Domov Zaujímavosti Záhradné odrezky pre tú najkrajšiu zimnú výzdobu

Záhradné odrezky pre tú najkrajšiu zimnú výzdobu

0
1061

Väčšina z nás si počas sviatočného obdobia rada vnesie do svojich domovov trochu radosti a prírody. Pre mnohých to znamená vianočný stromček. Existuje však celé spektrum vhodných a dostupných alternatív.

Plastové vianočné stromčeky a ozdoby znamenajú obrovské environmentálne náklady. A skutočné, rezané stromy z monokultúrnych plantáží, žiaľ, tiež nie sú také skvelé. Živé stromy a iné živé rastliny (ako napríklad vianočná hviezda alebo sukulenty) môžu byť vynikajúcimi možnosťami, ako rozjasniť zimný domov.

Možno budete môcť nájsť niekoľko vynikajúcich možností na prírodné dekorácie vo vašej vlastnej záhrade alebo v okolí domu. Orezanie niekoľkých konárov alebo odrezky rastlinám veľmi neuškodia.

Prvou a možno najzrejmejšou odpoveďou je prestať nosiť stromy do interiéru a namiesto toho sa uspokojiť s niektorými z ich konárov. Vetvy ihličnanov so svojimi sýto zelenými odtieňmi sú ideálne pre tradičný pocit uprostred zimy. Dajú sa z nich vyrobiť vence alebo girlandy. Môžu byť vložené do vázy alebo inej nádoby, aby sa vytvoril mini-strom na ozdobenie. Alebo jednoducho ihličie rozložte hojne na parapety, stôl alebo iné povrchy spolu s ďalšími rastlinami.

Ďalšou tradičnou voľbou pre vianočné ozdoby je cezmína. Ide o klasický prvok vianočných vencov a jeho svieže, tmavozelené listy a jasne červené bobule do vášho domova určite vnesú zmysel pre život a farbu. Samozrejme, pre svieže vždyzelené listy nie je cezmína jedinou možnosťou.

Tradičný spoločník cezmíny a ďalšia známa samotná vianočná rastlina, brečtan, je skvelou voľbou na dekoráciu. Môže byť navlečený pozdĺž zábradlia alebo umne prehodený okolo rámov obrazov či pridaný k tradičným vencom alebo stojanom na stred stola. Môžete tiež skúsiť naaranžovať s niektorými jemnými LED svetlami.

Ak máte radi červený nádych, ktorý môžu poskytnúť bobule cezmíny, potom sa vám bude páčiť aj použitie bobúľ a konárov pyracantha vo vianočnej výzdobe. Bobule hlohu môžu byť tiež jasne červené alebo sa môžu meniť smerom k žltým alebo oranžovým odtieňom. Môžete odrezať konáre a použiť ich celé, alebo nazbierať bobule na navliekanie na drôtik alebo niť na girlandy. 

Tieto farebné bobule môžete použiť aj na naplnenie malých pohárov alebo váz. Alebo ich použite jednotlivo ako miniatúrne ozdoby na zväzku konárov alebo malý aranžmán ako alternatívu k stromčeku. Ďalšou alternatívou k hlohu je tiež červený skalník, ktorý rovnako vydrží v interiéri.

Rastliny nemusia byť nevyhnutne vždyzelené, aby mohli byť skvelou zimnou dekoráciou vo vašom dome. Obnažené konáre môžu tiež vyzerať veľmi príťažlivo a namiesto stromčeka sa dajú ozdobiť šiškami alebo inými prírodnými ozdobami.

A nakoniec, rad sušených kvetov môže tiež veľmi dobre fungovať, aby preniesol prírodu do interiéru aj počas sviatočného obdobia. Kvety hortenzie sa veľmi ľahko sušia a bežne pestujú. Takže ak máte vo svojej záhrade nejaké hortenzie, zvážte prenesenie kvetov do interiéru, aby vyschli a použite ich na vianočné vence a dekorácie.

Zdroj: https://www.treehugger.com/garden-cuttings-natural-winter-decor-5092282  

BEZ KOMENTÁRA