DomovCestovanieTo najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri. II. časť

To najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri. II. časť

- Reklama -

K dispozícii je taaaaaak veľa vecí, ktoré sú na Capri, jednom z najznámejších a očarujúcejších zo všetkých ostrovov v Taliansku. Teplé stredomorské počasie, morský vánok so sviežim citrónovým parfumom a tradičná talianska pizza, od výletov loďou po tajomnú Modrú jaskyňu až po prírodné a neporušené turistické chodníky bez turistov, je čas naučiť sa všetko najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri!

Prejdite ostrov po okružnej plavbe loďou

 • Blue Grotto nie je jediný výlet loďou, ktorý budete chcieť urobiť! Naskočenie na palubu plavidla a prehliadka pobrežia Capri môžu byť rovnako vzrušujúce alebo relaxačné, ako chcete. A ak sú tie trblietavé modré moria príliš lákavé, existuje veľká šanca, že sa budete môcť ponoriť!
 • K dispozícii je veľa možností. Existujú prehliadky kancov, ktoré zahŕňajú Blue Grotto, a ďalšie, ktoré ju preskakujú (alebo ju robia aspoň voliteľnou, ak ste to už urobili). Môžete si urobiť malú súkromnú cestu okolo pobrežia alebo spoznať nových priateľov na párty lodi. Môžete sa plaviť na tradičnom člne alebo sa pripojiť k prúdovej súprave a roztrhať sa na rýchlom člne. Je dokonca možné si prenajať vlastnú loď a vziať si koleso sami!
 • Nech už využijete ktorúkoľvek z možností, je to určite skvelý spôsob, ako vidieť niektoré z ťažko prístupných pamiatok Capri, ako aj získať nový pohľad na ďalšie. Predstavte si, že vidíte z mora maják Punta Carena alebo prírodný oblúk. Ešte lepšie je, že veľa túr vás zavedie do menej známych, ale nepochybne krásnych bielych a zelených jaskýň (jo, Capri je všetko dobré, ak ste fanúšikmi jaskýň) alebo cez oblúk lásky. Toto je malý oblúk v spodnej časti jednej z Faraglioniho hornín – čítajte ďalej, aby ste zistili, prečo sú také zvláštne! – a to je napriek vtipnému názvu skutočne zábavný zážitok!
 • Rovnako ako v Modrej jaskyni, najlepším miestom na kúpu lístka na plavbu po Capri je Get Your Guide . Všetko je hotové a zaplatené vopred, môžete si zvoliť dôveryhodného operátora a máte zaručenú dobrú hodnotu!
Pohľad na skalu Faraglioni v Mezze a oblúk lásky.

Voľnočasové aktivity v Capri, keď prší

Nákupy v meste Capri

 • Nakupovanie na Capri je také legendárne, že je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia ostrov navštevujú. Ľudia sem chodia len kvôli obchodom; je to čudné dobré. Majte svoju kreditnú kartu pripravenú..
 • Hneď ako vystúpite z lanovky do mesta Capri, ste bombardovaní lesklými vecami, ktoré kričia „kúpte ma!“. Obchody v blízkosti námestia Piazzetta uspokojujú milovníkov šperkov s krásnymi striebornými kúskami a nádherným dizajnom hodiniek Capri Watch na predaj – vážne, sú to tie najpôsobivejšie hodinky na svete! Ak nájdete náramkové hodinky, ktoré ich obklopujú ďalšími klenotmi, a napriek tomu zostanú vkusné, zostanem ohromený!
 • Prejdite sa po námestí Piazzetta a dostanete sa do hlavných nákupných ulíc mesta Capri. To je miesto, kde spoločnosť Capri nakupuje: dizajnérske obchody na vás vyskakujú a požadujú vašu pozornosť (aj keď je to klasický, rafinovaný spôsob). Čakajte na odvážne módy v Dolce & Gabbana alebo vás ohromí francúzska noblesa Chanel. Talianska móda je pochopiteľne dobre zastúpená vo vlajkových obchodoch Miu Miu, Gucci a Fendi, zatiaľ čo francúzski návrhári v zastúpení Dior a Louis Vuitton. Je to jedna z najlepších oblastí na svete, kde nájdete návrhárske kúsky a je možné ich kúpiť niekde na tak krásnom a módnom mieste, ako je Capri, navyše.
Charterová stanica Certosa di San Giacomo na Capri. Toto je jedna z najhistorickejších atrakcií Capri.

La Certosa di San Giacomo

 • Vedeli ste, že Capri, ktoré je známe tým, že od čias starých Rimanov túžilo po slnku, bolo známe aj svojimi mníchmi? Aj keď sa to môže zdať trochu v rozpore, je to úplne pravda – a sú zodpovední za jeden z najkrajších produktov ostrova!
 • Ak počas vášho pobytu na Capri prší alebo ak si len chcete dať trochu viac histórie, musíte sa vydať smerom k Certosa di San Giacomo . Je to bývalá charterhouse, nádherne zachovaná a evokujúca minulé časy, a oáza pokoja na rušnom ostrove. Biele budovy, kamene opotrebované a milované, obklopujú centrálne nádvorie lemované krytým chodníkom. Na prašnom kameni pod nohami takmer počujete žblnkot sandálov.
 • V súčasnosti sa charterhouse stal kultúrnym centrom, múzeom a školou. Nachádza sa kúsok od mesta Capri a za rozhliadnutie sa vás bude stáť iba 6 EUR!

Kúpte si sandále na mieru

 • Už ste si spomenuli na sandále skôr, mysleli ste si „hmm, potrebujem si zaobstarať nejaké nové, aby som mohol na Capri vyzerať úplne rozprávkovo“? No držte svoje kone – na Capri si môžete zaobstarať nejaké mimoriadne špeciálne sandále a súčasne pri práci sledovať majstra remeselníka!
 • Capri je známe svojou módou a dizajnéri ostrova nezabudli ani na sandále. Mesto Canfora je známe po celom svete ako špecializovaní výrobcovia kvalitných sandálov – každý pár vyrába remeselnícky majster v rodinnej dielni, ktorá funguje od roku 1946. Reputácia tohto miesta sa rozšírila tak rýchlo, že princezná Margaret a Grace Kellyová boli medzi prvými zákazníkmi v obchode, za nimi rýchlo nasledovala módna značka Jackie Kennedy. Dizajn, ktorý bol pre ňu vyrobený, sa ukázal tak populárny, že bol znovu vytvorený a odvtedy je k dispozícii – jednoduchý, ale zároveň elegantný model „K“.
 • Canfora sa nachádza v mekke dizajnérov na ulici Via Camerelle v meste Capri. Ceny sú v súlade s jej reputáciou. Ak je to trochu mimo váš rozpočet, nezúfajte! Sandále si stále môžete nechať ušiť na mieru a môžete si dokonca zvoliť typ kože a dekorácie! Vráťte sa späť do Marina Grande a vyhľadajte Capri Pride – môžete si vybrať svoje vlastné sandále a dať si šálku kávy, zatiaľ čo budete sledovať, ako sa vyrábajú!

Capri sa môže venovať bohatým a slávnym – ale to neznamená, že vylučuje tých, ktorí nie sú!

Čerstvý šalát caprese s paradajkami a mozzarellou. Toto je jedna z najlepších vecí na jedle na Capri!

Zúčastnite sa kurzu varenia na Capri

 • Ak vám život dá citróny, pripravte si limonádu. Ak vám dá Capri dážď, pripravte si úžasné jedlo a naučte sa, ako si ho pripraviť doma!
 • Podelím sa s vami o malé talianske tajomstvo a toto tajomstvo sa volá Cesarine. Toto je názov skupiny vyberaných talianskych šéfkuchárov, ktorí sú špeciálne vyberaní pre svoje dôkladné znalosti varenia s miestnymi produktmi. Ak urobíte dojem na tajnú skupinu talianskych kuchárov, potom viete, že ste sakra dobrí v tom, čo robíte. Raz prijatý do Cesaríne skupiny, majú povolené vykonávať prehliadky a zdieľať svoje vedomosti.
 • Túto hodinu varenia skutočne vedie jeden z tých slávnych hostiteľov Cesarine. Skôr ako sa vydáte na prehliadku miestnych trhov a naučíte sa, ako správne spoznať tie najlepšie produkty, budete pozvaní do vlastného domu hostiteľa (tu nie sú žiadne sterilné kancelárske kuchyne!). Náruč zrelých paradajok v ruke – a verte mi, paradajky v regióne Pobrežie Amalfi sú veľmi okázalé – vydáte sa späť do kuchyne, aby ste sa naučili pripravovať čerstvo uvarené jedlo. Nebudete tiež len robiť nejaké náhodné cestovinové jedlo; naučíte sa, ako pripraviť večeru s tromi chodmi, aby ste mohli usporiadať svoje vlastné fantastické večierky u vás doma. Navyše sa vám bude počas varenia nalievať nejaké víno, pretože varenie bez vína je iba prázdny zážitok.

Pohľad na pláž Positano na pobreží Amalfi v Taliansku. Celodenný výlet z Positana na Capri alebo Capri do Positana je skvelá vec!

Dajte si najlepšiu zmrzlinu svojho života v Buonocore Gelateria

 • Nemôžete ísť do Talianska a nejesť zmrzlinu. Ak idete ochutnať gelato, môžete vyskúšať aj to najlepšie – a Buonocore Gelateria je skutočne niečo trochu zvláštne. Než uvidíte tento malý obchod na ulici Via Vittorio Emmanuele, zacítite vôňu; po ulici kráča z ulice Piazzetta krásna zlatá vôňa čerstvo uvarenej vafle. Obrovský rad tiež spozorujete skôr, ako uvidíte obchod – ale nestrácajte trpezlivosť, oplatí sa čakať, pretože oplátky a sorbety spoločnosti Buonocore sú čerstvo vyrobené z najlepších surovín a je to naozaj vidieť. Najradšej mám cremu príchuť, ktorá vyzerá ako vanilka, ale má oveľa bohatšiu a mliečnu chuť. Ak sa chcete vydať na miestnu cestu, dajte si citrónový sorbet – Capri má veľa citrónových hájov!
Kiosk so zmrzlinou na Capri, kde sa predáva gelato a citróny.

Kúpte si dokonalý suvenír Capri: parfum v Kartúzii

 • Aký je dokonalý suvenír? Niečo, na čo sa môžete pozrieť, a pamätáte si miesto? Alebo šaty, ktoré môžete nosiť, a pamätáte si na obchod, v ktorom ste ich kúpili? Čo tak niečo, z čoho cítiť – najúčinnejšia vôňa zo všetkých – a máte pocit, že vás zrazu previezli späť na dovolenku na Capri? Och, a môžeš ho nosiť a nosiť so sebou? Perfektné!
 • Týmto dokonalým suvenírom je parfém Cathusia. Sú všade naokolo a stále sa vyrábajú parfumy inšpirované vôňami Capri. Fiori Di Capri je originálna vôňa, tak kvetinová, ako by názov napovedal – budete sa cítiť ako v záhrade s tónmi konvalinky a divokého karafiátu. Mediterraneo je citrusovým pôžitkom; vonia presne ako slnečné lúče dopadajúce na listy v citrónovom háji. Ak chcete vyvolať modré Capri more, keď sa dostanete domov, zvoľte si Corallium , zatiaľ čo Via Camerelle vyvoláva spomienky na glitziest ulici ostrova, kúpel v slnku.
Fľaša parfému capri carthusia mediterraneo

Zdroj: https://thatanxioustraveller.com/things-to-do-in-capri-italy/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať