DomovTelo a myseľPočuli ste už o výzve "Couch to 5K"?

Počuli ste už o výzve „Couch to 5K“?

- Reklama -

Ak máte záujem pustiť sa do “Couch to 5K”, ktoré vás prenesie od sedenia na gauči až po odbehnutie plných 5km, ste na správnom mieste. Nie je potrebné žiadne pochybovanie, stačí si len zaviazať topánky! „Couch to 5K“ je teda bezplatný program, ktorý doslova prenesie ľudí z pohovky na 5km beh za 9 týždňov.

Program využíva populárny koncept nazývaný intervalový tréning – pohyb rôznymi rýchlosťami počas behu – a presne stanovuje, čo robiť každý nasledujúci deň počas 6-12 týždňov po začatí. Zmenou vášho tempa je vaše telo nútené prispôsobiť sa rôznym rýchlostiam, vaše srdce a pľúca sa musia prispôsobiť rôznym úrovniam namáhavej aktivity (a v dôsledku toho byť silnejšie/zdravšie).

zdroj: freepik.com

Výsledkom je, že skutočne spálite viac kalórií a lepšie sa pripravíte na preteky v porovnaní s obyčajným tréningom pri konštantnej rýchlosti. Inými slovami, intervalový tréning by mal používať každý, kto sa chce v behu zdokonaliť.

V priebehu týždňov tohto programu pomaly zvyšuje množstvo času, ktorý strávite behom a skracuje čas, ktorý strávite chôdzou, až kým sa nedostanete do bodu, kedy môžete skutočne zabehnúť 5 km bez prestávky.

Väčšina ľudí si myslí, že beh = chudnutie. Ak ste úplným nováčikom v oblasti zdravia a kondície a snažíte sa schudnúť, s najväčšou pravdepodobnosťou ste zahltení tým, s čím by ste mali začať a ako by ste mali trénovať.

zdroj: freepik.com

Program „Couch to 5K“ vás prinúti pomyslieť si: „Možno to skutočne dokážem…“, čo je najdôležitejšia časť každej fitness cesty: začiatok. Ak ste nový v oblasti zdravia a kondície a pracujete na stanovení dobrého dosiahnuteľného cieľa, vybrali ste si správne.

Takže keď dokončíte „Couch to 5K“, budete trénovať a uvidíte, ako každý týždeň napredujete, možno aj zabehnete preteky a pocítite pocit úspechu a pôjdete domov s medailou, ktorá vám bude pripomínať hrdý moment.

Zdroj: https://www.nerdfitness.com/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať