DomovMóda a krásaVyskúšajte prírodný zázrak na vlasy a pokožku!

Vyskúšajte prírodný zázrak na vlasy a pokožku!

- Reklama -

Či už ide o suché vlasy, spálenú pokožku po opaľovaní, odstránenie chĺpkov, akné, med rozhodne dokáže vyriešiť všetky drobné i väčšie chybičky krásy. Nejde tak len o prírodné sladidlo zlatistej farby, ktoré nahrádza cukor, ale vďaka nespočtnému množstvu kozmetických výhod sa pravepodobne aj vy budete čudovať, prečo ste po ňom doposiaľ nesiahli. Nikdy však nie je neskoro!

Ak idete do obchodu kúpiť med, uistite sa, že ste si pozorne prešli zoznam ingrediencií. Vyhnúť sa treba najmä pasterizovanému alebo inak tepelne upravovanému zlatému zázraku. Siahnuť by ste mali po jeho čo možno najviac surovej verzii, lebo práve tá bude obsahovať prospešné enzýmy. Rovnako sa treba držať pravidla, aby neobsahoval pridané cukrové sirupy.

Pozrite si pár overených využití v domácnosti:

Hydratačný zábal

Med pôsobí ako zvláčňujúci a hydratačný prvok nielen pre pokožku tváre, ale aj celého tela. Ak ju máte vplyvom počasia zničenú, obsiahnuté antioxidanty môžu prinavrátiť jej niekdajšiu pevnú štruktúru a zároveň chrániť pred opätovným poškodením.

Vyskúšajte pridať dve polievkové lyžice medu do pohára vlažnej vody. Následne obe zložky poriadne premiešajte, kým sa med úplne nerozpustí. Výsledný produkt môžete použiť ako zábal na konkrétne časti tela alebo pridať priamo do kúpeľa.

Vlasový kondicionér

 Ak chcete dodať svojej korune krásy požadovaný lesk, jednoducho do svojej umývacej rutiny zakomponujte med. Jeho enzýmy docielia požadovaný efekt bez toho, aby ich zaťažovali. 

Skúste preto zmiešať dve lyžičky kokosového oleja s jednou lyžičkou medu a poriadne premiešajte. Aplikujte túto masku na spodné dve tretiny vlasov, teda nie do pokožky a nechajte pôsobiť 20 minút. V závere dôkladne opláchnite.

Zmäkčovač nechtovej kožičky

Miesto, odkiaľ vyrastajú naše nechty je často poškodené, či už vplyvom počasia, nervozity alebo iného mechanického poškodenia. Kutikula je často vystavená ohrozeniu a dokonca aj nechty sú potom matné a slabé. Surový med má antioxidanty a enzýmy, ktoré môžu pomôcť pri obnove poškodenej pokožky, a keď je zmiešaný s kokosovým olejom, ktorý je veľmi dobrý na ochranu pokožky, môže to byť najlepšia kombinácia.

Ideálnym receptom na záchranu je jedna čajová lyžička medu, rovnaké množstvo kokosového oleja a aj jablčného octu. Zmiešajte ich a naneste na kutikulu. Nechajte niekoľko minút pôsobiť a opláchnite.

Zvlhčovač pokožky

Med je naozaj zázračná zložka, ktorá pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke. Ľahko sa vstrebáva do pokožky a poskytuje dlhotrvajúcu hydratáciu.

Na udržanie vlhkosti naneste surový med priamo na tvár. Pred aplikáciou sa uistite, že je vaša tvár čistá a suchá. Môže to vytvárať lepkavý pocit, treba byť preto trpezlivý, pretože aj táto fáza je skutočne užitočná. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom pomaly opláchnite. Med je skutočne lepkavá zložka, takže pri jeho nanášaní a odstraňovaní buďte jemní, pretože pokožka si nezaslúži drsné zaobchádzanie.

Bojovník proti akné

Med má dokonca aj antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri redukcii baktérií, ktoré stoja za tvorbou akné. Med tiež upokojuje pokožku a zmierňuje jej podráždenie. 

Skúste: Vytvorte pastu z potrebného množstva surového medu a škorice. Tú naneste na pupienky a nechajte pôsobiť cez noc a ráno jemne zmyte. Používajte vlažnú vodu, pretože med môže byť trochu lepkavý, čo môže spôsobiť nechcené poškodenie aktívneho akné. Teplá voda by bola teda lepšou možnosťou.

Odstraňovač jaziev

Antibakteriálne a protizápalové vlastnosti prítomné v mede pomôžu nielen pri redukcii a zosvetlení jaziev, ale tiež pomôžu pri regenerácii kožného tkaniva. Pravidelné používanie medu na chybičky krásy a jazvy vám pomôže získať jasnejšiu pokožku a zvýši cirkuláciu, ak ju správne vmasírujete do pokožky.

Skúste teda zmiešať jednu čajovú lyžičku medu s 1 čajovou lyžičkou kokosového oleja a rovnakým množstvom olivového oleja. Naneste to na postihnuté miesto a krúživými pohybmi jemne masírujte. Na tvár náledne priložte uterák namočený v horúcej vode a nechajte pôsobiť 5 minút. Aplikujte denne a uvidíte rozdiel.

Posilňujúci šampón

Ak pridáte med do svojho šampónu, môže posilniť a udržať vlhkosť vo vlasoch. Med tiež posilňuje vlasové folikuly, čo zase vedie k zdravému rastu vlasov. 

Skúste zmiešať jednu lyžičku medu v šampóne a normálne napeňte a umyte.

Ošetrenie spálenej pokožky

Med pomáha pri hydratácii pokožky, a keď sa aplikuje na popáleniny od slnka, pomôže obnoviť najhlbšie vrstvy, ktoré sú spálené slnkom. Keď sa med zmieša s aloe vera, pokožku ešte viac upokojí.

Vezmite jednu časť surového medu a dve časti aloe vera gélu alebo dužiny. Dobre ich premiešajte a naneste na spálenie od slnka. Po niekoľkých minútach ho umyte.

Čistenie pórov

Med obsahuje enzýmy a jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú udržiavať pokožku čistú. Keď je med zmiešaný s kokosovým olejom, pomôže predchádzať baktériám, ktoré vedú k tvorbe akné a nerovnováhe pokožky. 

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu surového medu s 2 lyžicami kokosového oleja. Namiesto kokosového oleja môžete dokonca použiť jojobový olej. Jemne naneste na pokožku a krúživými pohybmi ju masírujte. Vyhnite sa aplikácii v oblasti očí. Po 2-3 minútach masáže opláchnite vodou.

Zdroj: freepik.com

Jemný exfoliant

Med nabitý antioxidantmi, enzýmami a prirodzene antibakteriálnymi vlastnosťami pôsobí ako prírodný čistiaci prostriedok, ktorý vyživuje pokožku. Sóda bikarbóna je prírodný a jemný peeling. Pomáha pri regenerácii nových buniek a odstraňovaní odumretých buniek, čím dodáva pokožke žiarivú farbu. 

Vezmite 1 polievkovú lyžicu surového medu a 2 lyžice sódy bikarbóny. Dobre premiešajte. Umyte si tvár vodou a touto zmesou si tvár jemne vmasírujte. Túto pastu si môžete naniesť aj na telo. Po nanesení si tvár premasírujte krúživými pohybmi a opláchnite vodou.

Odstraňovač chĺpkov

Ak hľadáte domáci liek, ktorý by vám mohol pomôcť pri odstraňovaní chĺpkov, mali by ste vyskúšať tento medový vosk. 

Vezmite jednu lyžicu medu, 2 lyžice cukru a pár kvapiek citrónu. Šľahajte, kým sa nevytvorí hladká pasta. Vložte pastu do mikrovlnnej rúry na 2 minúty. Pri nanášaní na miesto, kde si chcete vlasy vytrhnúť, skontrolujte, či nie je pasta príliš horúca. Vezmite kúsok čistej utierky, položte ju na vrch a potiahnite v opačnom smere, ako vám rastú vlasy. Tým sa v tejto oblasti zbavíte chĺpkov. Umyte pokožku a naneste zvlhčovač.

Zdroj: https://womennow.in/say-bye-skin-hair-problems-use-honey/ 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať