DomovOsobný rozvojLepšie myslenie, zníženie stresu a radosť z práce? Ktomu všetkému môže prispieť...

Lepšie myslenie, zníženie stresu a radosť z práce? Ktomu všetkému môže prispieť váš pes!

- Reklama -
Práve psy môžu byť kľúčovými pri eliminácii stresu, lepšiemu mysleniu a šťastnejšej práci. Žijeme v stresujúcom prostredí a ak aj vy, podobne ako väčšina ľudí, pociťujete vplyv stresu vo svojom živote, zadovážte si domáceho miláčika!
Štúdie dokazujú, že až 84% dospelých pociťuje účinky dlhodobého stresu, vrátane 47%, ktorí zažili úzkosť, 44%, ktorí zažili smútok a 39%, ktorí zažili hnev. A 67% dospelých uviedlo, že sa cítia ohromení počtom problémov, s ktorými sa stretávajú. Zníženie stresu a vytvorenie podmienok pre väčšie šťastie v práci i v živote môže pochádzať z nepravdepodobného zdroja: od vášho psa. Pravdepodobne ste vedeli, že je skvelé tráviť čas so svojim psom, no môže mať na vás oveľa väčší vplyv, ako ste si mysleli!

Psíky sú veľkou súčasťou našich životov. Už pred viac ako 10 000 rokmi šlo o vôbec prvé zvieratá, ktoré boli domestikované človekom.
V dnešnej dobe:

  • 47% majiteľov domácich miláčikov malo skúsenosť s úzkostnými pocitmi, keď boli odlúčení 
  • 41% zrušilo plány z dôvodu, že ich pes nemohol byť prítomný
  • 69% by preferovalo prácu z domu, aby mohli byť počas dňa so svojim psom
  • 70% by sa vedelo rozísť so svojim partnerom, pokiaľ by nevedel vystáť ich psa
  • 38% cíti, že ich pes je dôležitejší než ostatní

Psy ponúkajú emocionálnu oporu a dobrú spoločnosť bez záväzkov, ktoré vyplývajú z medziľudských vzťahov. Pozrite sa, prečo psy pre svojich majiteľov predstavujú takú psychickú, mentálnu aj emocionálnu oporu:

PES VÁM POMÔŽE LEPŠIE ROZMÝŠĽAŤ

Vedeli ste, že prítomnosť psa dokáže podporiť váš výkon? Od schopnosti sústrediť sa, plánovať aj memorovať. Predstavte si, že takto jednoducho zlepšíte svoj výkon v práci a všetko zefektívnite vďaka svojmu domácemu miláčikovi. Lepšie pracovné prostredie sa prejaví aj vo vašej celkovej spokojnosti. 

PES ZLEPŠÍ VAŠE VZŤAHY

Niektoré vzťahy predstavujú v istých fázach zaťažkávajúcu skúšku. Práve pes dokáže poslúžiť ako most k vašim najbližším, no aj k novým kontaktom. Vidieť to môžete napríklad v mestských parkoch, kde sa aj tí najväčší introverti púšťajú do konverzácií s inými majiteľmi. 

PES DOKÁŽE ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Ak vezmete na prechádzku psa, urobíte službu v prvom rade sebe. Niekoľko desiatok minút na čerstvom vzduchu denne prospeje nielen štvornohému priateľovi, ale rovnako aj dvojnohému majiteľovi. Pritúlenie sa k domácemu zvieratku dokonca znižuje napätie a tým pádom aj krvný tlak. Ak budete zdraví, dariť sa vám bude aj v pracovnom prostredí, budete mať viac energie na väčšie projekty.

PES ELIMINUJE STRES VO VAŠOM ŽIVOTE 

Nielen vo vašej domácnosti, ale aj v práci môže mať pozitívny vplyv práve váš psík. Stres môže zabraňovať kreatívnym nápadom či nervozite, čo ovplyvní aj pracovné vzťahy. Skúste jeden deň v týždni doniesť svojho miláčika do práce a uvidíte rozdiel!

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/tracybrower/2021/09/06/even-more-reasons-to-love-your-dog-reduced-stress-and-happier-work/?sh=1087e42b5bfc

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať