DomovZaujímavostiRecepty, ktoré z vás počas lockdownu spravia šéfkuchára

Recepty, ktoré z vás počas lockdownu spravia šéfkuchára

- Reklama -

Ak ste počas lockdownu zavretý doma, tak veríme že súčasťou vášho #stayathome obdobia je aj zvýšený čas strávený v kuchyni. S väčším počtom nás, ktorí sa počas lockdownu púšťame do kuchyne, prirodzene rastie počet kulinárskych výstrelkov a trendy výziev v oblasti receptov. Zhromaždili sme štyri najobľúbenejšie recepty, ktoré určite budete chcieť vyskúšať.

Ak by sme vás navnadili natoľko, že po prečítaní tohto článku budete chcieť dané dobroty vyskúšať určite poďte do toho. Nie sú totiž potrebné žiadne exotické, drahé alebo ťažko dostupné suroviny a techniky prípravy pokrmov sú prístupné aj pre začiatočníkov.

Lockdown, Zdroj: unsplash.com

Nadýchaná omeleta

Recept, ktorý obletel svet je populárna nadýchaná omeleta vhodná nielen na raňajky, ale aj obľúbený víkendový brunch. Aj keď raňajkový pokrm pochádza z Južnej Kórey, recept zachytil portál Buzzfeed, ktorý ho katapultoval do masového povedomia. V čom spočíva čaro tohto receptu? Na prípravu nadýchanej omelety totiž potrebujeme len štyri prísady: vajcia, maslo, soľ a čierne korenie. Trik, vďaka ktorému je omeleta nadýchaná je ukrytý v tom, ako pri príprave omelety pracujete s vajíčkami. Z bielkov v samostatnej miske šľaháme sneh, pokiaľ sa nevytvorí nadýchaná pena a až tak do nich pomaly pridáme žĺtky. Voilá nadýchaná omeleta je na svete!

Vajíčka, Zdroj: unsplash.com

Banánový chlebík

Podľa štatistík Google počet vyhľadávaní slovného spojenia „banánový chlieb“ v roku 2020 prudko vzrástol od momentu, keď americký prezident Trump vyhlásil v USA výnimočný stav v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Boom domáceho pečenia banánovej pochúťky sa práve na jar 2020 takto odštartoval do celého sveta.

A niet sa čomu čudovať, banánový chlieb je bránou k pečeniu chleba. Ak chcete začať s kváskovým predjedlom alebo sa stanete budúcim „Vincentom Van Dough“, začnite svoju cestu pečením práve banánovým chlebíkom. Potrebujete len základné prísady do pečiva a veľmi zrelé banány. Inšpiráciu na recept nájdete aj na blogu slovenskej food blogerky Lenivá kuchárka.

Banánový chlieb, Zdroj: unsplash.com

Domáce cestoviny

Prešli sme si poriadne dlhú cestu od špagiet s kečupom zo školskej jedálne, aby sme vedeli oceniť poctivé doma vyrobené cestoviny. Level cestovín sa tak mnoho domácich kuchárov práve počas lockdownu rozhodlo povýšiť na prvú ligu, keď začali experimentovať s vlastnou domácou výrobou.

Video Bon Appetit, ktoré tento mesiac dosiahlo viac ako 3,3 milióna zobrazení na YouTube by vám mohlo poslužiť ako dostatočná inšpirácia. Trinásť kuchárov s trinástimi rôznymi receptami domácich cestovín. Od cestovín gemelli s fazuľou a pestom až po sopa seca s papričkami jalapeños a kukuricou. Kuchári dokazujú, že existuje nekonečné množstvo spôsobov ako zintenzívniť lásku k cestovinám a to aj počas pandémie.

Príprava cesta na cestoviny, Zdroj: unsplash.com
Výroba domácich cestovín, Zdroj: unsplash.com
Hotové domáce cestoviny, Zdroj: unsplash.com

Kváskovanie

Kto nekváskuje s nami kváskuje proti nám. Prvá vlna coronavírusu najmä na sociálnych sieťach zaznamenala ohromné množstvo, či už viac alebo menej úspešných pokusov o kváskovanie. Pri kváskovaní je potrebné ísť na to postupne a mnoho odvážnych pekárov vyskúšalo aj tzv. domáci kváskový štartér, ktorý obsahuje len dve zložky: múku a studenú vodu. Ak chceme úroveň kváskovania trochu pozdvihnúť, môžeme sa poobzerať po pomôckach k domácemu pečeniu, ktoré nám kváskovanie uľahčia: kuchynský robot, mlynček na múku, ošatka, ľanové vrecúško.

Zarábanie cesta, Zdroj: unsplash.com
Čerstvý domáci chlebík, Zdroj: unsplash.com

Ak ste na kváskovanie ešte nenabrali odvahu alebo ste to doma už aj skúšali, no nevyšlo vám to rozhodne nezúfajte! Aj na Slovensku máme foodblogerky, koré sa venujú vyslovene kváskovaniu a viete si u nich na blogu ísť pre radu, či rovno absolvovať online kurz kváskovania. Najobľubenejšia blogerka, ktorá by vám s kváskovaním vedela pomôcť sa volá Chuť od Naty a veríme, že aspoň takto sme vás do kváskovania navnadili.

Zdroje:

https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/top-10-foodie-projects-try-lockdown https://foodnetwork.co.uk/recipes/classic-banana-bread/ https://www.thespruceeats.com/korean-rolled-egg-omelette-gaeran-mari-recipe-2118828

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať