DomovTelo a myseľKtoré potraviny sú najlepšie pre mladší vzhľad pokožky?

Ktoré potraviny sú najlepšie pre mladší vzhľad pokožky?

- Reklama -

„Proces čistenia začína zvnútra.“ Túto vetu ste už pravdepodobne počuli viackrát v súvislosti s chudnutím, zmenou životného štýlu a získania postavy snov, ku ktorej neodmysliteľne patrí vyvážená strava. Vedeli ste však, že konkrétne potraviny vám môžu pomôcť spomaliť proces starnutia? Aj keď to znie neuveriteľne, nehovorí sa nadarmo, že tie najväčšie zázraky treba hľadať v prírode. Ak zakomponujete tie správne zložky do stravy, zabojujete aj pre svoj mladší vzhľad! 

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ktoré sú tie naj:

ČUČORIEDKY

Obsahujú obrovské množstvo antioxidantov a v neposlednom rade najdôležitejšiu zložku – vitamín C. Všetky dohromady napomáhajú udržiavať naše bunky zdravé a podporujú imunitu potrebnú na boj s celým spektrom ochorení. Čiže nabúduce, ak uvidíte v obchode toto na pohľad sympatické bobuľové ovocie, rýchlo po ňom siahnite a vložte do svojho nákupného košíka!

AVOKÁDO

Pôsobí nenápadne v porovnaní s tým, aké zázraky s naším telom dokáže! Ak ho zaradíte na pravidelnej báze do svojho jedálnička, môžete sa spoľahnúť, že okrem skvelej chuti pocítite pozitívnu zmenu na kvalite svojich vlasov a stavu pleti. Práve avokádo obsahuje vysoké množstvo vitamínu E, vitamínu B a draslíka, ktoré prispievajú k hydratácii pleti. Obsahuje aj nenasýtené tuky, ktoré prirodzene znižujú krvný tlak a podporujú krvný obeh, čím sa zabezpečuje obnova buniek a bráni sa starnutiu pokožky.

PARADAJKY

Vedeli ste, že práve paradajky obsahujú ten najsilnejší antioxidant – lykopén? Má na starosti ochranu kože pred jej znehodnotením voľnými radikálmi. Pomáha aj k jej spevneniu a redukuje aktivitu enzýmov, ktoré pôsobia ako katalyzátor pri rozklade kolagénu. Okrem lykopénu obsahujú paradajky aj dostatok vitamínu C a draslíka, ktorý udržuje živiny a hydratáciu v kožných bunkách. 

BROKOLICA

Zelenina, ktorá hrá prím v redukcii váhy je plná živín, vitamínu C a A a je bohatá na antioxidanty. Všetko to sa snúbi práve v brokolici, ktorej konzumácia dopomôže aj k zdraviu vašej pleti!

ŠPENÁT

Tajná ingrediencia úspechu Pepka Námorníka bola odhalená už pred rokmi. Závislí ako on na nej byť nemusíte, no ak túžite po poriadnej dávke antioxidantov, nič nepokazíte jeho pravidelnou konzumáciou. Špenát navyše napomáha chrániť aj váš zrak pred vekom podmienenými zmenami. 

GRANÁTOVÉ JABLKO

Chcete pevnú pokožku bez vrások? Konzumujte granátové jablko! Práve minerály a vitamíny obsiahnuté v tomto aj vizuálne atraktívnom ovocí naplno pomáhajú kožným bunkám. Jeho jadierka nás navyše chránia pred nástrahami voľných radikálov. 

ČERVENÝ MELÓN

Kto by nemiloval osviežujúci melón počas letnej sezóny? Okrem plnej chuti, ktorou toto ovocie disponuje, ponúka aj balíček boja proti starnutiu. Obsahuje aj lykopén, ktorý dopomôže k ochrane pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, rakovinou alebo cukrovkou.

RYBY

Pre vegetariánov a nevegánov predstavujú ryby záchranu pred starnutím! Najmä losos či tuniak zlepšujú stav textúry kože, vďaka čomu budete vyzerať mladšie. Za pokus to stojí, nie? Okrem toho morské ryby obsahujú aj omega 3 mastné kyseliny, ktoré si naše telo nedokáže samé vytvoriť a musí ich prijímať v strave a hádate správne – pomáhajú k mladšiemu vzhľadu!

ORECHY

Píniové, vlašské, pistácie, mandle alebo kešu? Je jedno, ktoré patria k vašim favoritom, všetky totiž napomáhajú obnovovať kožné bunky! Obsahujú zdravé tuky, vápnik, vitamín E či draslík. Hrsť orechov denne nielen chutí, ale aj omladzuje.

TMAVÁ ČOKOLÁDA

Flavinoidy, ktoré chránia pokožku pred nástrahami UV žiarenia, sa nachádzajú v tamvej čokoláde. Nabudúce tak okrem skvelej náhrady sladkého dezertu podporíte aj štruktúru kože a jej celkový vzhľad. Treba si však dať pozor, všetkého (aj dobrého) veľa škodí.

CITRUSOVÉ OVOCIE

Všetky citrusové plody obsahujú okrem vysokej dávky vitamínu C aj kyselinu listovú. Tá pomáha redukovať hladinu cholesterolu v krvi, vnútorný detox a pri pravidelnom užívaní slúži aj ako prevencia ochorení srdca či krvného obehu. Práve vitamín C dokáže s našou kožou urobiť doslova zázraky!


Zdroj: https://womennow.in/best-anti-ageing-foods-younger-looking-skin/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať