DomovZaujímavostiOhúrte svoje okolie so zaujímavými faktami, časť II.

Ohúrte svoje okolie so zaujímavými faktami, časť II.

- Reklama -

To, čo je pre niekoho zbytočné, pre ostatných môžu byť zbytočné informácie. Ale mnohé z nich sú úžasné zábavné fakty, vďaka ktorým je svet podnetným a úctyhodným miestom. Patríte k ľuďom, ktorí ovládajú zbieranie neočakávaných poznatkov? Ak je to tak, pripravte sa na to, že vám vyrazia dych ďalšie zaujímavé zábavné fakty, ktoré ohromia dospelých aj deti.

Neil Armstrong nepovedal: „Je to jeden malý krok pre človeka.“

Astronaut trvá na tom, že v skutočnosti povedal: „Je to malý krok pre na človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.“ „To je jediný spôsob, ako toto vyhlásenie dáva zmysel, „povedal Armstrong životopiscovi Jamesovi Hansenovi. A navyše, žiadny skutočný astronaut nikdy nevyslovil výraz „Houston, máme problém “ – Tom Hanks to uviedol iba vo filme Apollo 13.

Úder srdca modrej veľryby môžete počuť z viac ako 3 míľ ďaleko.

Srdce najväčšieho zvieraťa na svete váži asi 180 kilogramov – čo je približne veľkosť malého klavíra. To fakt, čo?

Šanca na získanie kráľovského postupu je presne 1 zo 649 740.

Pokroví diabli majú o niečo väčšiu šancu položiť straight flush: Skúste 72 192 na 1. Z 7 462 odlišných pokrových kombinácií na päť kariet však máte 42% šancu na získanie jedného páru.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Lyrebird dokáže napodobniť takmer všetky zvuky, ktoré počuje – vrátane motorových píl.

Pozorovatelia divokej prírody zaznamenali austrálsky druh, ktorý kopíruje nielen iné vtáky, ale aj iné zvieratá, napríklad koaly, a umelé zvuky, ako sú autoalarmy a rolety kamier.

Elvis vyhral iba 3 Grammy.

Kráľ rokenrolu sa vo svojej kariére prebojoval do 11 zo svojich 14 nominácií. Rekord s najväčším počtom výhier Grammy patrí Georgeovi Soltimu, dlhoročnému lídrovi Chicagského symfonického orchestra, ktorý má na svojom konte 31 ocenení.

Coca-Cola bola prvým nealkoholickým nápojom vo vesmíre.

Fakt, že spoločnosť Coca-Cola vyrobila už viac ako desať miliárd litrov nápoja od vynálezu receptúry v roku 1886 nie je šokujúci pre mnohých z nás. To je ale veľa cukru! A bol to dokonca prvý nealkoholický nápoj v celom vesmíre.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Korunovačné klenoty obsahujú dva najväčšie brúsené diamanty na Zemi.

Obaja pochádzali z diamantu Cullinan, 3 106 karátového drahokamu nájdeného v Južnej Afrike v roku 1905. Najväčší kameň zvaný Veľká hviezda Afriky sa nachádza v Vládnom žezle, zatiaľ čo druhý najväčší je osadený v cisárskej štátnej korune.

Oscar kedysi rozdávali ceny detským umelcom.

Ocenenie prerušili Academy Award pre mladistvých v roku 1960 po slávnych menách, ako Shirley Temple a Judy Garland, ktorí mali tú česť. Ako sa môžete dostať na hlasovací lístok? Napríklad v kategóriách najlepšia tanečná réžia a najlepší titul. Ani vám, tento fakt doteraz nič nehovoril?

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://www.cosmopolitan.com/uk/worklife/a33367076/fun-facts-random/
https://www.goodhousekeeping.com/life/g25692093/random-trivia/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať