DomovMóda a krásaUV žiarenia sa už obávať nemusíte! Prezradíme vám, ako si vybrať správny...

UV žiarenia sa už obávať nemusíte! Prezradíme vám, ako si vybrať správny opaľovací krém

- Reklama -

Leto je v plnom prúde, slnečné lúče sú čoraz silnejšie. Iste dobre viete, že nás pred ich nepriaznivými účinkami chránia opaľovacie krémy. Pri výbere opaľovacieho krému neodporúčame siahnuť po prvom, ktorý vám príde pod ruku. Hľadanie ideálneho opaľovacieho krému náročnou úlohou, radi vám pomôžeme.

UVA, UVB filtre

Pri výbere najlepšieho opaľovacieho krému pre váš typ pleti existuje niekoľko dôležitých hľadísk. Bez ohľadu na typ pleti sú kľúčom k ochrane pred lúčmi UVA a UVB. Lúče UVA sú známe tým, že spôsobujú predčasné starnutie pokožky, zatiaľ čo lúče UVB vedú k spáleniu pokožky od slnka. Ak je vaša pokožka nadmerne vystavená niektorému z týchto lúčov, zvyšuje sa riziko rakoviny kože.

SPF faktor slnečnej ochrany

SPF (sun protect factor) určuje, ako dlho bude opaľovací krém chrániť pokožku pred UV lúčmi. V našich podmienkach stačí vyhľadať SPF faktor 30. Opaľovacie krémy SPF 50 odfiltrujú až 98% UVB žiarenia, vďaka čomu sú najbezpečnejšou a najlepšou ochranou pred škodlivými slnečnými lúčmi.

Opaľovací krém
Zdroj: Unsplash

Najlepšie opaľovacie krémy pre mastnú pokožku

Pre mastnú pleť sú najlepšou voľbou krémy, ktoré neupchávajú póry. Tieto krémy neobsahujú oleje, ktoré by mohli zmastňovať pokožku. V krémoch pre mastnú pokožku sa často nachádza aj kyselina mliečna, ktorá čistí póry a znižuje lesk. 

Najlepšie opaľovacie krémy pre suchú pokožku

Pre ľudí so suchou pokožkou je vhodnou súčasťou krémov napríklad kyselina hyaluronová, ktorá pleť hĺbkovo hydratuje. Opaľovacie krémy vhodné pre tento typ pokožky z veľkej časti tvoria termálne vody, tie pokožku upokoja a zjemnia.

Opaľovací krém a klobúk
Zdroj: Obrázok od MonikaP z Pixabay

Najlepšie opaľovacie krémy pre citlivú pokožku

Ľudia s citlivou pokožkou by mali hľadať opaľovacie krémy, ktoré sú založené skôr na minerálnych alebo fyzikálnych filtroch, než na báze chemických látok. Fyzikálne opaľovacie krémy obsahujú zinok, ktorý na vrchu pokožky utvorí ochrannú vrstvu. Ideálne je používať opaľovacie krémy určené pre deti, a to aj v dospelosti.

Najlepšie opaľovacie krémy pre normálnu pokožku

Ak spadáte do kategórie ľudí s normálnou pokožkou, je potrebné vyhnúť sa produktom, ktoré sú určené pre iný typ pokožky. Krémy, ktoré sú určené špeciálne pre normálnu pokožku zabezpečia, aby sa nestala príliš suchou, či mastnou. Udržujú ju tak v dlhodobej kondícii.

Zdroj:

https://www.stylecraze.com/articles/things-to-consider-when-choosing-a-sunscreen/

https://www.capitalchemist.com.au/articles.aspx?title=How-to-find-the-right-sunscreen-for-you

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať