DomovCestovanieNajzaujímavejšie miesta v Chicagu. Tieto miesta nemôžete vynechať!

Najzaujímavejšie miesta v Chicagu. Tieto miesta nemôžete vynechať!

- Reklama -

Chicago je mesto s najväčšou populáciou v americkom štáte Illinois a tretie najľudnatejšie mesto v USA. S odhadovanou populáciou 2 693 976 v roku 2019 je zároveň najľudnatejším mestom na stredozápade USA. Chicago je krajské mesto okresu Cook County, druhého najľudnatejšieho okresu v USA, zatiaľ čo malá časť letiska O’Hare v meste zasahuje aj do okresu DuPage.

Chicago je hlavné mesto metropolitnej oblasti Chicaga, ktoré sa často nazýva Chicagoland. S takmer 10 miliónmi obyvateľov je metropolitná oblasť treťou najľudnatejšou v USA. Chcete navštíviť toto známe americké mesto? Tieto miesta nemôžete vynechať.

unsplash.com

1. Millennium Park

Táto rozľahlá 24,5-akrová časť predného dvora v Chicagu je jedným z najobľúbenejších miest na trávenie času vonku v meste. Konajú sa tu známe predstavenia verejného umenia a koná sa tu dlhý zoznam špeciálnych udalostí.

Z diaľky sa pozerajte na Cloud Gate, choďte na prechádzku do pokojných záhrad Lurie, relaxujte na trávniku pred pavilónom Jay Pritzker Pavilion, ktorý navrhol Frank Gehry, alebo sa v zime korčuľujte na klzisku McCormick Tribune.

pohľad na oblasť Millennium Park v Chicagu / zdroj: Time Out

2. The Magnificent Mile

Ak si myslíte, že vaša kreditná karta vypálila dieru v peňaženke, vyberte sa na cestu k Magnificent Mile. Táto časť ulice Michigan Avenue – ktorá sa rozprestiera medzi jazerom Shore Drive a riekou Chicago – láka milióny ľudí na nakupovanie v obchodných domoch a u luxusných predajcov, ako je napríklad Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus, Macy’s a Lord.

Pohľad na Magnificent Mile / zdroj: urbanmatter.com

The Magnificent Mile je navyše domovom niekoľkých špičkových reštaurácií a luxusných hotelov, vrátane The Drake, Hilton Hotel Four Seasons, Hotel Chicago a InterContinental Chicago Magnificent Mile.

3. Lincoln Park Zoo

V meste, kde sa mrakodrapy stavajú každý deň, je Lincoln Park Zoo miestom v Chicagu pre všetky druhy divej zveri. Je miestom, kde sa deti učia milovať zvieratá. Je to miesto na únik, ale i na uvedomenie si dôležitosti prírody.

zdroj: https://www.lpzoo.org/magazine-news/

Od roku 1868 sa Lincoln Park Zoo rozrástla bok po boku s mestom Chicago – od labutí po vedu a od obchodnej stanice až po metropolu. Teraz sa dotýka toľkých životov toľkými rôznymi spôsobmi:

  • Ich návštevníci sa dozvedajú o rozmanitých druhoch zveri z celej planéty,
  • ich zvieratá dostanú výživu, ktorá podporuje prirodzené správanie,
  • ich vedci chránia ekosystémy od Chicaga až po Kongo.

Ako sa zoo vyvíjala, stala sa jedným z najpopulárnejších kultúrnych cieľov v Illinois a jedinou súkromne spravovanou bezplatnou zoo v krajine.

4. Park Grant a fontána Buckingham

Grant Park, ktorý sa často označuje ako „predný dvor v Chicagu“, je oblasť s rozlohou 319 akrov, ktorá začína na východnom okraji a tiahne sa až k severným okrajom štvrte Near South Side. Návštevníci by si mali naplánovať strávenie slušného času v Grant Parku:

Nájdete tu niekoľko najobľúbenejších chicagských vecí, vrátane The Field Museum, Art Institute of Chicago a Shedd Aquarium. (Millennium Park tiež zdieľa svoj severozápadný roh s Grant Parkom.) K dispozícii sú tiež kvetinové záhrady, turistické chodníky a krásny trávnatý terén.

Grant park/ zdroj: www.cntraveler.com

V srdci Grant Parku je Buckinghamská fontána. Táto stupňovitá vodná plocha, ktorá je jednou z najväčších fontán na svete, sa môže pochváliť 133 tryskami, ktoré strieľajú vodu až do výšky 150 stôp do vzduchu počas 20-minútových choreografických ukážok (ktoré sa konajú každú hodinu v hodinu medzi 9:00 a 22:35 hod. od apríla do októbra). V noci je predstavenie fontány sprevádzané svetlami a hudbou.

Buckinghamská fontána / zdroj: expedia.com

5. Múzeum vedy a priemyslu

Rozsiahle múzeum vedy a priemyslu v Chicagu vzdáva hold inovatívnym koreňom mesta a predstavuje viac ako 35 000 artefaktov a množstvo praktických exponátov, ktoré majú inšpirovať tvorivosť. Múzeum sídli v 14-akrovom bývalom Paláci výtvarných umení, v ktorom sa v roku 1893 konala slávna svetová kolumbijská výstava.

V múzeu sa môžete dozvedieť viac o „prúchoch vojny“ a o mnohých ďalších témach. Výstavy tu uspokoja všetky typy zvedavých myslí: Vychutnajte si prehliadku jedinej nemeckej ponorky U-505 zajatej počas druhej svetovej vojny; preskúmajte vzdialené hviezdy a planéty vo vesmírnom centre Henryho Koruna; a zblízka sa pozrite na mláďatá v liahni Baby Chicks. Múzeum vedy a priemyslu tiež ponúka divadlo Omnimax a organizuje rôzne živé ukážky.

(Brian Cassella/Chicago Tribune)

ZDROJE:

https://travel.usnews.com/Chicago_IL/Things_To_Do/

https://www.timeout.com/chicago/things-to-do/chicago-attractions-the-25-best-sights-and-attractions-in-chicago

https://en.wikipedia.org/wiki/Chicago

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať