DomovCestovanieMaratón, ktorý by ste nemali vynechať v roku 2020, časť I.

Maratón, ktorý by ste nemali vynechať v roku 2020, časť I.

- Reklama -

Prihlásenie sa na maratón je jedným z najväčších záväzkov, ktoré si môže milovník behu dať. Beh – lieči ako smiech. Tak prečo nevyužiť lásku k behu na medzinárodnej súťaži? Absolvovanie maratónu si vyžaduje veľké odhodlanie, mesiace a niekedy aj roky tréningu. Avšak, ten pocit úspechu, keď prekročíte cieľovú čiaru, stojí rozhodne za to.

Kingston City maratón, Jamajka 

Tento závod začína skoro ráno, 4:30,kedy sa vám určite podarí poraziť jamajské slnko. Pričom sa beží hore cez ospalé predmestie Kingston do botanických záhrad v meste. Keďže ide o kopcovitú trasu, budete sa musieť ponáhľať, aby ste ju dokončili skôr, ako sa slnko skutočne ukáže okolo 7:30 ráno. Jamajci sú známi skôr pre šprintovanie ako maratón, takže akonáhle sa malé pole rozšíri, môže sa stať, že pobežíte sám. Najlepšia vec, ktorá sa dá po pretekoch urobiť, je zamieriť na neďalekú pláž Hellshire alebo Fort Clarence, jest čerstvo ulovené ryby a nechať s a unášať v teplých vlnách. 

Kedy? 15 .marca. 

Parížsky maratón, Francúzsko 

Jedna sa o väčšinou plochy, rýchly parížsky maratónsky beh. Počas neho môžete vidieť niektoré z najznámejších pamiatok mesta. Beh sa začína na Champs-Elysées, ďalej vás nohy zavedú k Notre Dame, na Place de la Bastille a k Eiffelovej veži. Celý maratón vás prevedie zalesnenými parkmi a pozdĺž rieky Seina a pred jeho dokončením sa ocitnete na Avenue Foch na dohľad od Víťazného oblúka. Parížskeho maratónu sa zúčastňuje okolo 40 000 bežcov. Ide o jeden z najväčších maratónov na svete. V minulých rokoch bola trasa známa tým, že ju ignorovali parížania. V posledných rokoch je v kurze podpora bežiaceho davu v plnom prúde. Na 35 kilometroch rozdávajú organizátori syr a víno, aby ste sa uistili, že viete v ktorom meste práve bežíte. 

Kedy? 5. apríla. 

Ilustračný obrázok
Zdroj: pixabay.com

Medzinárodný maratón Big Sur, Kalifornia, USA

Občas ide o veľmi náročný kopcovitý maratón. Avšak veľký medzinárodný maratón stojí za tu námahu. Maratón v Big Sur je známy aj ako jeden z najkrajších maratónov na svete. Tiahne sa cez kalifornské sekvojové lesy a pozdĺž pobrežia objímajúceho Hwy 1 a ponúka bezcom nádherný výhľad na Tichý oceán. Pozdĺž trasy sa nachádza živá hudba, ktorá vám pomôže udržať vás v pohybe. Čaká vás nezabudnuteľný pohľad na hudobníka v smokingu, ktorý hrá na klavíri na slávnom moste Bixby Creek, ktorý sa nachádza v polovici cesty. 

Kedy? 26. apríla. 

Maratón Veľký múr, Čína 

Je kultový, môžete ho (takmer) vidieť z vesmíru. Maratón Veľkého čínskeho múru je jeden z najťažších maratónov sveta. Okrem tepla – teploty počas maratónu môžu siahať až do výšky takmer 40 stupňov celzia- hlavnou výzvou je veľa prudkých stúpaní, vrátane celkovo 5164 krokov. Táto udalosť je každoročne vyhlásená za účasti 2500 účastníkov z viac ako 60 krajín. Čakajú na vás zdĺhavé úseky pozdĺž hornej steny. No nebojte sa, preteky ponúkajú aj určitú úľavu od lezenia s rovnou časťou uprostred po asfaltových a štrkových cestách. Táto cesta vám ponúkne prehliadku malebných čínskych dedín a ryžových polí. 

Kedy? 16. mája.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pixabay.com

Keňa safari maratón

Preteky v Keni nie sú pre slabé srdcia. V tomto závode na Lewa Wildlife Conservancy sú najväčšou obavou bežcov – levy, slony, gepardy a nosorožce. Závod ponúka bežcom vzácnu príležitosť prechádzať divokými rovinami východnej Afriky, okolo stád antilóp a zebier, ktoré môžu vidieť pozdĺž cesty a zároveň súťažiť (alebo sa snažiť udržať krok s Keňanmi).

Kedy: 29. júna.

Zdroje:

https://www.lonelyplanet.com/articles/top-10-places-to-run-a-marathon
https://www.kingstoncityrun.com/v2/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať