DomovTelo a myseľObjavte silu esenciálnych olejov

Objavte silu esenciálnych olejov

- Reklama -

Esenciálne oleje sú esenciou rastliny, darom zo zeme, destilovaným a pripraveným na to, aby ste vďaka nim do svojho domova vniesli silu prírody. Vo vnútri mnohých rastlín, ukrytých v koreňoch, semenách, kvetoch, kôre, sú koncentrované vysoko účinné chemické zlúčeniny. Tieto prírodné zlúčeniny sú práve éterické oleje. Esenciálne oleje dodávajú rastline vôňu, chránia ju pred nebezpečnými environmentálnymi nástrahami a dokonca jej pomáhajú pri opeľovaní.

Ako fungujú esenciálne oleje? 

Keď otvoríte ampulku čistého, nefalšovaného esenciálneho oleja, vaše zmysly sa okamžite naplnia jeho silnou arómou, a to aj na diaľku. Váš nos detekuje prirodzene sa vyskytujúce prvky esenciálneho oleja. Každý éterický olej sa líši svojím prírodným zložením, takže arómy a ich účinky sú pre ľudský organizmus tiež jedinečné. Levanduľový olej napríklad obsahuje prvky, ktoré sú účinné pri upokojení podráždenia pokožky a vytvárajú pokojné prostredie pre spánok. Ak sa napríklad kadidlový olej užíva vnútorne, podporuje imunitný, nervový a tráviaci systém a napomáha zdravým bunkovým funkciám.

Použite éterické oleje na zmenu svojho života 

Množstvo z produktov, ktoré používame v každodennom živote, je plné syntetických chemikálií. Tieto neprirodzené produkty nás môžu zaťažiť a dokonca negatívne ovplyvniť spôsob, akým myslíme, cítime a žijeme. Čisté esenciálne oleje ponúkajú alternatívu k syntetickým výrobkom. Esenciálne oleje sú viac než len prírodné produkty. Výhody éterických olejov sú určené akousi chémiou rastlín. Ak sú tieto prírodné chemikálie správne extrahované, môžu ľuďom pomôcť v každodennom živote.

zdroj: freepik.com

Nejde však o nový trend

Máte pocit, že ste za posledných niekoľko rokov začali o esenciálnych olejoch veľa počuť? Aj keď si môžete myslieť, že esenciálne oleje sú novým trendom, rastlinné extrakty a rastlinné produkty sú hlboko zakorenené v minulosti.

Staroveké civilizácie na celom svete používali éterické oleje na: 

  • aromaterapiu, 
  • osobnú hygienu,
  • zdravotnícke postupy, 
  • náboženské obrady, 
  • skrášľovacie procedúry,
  • prípravu jedla.

Na čo sa používajú esenciálne oleje dnes? 

Historicky sa esenciálne oleje používali ako súčasť kultúrnych zvyklostí a tradícií. Teraz však máme k dispozícii stále viac vedeckých dôkazov a výskumov, ktoré ukazujú, že éterické oleje je možné efektívne a bezpečne používať v širšom spektre každodenných postupov a rutín a prinášať úžasné výhody. Esenciálne oleje sa tak aj dnes dajú použiť na varenie, čistenie domácnosti, osobnú hygienu. Keď použijete éterické oleje, budete mať vo svojom živote a doma viac prírodných roztokov a menej toxických, synteticky vyrábaných produktov.

Čo robí esenciálne oleje účinnými? 

Niektoré esenciálne oleje pôsobia upokojujúco, povzbudzujúco, iné energizujú, zahrievajú a obnovujú – všetky esenciálne oleje sú však v prvom rade prírodné. Keďže je k dispozícii toľko esenciálnych olejov, môžete ich prispôsobiť svojim konkrétnym požiadavkám a potrebám, a nie byť nútení uspokojiť sa s prvým dostupným riešením. Vďaka tomu sú esenciálne oleje obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú tie najlepšie prírodné riešenia aj v súčasnej rýchlej dobe. Stálosť éterických olejov je súčasťou toho, čo ich v posledných rokoch robí tak populárnymi. 


Zdroj: https://www.doterra.com/US/en/what-is-an-essential-oil

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať