DomovCestovanieZa teplom do exotickej Aruby

Za teplom do exotickej Aruby

- Reklama -

Obyvatelia severnej Ameriky utekajúci pred zimou robia z Aruby najnavštevovanejší ostrov v južnom Karibiku. Dôvody sú zrejmé: kilometre nádherných pláží s bielym pieskom a veľa stredísk s all inclusive ponukou. Bonusom je aj skutočne kompaktné hlavné mesto Oranjestad, ktoré je vhodné na krátke prechádzky, ktoré obľubujú najmä turisti na výletných lodiach. Je to všetko o slnku, zábave a v neposlednom rade aj míňaní peňazí. Vydajte sa ďaleko od letovísk a budete mať čo robiť!

Na koncoch ostrova pri členitom pobreží možno nájsť dychberúce výhľady a nepreplnené pláže – ideálne pre pešiu turistiku či populárnu jazdu na koni. Krištáľovo čistá voda je plná morského života ako aj vrakov lodí a dokonca aj lietadla, čo poskytuje neuveriteľné príležitosti na šnorchlovanie a potápanie. Neodmysliteľnou súčasťou ostrova je všade prítomný vánok, ktorý vytvára takmer dokonalé podmienky pre windsurfing či kiteboarding. Ak už teda túžite ležať na pláži alebo sa ponoriť do prírody, Aruba je predstavuje správny výber destinácie aj počas chladnej stredo-európskej zimy!

Rozmanitosť 

Aruba má jednu z najrozmanitejších populácií na svete, pričom väčšina populácie hovorí plynule anglicky, holandsky, španielsky a miestne Papiamento.

Jedlo 

Etnicky rozmanitá populácia znamená rozmanitú škálu kuchýň, pričom jedlá čerpajú inšpirácie z karibských, afrických aj európskych chutí. 

Potápanie 

Vedeli ste, že Aruba je hlavným mestom vrakového potápania v Karibiku? Ak sa nepozeráte na farebné koralové útesy, návštevníci si môžu prezrieť vraky lodí.

Nekonečné možnosti výletov 

Aj keď je lákavé stráviť celú dovolenku v pohodlí vášho luxusného rezortu, Aruba ponúka príliš veľa možností. Mnohé rezorty sú v skutočnosti len kúsok od miestnych trhov s potravinami, reštaurácií, nákupných zón a iných obľúbených aktivít. 

Divoká príroda

Aruba je skvelou destináciou pre milovníkov zvierat, pretože zvieratá ako leguány, tropické vtáky, divoké osly a kozy nájdete po celom ostrove. 

Rôznorodé atrakcie 

Aruba ponúka niečo pre každého, od atrakcií vhodných pre rodiny s deťmi, cez romantický nočný život pre novomanželov na svadobnej ceste, až po objavovanie dobrodružstiev. 

Národné parky 

Takmer 20% Aruby tvorí národný park, ktorý ukrýva niektoré z najkrajších atrakcií ostrova vrátane prírodného bazéna Conchi. 

Mláďatá korytnačiek

Od marca do novembra môžu mať návštevníci jedinečnú príležitosť vidieť niekoľko druhov morských korytnačiek vychádzajúcich z ich vajíčok na ceste do moru. Je to ďalšia príležitosť pre milovníkov zvierat, kvôli ktorej sa oplatí cestovať na Arubu. 

Pláže 

Pláže Aruba sú vyrobené z piesku, ktorý je taký jemný a jemný, že vám nespáli nohy, dokonca ani v najhorúcejšej hodine dňa. Či už sa budete opaľovať na pláži alebo sa prechádzať po oceáne, budete chcieť zaboriť prsty do piesku.

Kultúra 

Aruba má ako ostrovná krajina mnoho vplyvov z iných krajín. Aj keď by sa mohlo zdať, že to degraduje jej vlastnú kultúru, no práve domáci vidia túto zmes ako jednu z jedinečných vecí arubskej kultúry. Staré tradície sa miešajú s modernými vplyvmi. Niektoré originálne arubské slávnosti zahŕňajú Betico Day, Dera Gay a deň vlajky a hymny. Aruba samozrejme oslavuje aj každoročný karneval a mnohé rodiny sa držia tradícií a slávností katolíckeho liturgického roka. Dnes je obyvateľstvo zmiešané z ľudí z Južnej Ameriky (hlavne Venezuela a Kolumbia), Číny a Holandska. Títo obyvatelia prinášajú na ostrov svoje vlastné tradície a kultúru.

Zdroj: travelpulse.com

Plameniaky vo voľnej prírode

Na ostrove Aruba existujú dve miesta, kde sa vám podarí vidieť živých plameniakov a dokonca sa s nimi odfotografovať. Obe miesta sú však na súkromných ostrovoch. Len zriedka sa niekde na svete možno dostať dostatočne blízko k týmto operencom, najmä vo voľnej prírode. Ostrovy De Palm Island a Renaissance Island vyriešili tento problém tým, že udomácnili vtáky a udržali aj turistov pod kontrolou. Autobusy plné fanúšikov plameniakov môžu byť pre zvieratá desivé, takže sa naozaj musíte vybrať na jeden z týchto ostrovov, aby ste ich stretli. 

Zdroj: https://www.travelpulse.com/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať