sa zmenil pohľad na Berlín a stal sa atraktívnejším pre Európanov, ktorí chcú začať podnikať alebo pracovať na voľnej nohe ako freelanceri. Vďaka nájmu okolo 770 EUR mesačne je hlavné mesto Nemecka cenovo dostupné podľa svetových štandardov. Rovnako ako vo väčšine veľkých európskych miest môžete raňajkovať v Berlíne, naskočiť do lietadla a do obeda sa presunúť nízkonákladovou aerolinkou do úplne iného hlavného meste Európy. Angličtina je v Berlíne tak rozšírená, že sa niektorí začali sťažovať, že mesto stráca nemecký nádych.

Berlin, zdroj: unsplash.com

2. Chiang Mai, Thajsko

Chiang Mai bol digitálnymi nomádmi niekoľkokrát korunovaný za najideálnejšie mesto na svete. Mesto priťahuje nomádov svojou príjemnou atmosférou, skvelým jedlom a vynikajúcimi podmienkami na prácu pre digitálnych nomádov. Ak by vás v Chiang Mai stresovalo príliš veľa času pred notebookom, vybrať sa môžete do mesta na thajskú masáž alebo si pozrieť miestne pamiatky. Nočný život v Chiang Mai je tiež pomerne akčný a ponúka širokú škálu barov a klubov. Pokiaľ ide o životné náklady, Chiang Mai je lacnejší ako Bangkok a ďalšie mesta v Thajsku. Štýlový a kompletne zariadený apartmán s jednou spálňou stojí mesačne asi 11 500 thajských bahtov/314 EUR.

Chiang Mai, Zdroj: unsplash.com

1. Bali, Indonézia

Ak plánujete digitálne nomádiť v raji, kde vám počas práce ale aj vo voľnom čase nebude nič chýbať, tak v tom prípade vyskúšajte Bali! Exotický ostrov v srdci Indonézie. Či už na Bali zakotvíte uprostred Denpasaru, na pobreží v oblasti Canggu alebo vo vnútrozemí v tropickom obrastenom Ubudu, výhody sú rovnaké: neuveriteľne lacné životné náklady, skvelé jedlo plné ovocia a zeleniny, milí lokálci. Priemerné nájomné v Denpasare je iba okolo 180 EUR mesačne, no počítajte s tým, že za moderný apartmán s rýchlym internetom zaplatíte o niečo viac. Bali je posledné roky veľmi populárne a známe ako miesto pre turistov ale aj digitálnych nomádov, ktorí chcú pracovať priamo na pláži.

Bali, Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://www.worldpackers.com/articles/best-european-cities-for-digital-nomads

BEZ KOMENTÁRA