DomovBusinessVyhnite sa týmto najčastejším finančným chybám, časť II.

Vyhnite sa týmto najčastejším finančným chybám, časť II.

- Reklama -

Ak sa chcete vyhnúť nebezpečenstvu nadmerného čerpania, začnite sledovaním malých výdavkov, ktoré sa rýchlo zvyšujú, a potom pokračujte sledovaním veľkých výdavkov. Nakoniec ušetrite časť peňazí z toho, čo zarobíte. A vyhnite sa nasledovným chybám v spravovaní vašich financií.

#Využívanie prasiatka na domáci kapitál

Váš domov je váš hrad. Refinancovanie a výber hotovosti znamená odovzdanie vlastníctva niekomu inému. Tiež vás to stojí tisíce eur na úrokoch a poplatkoch. Majitelia inteligentných domov chcú budovať kapitál, a nie platiť na večné časy. Okrem toho nakoniec zaplatíte za svoj domov oveľa viac, ako sa oplatí, čo prakticky zaručuje, že pri rozhodovaní o predaji nebudete mať navrch.

#Život od výplaty k výplate

Podľa údajov Federálneho rezervného systému bola v marci 2018 miera osobných úspor v USA  len 3,1%. Mnoho domácností žije od výplaty k výplate. Ak nebudete pripravení, nepredvídaný problém sa môže ľahko stať katastrofou. Kumulatívny výsledok nadmerného čerpania stavia ľudí do neistej situácie. 

Zdroj: unsplash.com

Situácie, v ktorej budete potrebovať každý cent, ktorý zarobíte, a jedna meškajúca výplata by bola totálna katastrofa. Toto nie je pozícia, v ktorej sa chcete ocitnúť, keď dôjde k hospodárskej recesii. Ak sa to stane, budete mať veľmi málo možností. Ideálne je vytvoriť si aspoň trojmesačnú rezervu v prípade núdze.

#Neinvestovanie

Ak nezískate peniaze z práce na trhoch alebo prostredníctvom iných investícií zabezpečujúcich príjem, nemôžete prestať pracovať nikdy. Pre pohodlný odchod do dôchodku je nevyhnutné platiť mesačné príspevky na určené dôchodkové účty.

Využite výhody dôchodkových účtov s odkladom dane alebo plánu podporovaného zamestnávateľom. Pochopte, aký čas budú musieť vaše investície rásť a aké veľké riziko môžete tolerovať. Ak je to možné, poraďte sa s kvalifikovaným finančným poradcom, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

#Splácanie dlhu s úsporami

Pri správnom nastavení myslenia môže byť výpožička z vášho dôchodkového účtu životaschopnou voľbou. Ale aj tí najdisciplinovanejší plánovači majú problémy s odložením peňazí na opätovné zostavenie týchto platieb. Keď sa dlh splatí, naliehavosť jeho splatenia zvyčajne pominie. 

Zdroj: unsplash.com

Bude veľmi lákavé pokračovať v čerpaní rovnakým tempom, čo znamená, že by ste sa mohli opäť vrátiť k dlhu a byť bez odložených peňazí. Ak sa chystáte splatiť dlh sporením, musíte žiť tak, akoby ste stále mali dlh, ktorý musíte zaplatiť – do svojho dôchodkového fondu.

#Nemať plán

Vaša finančná budúcnosť závisí od toho, čo sa práve deje. Ľudia trávia nespočetné hodiny sledovaním televízie alebo listovaním v informáciách o sociálnych sieťach, ale vyčlenenie dvoch hodín týždenne na ich financie neprichádza do úvahy. Musíte vedieť, kam máte namierené. Stanovte si ako prioritu čas strávený plánovaním svojich financií.

Zdroje:

https://www.thebalance.com/biggest-money-mistakes-2385535

https://www.investopedia.com/personal-finance/most-common-financial-mistakes/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať