DomovOsobný rozvojVýhody písania listov počas pandémie

Výhody písania listov počas pandémie

- Reklama -

Písanie listov sa môže javiť ako zastaraný spôsob komunikácie, keď máme ľahký prístup k príbuzným a priateľom prostredníctvom rôznych technológii. Slimačia pošta pošta (posmešné označenie v elektronickom svete) je napriek tomu účinným spôsobom, ako sa počas pandémie spojiť s ostatnými. Aké sú tedy výhody slimačej pošty?

#Priatelia a príbuzní sa budú cítiť ocenení

Príjemcovia uznávajú, že je ťažšie komunikovať pomocou tejto metódy, a oceňujú investovaný čas. Ľudia sa cítia zvláštne a cenení, keď dostávajú osobné listy. To platí najmä v týchto ťažkých časoch, keď sme fyzicky vzdialení od blízkych, ktorí žijú po celej krajine alebo na druhom konci sveta.

Zdroj: unsplash.com

#Denník

S preukázateľnými pozitívnymi výhodami existuje niekoľko spôsobov, ako využiť písmo ako konštruktívny nástroj počas pandémie. Môžete napríklad písať do časopisu, čo je populárny spôsob vyjadrovania pocitov a myšlienok. Denník vám pomôže spracovať znepokojujúce správy, ktoré počujete, porozumieť im a nakoniec sa s nimi vyrovnať. Denník je tiež prospešný pri zvládaní stresu.

#Je to nezabudnuteľný spôsob, ako sa dotknúť ľudí, ktorých máte radi.

Premyslený list si môžete ceniť roky. Navštívte takmer každé múzeum histórie a prekvapí vás, aký vplyv môže mať list. Nespočetné množstvo majetku v priebehu histórie sa rozpadlo na prach, ale krehké kúsky papiera boli chránené po celé generácie, pretože silné slová sa oplatí čítať znova a znova.

Zdroj: unsplash.com

#Pomáha vám pozastaviť sa dostatočne dlho na to, aby ste povedali veci, na ktorých záleží.

Textové správy a e-maily sú väčšinou reakčné. Potrebujete informácie, takže sa môžete vrátiť späť. Písanie listov je oveľa premyslenejšie. Robíte to preto, aby ste dávali, nie aby ste dostávali. Píšete preto, že je potrebné niečo povedať, nie niečo, čo by ste mali vedieť.

#Výskum hovorí, že vás môže skutočne potešiť.

Steve Toepfer z Kent State University študuje „Výhody pre autorov“ – výhody, ktoré získate z písania listov. Toepher hovorí, že keď si zvykne písať premyslené listy vďačnosti, „budete sa cítiť šťastnejší, budete sa cítiť spokojnejší a ak trpíte depresívnymi príznakmi, vaše príznaky sa znížia.“ Nie je to také čudné, ako to znie. Keď svojim priateľom poviete, ako si ich veľmi vážite, pomôže vám to spočítať vaše požehnania a všimnúť si niečo z vášho života.

Zdroj: unsplash.com

#Písanie znižuje váš čas strávený pri obrazovke

Z dôvodu situácií z domu a z dôvodu neschopnosti vidieť svojich príbuzných a priateľov sa pripájame predovšetkým prostredníctvom obrazoviek. Niektorí z nás sa spoliehali takmer výlučne na elektronické rozhovory. Je preto pochopiteľné, že sme vyčerpaní stretnutiami Zoom a šťastnými hodinami FaceTime. Písanie listov sa tak stalo opäť starou, ale novou alternatívou.

#Písanie listov spája milovaných

Aj keď ľudia môžu spájať všetky druhy listov, jedným z najlepších druhov listov, ktoré môžete poslať niekomu drahému, je list vďaky. Vyjadrenie vďačnosti prostredníctvom lístka alebo listu obzvlášť rozjasní srdcia príjemcov vašich listov.

Zdroj: unsplash.com

#Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Dobre napísané listy môžu byť jedny z najmenej nákladných a najmysluplnejších darčekov, ktoré kedy dáte. Pomocou niekoľkých ťahov perom máte moc povzbudiť milovaného človeka, inšpirovať priateľa alebo vzplanúť láskou. Najťažšie je začať, tak si to poďme zjednodušiť.

Koho si v živote najviac vážite? Keby ste s nimi mohli hovoriť iba raz, čo by ste im povedali? Napíšte si to hneď teraz. Nerobte si starosti s rukopisom. Potom už len budete musieť nájsť ten správny papier, prepísať svoju správu, opečiatkovať ho a poslať ho na najbližšej pošte.

Zdroje:

https://www.verywellmind.com/sending-and-receiving-letters-have-powerful-benefits-5095709

https://www.lifehack.org/286924/10-reasons-you-should-write-more-handwritten-letters

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať