DomovBusinessJeff Bezos je opäť najbohatším človekom na svete

Jeff Bezos je opäť najbohatším človekom na svete

- Reklama -

Šéf Amazonu Jeff Bezos počas minulého týždňa súperil s Elon Musk-om, zakladateľom a vynálezcom značky Tesla, o prvé miesto v rebríčku najbohatších ľudí na svete. Títo dvaja muži sa počas celého minulého týždňa striedali na prvom mieste a už poznáme oficiálny výsledok. 

Akcie na trhu klesli po tom, čo budúci americký prezident Joe Biden navrhol 1,9$ triliónový korona-pomocný balíček. Investori reagovali na druhé možné obvinenie od bývalého amerického prezidenta Donald Trump-a, kvôli odkladaniu predloženia legislatívy spolu s podozrením na zvyšovanie daní v novej demokratickej vláde. Amazonské akcie klesli iba o 1%, pričom akcie Tesly klesli o viac ako 2%. To stačilo na to, aby sa Bezos opäť dostal pred Musk-a. 

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

V roku 2020 bolo na svete 2095 bilionárov s odhadovanou internetovou hodnotou na 8 triliónov dolárov. Top 5 najbohatších ľudí z toho tvorili 727,6 biliónov dolárov, čo je 9,10%. Tieto čísla sú nanajvýš pôsobivé, pretože tvoria iba 0,24% z celkového počtu svetových bilionárov. 

Kľúčové zmeny oproti minulému roku

Jeff Bezos je CEO a zakladateľ Amazonu, najväčšieho svetového predajcu, a takisto je aj zakladateľom Blue Origin. Jeho odhadovaná internetová hodnota je 181,5 bilión dolárov.

Elon Musk je CEO a spoluzakladateľ značky Tesla; CEO, popredný dizajnér a zakladateľ Space-X, CEO a zakladateľ Neuralink a zakladateľ spoločnosti The Boring. Jeho odhadovaná internetová hodnota je uvádzaná 203 bilión dolárov, čo ho dávalo na prvú priečku v rebríčku, avšak po ukončení prieskumu sa ukázalo, že Bezos je stále prvý.

Elon Musk, Zdroj: GettyImages.com

Bill Gates je spolu-zakladateľ Microsoftu, najväčšej softvérovej spoločnosti na svete a spolupredseda nadácie Bill & Melinda Gates. Jeho odhadovaná internetová hodnota je 133 biliónov dolárov.

Bill Gates, Zdroj: tendercapital.com

Bernard Arnault je predseda a CEO LVMH, najväčším svetovým businessom v odevnom a potravinárskom priemysle a takisto je i predsedom svojej vlastnej holdingovej spoločnosti Christian Dior SE. Jeho odhadovaná internetová hodnota je 113 biliónov dolárov.

Bernard Arnault, Zdroj: foxbusiness.com

Mark Zuckerberg je CEO, predseda a spoluzakladateľ Facebooku, najväčšej svetovej sociálnej siete, takisto je aj co-CEO a spoluzakladateľ iniciatívy Chan Zuckerberg. Jeho odhadovaná internetová hodnota je 95,6 biliónov dolárov.

Mark Zuckerberg, Zdroj: theguardian.com

Jeff Bezos

V roku 1994 v jeho garáži v Seattle založil stránku Amazon.com, čo je v súčasnosti najväčší online predajca. Jeho prvotným nápadom bolo založiť online kníhkupectvo. Tento nápad najprv predložil svojmu bývalému šéfovi David E. Shaw-ovi, ktorý však nemal záujem.

Jeff Bezos, Zdroj: qz.com

Aj keď stránka Amazon.com začínala ako online kníhkupectvo, neskôr sa na tejto stránke začali objavovať i rôzne iné predmety. V súčasnosti Amazon ponúka veci rôznych kategórií a stále sa rozširuje. Dôkazom toho je získanie Whole Foods v roku 2017 a spustenie predaja liekov bez predpisu pod značkou Amazonu.

ZDROJE:

https://www.investopedia.com/articles/investing/012715/5-richest-people-world.asp
https://www.forbes.com/sites/lisettevoytko/2021/01/16/jeff-bezos-once-again-the-worlds-richest-person-after-rollercoaster-week/?sh=564bbecf175d
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať