DomovBusiness5 dôvodov, prečo je marketing taký dôležitý

5 dôvodov, prečo je marketing taký dôležitý

- Reklama -

Čo ak by ste mali najlepší produktový rad alebo najchutnejšie položky ponuky a nikto by si ich nekúpil? Čo keby bol váš zákaznícky servis taký vynikajúci, že by dokázal zahanbiť päťhviezdičkový hotel, ale nikto by ajtak nemal možnosť ho zažiť? Čo keby ste rozbehli skvelý obchod a nikto o tom nevedel? Založenie úžasného podniku je iba prvým krokom. Prilákať zákazníkov si vyžaduje marketing.

Aj keď mnoho malých firiem verí, že marketing je podobný reklame, v skutočnosti je oveľa širší. Marketing zahŕňa celý proces poskytovania produktu alebo služby zákazníkom: od výberu, ktoré produkty predávať a kde ich predávať, až po ich cenu a propagáciu. Na svojej najzákladnejšej úrovni „propagačný“ aspekt marketingu šíri slovo o vašom podnikaní. To je však iba začiatok. Marketing plní týchto päť kľúčových funkcií:

unsplash.com

1. Marketing je efektívny spôsob oslovovania zákazníkov

Pre vaše podnikanie je dôležité zapojiť svojich zákazníkov. Marketing je nástroj na udržanie konverzácie. Zapojenie zákazníkov sa líši od presadzovania vašich ponúk.

Zapojenie znamená poskytnúť zákazníkom relevantné informácie o vašich produktoch a tiež o vašom podnikaní. Všetko je o vytváraní čerstvého obsahu. Povedzte zákazníkom, čo nevedia. Nech je to zaujímavé a stojí to za ich čas.

Sociálne médiá sú jednou z najlepších platforiem, na ktorých môžete osloviť svojich zákazníkov. Niektoré organizácie používajú na zaujatie svojej zákazníckej základne krátke videá a ďalšie triky zamerané na humor. Vďaka zapojeniu svojich zákazníkov im marketing dáva pocit spolupatričnosti.

2. Marketing pomáha budovať a udržiavať dobré meno spoločnosti

Rast a životnosť vášho podnikania pozitívne koreluje s reputáciou vášho podniku. Je preto potrebné povedať, že vaša reputácia určuje vašu kapitálovú hodnotu značky. Väčšina marketingových aktivít je zameraná na budovanie značky spoločnosti.

Reputácia vášho podniku sa buduje, keď efektívne zodpovedá očakávaniam svojich zákazníkov. Takéto podnikanie sa považuje za zodpovedného člena komunity. Zákazníci sú hrdí na to, že sú spájaní s vašimi produktmi. Obchodníci využívajú efektívnu komunikáciu, budovanie značky, stratégie PR a CSR na zaistenie zachovania dobrého mena firmy.

unsplash.com

3. Marketing rozrastá podniky

Strategický marketing má často za následok rast vášho podnikania. Ak budete úspešne vzdelávať zákazníkov, udržiavať ich v angažovanosti, vytvárať si v ich mysliach dobrú reputáciu a inteligentne im predávať služby a produkty, vášmu podnikaniu sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude dariť. Okrem toho sa väčšine (ak nie všetkým) podnikom darí pri získavaní nových zákazníkov. Marketing je spôsob, akým priťahujete týchto zákazníkov.

unsplash.com

4. Marketing pomáha budovať vzťah medzi podnikom a jeho zákazníkmi

Podniky musia vybudovať vzťah dôvery a porozumenia so svojimi zákazníkmi. Ako vytvára marketing tento vzťah? Segmenty marketingového výskumu by mali byť založené na demografii, psychografii a správaní spotrebiteľa.

Segmentácia pomáha podniku uspokojiť potreby svojich zákazníkov, a tým získať ich dôveru. Produktový tím zaisťuje, že firma dodá to, čo sľúbila, v pravý čas. Vďaka tomu sú zákazníci verní značke.

Verní zákazníci budú mať dôveru, že od vás kúpia viac produktov. Vďaka dôvere a porozumeniu medzi podnikom a jeho zákazníkmi sú vaše obchodné aktivity plodnejšie.

5. Marketing pomáha vášmu podniku udržiavať relevantnosť

unsplash.com

Každý obchodník chápe potrebu narušiť názor potenciálneho spotrebiteľa na iné výrobky. Nerobte však chybu a neberte túto šancu ako samozrejmosť. Väčšina podnikateľov predpokladá, že navždy zostanú klientovou obľúbenou značkou, pretože doteraz sa klient nikdy nesťažoval. Toto je nesprávne myslenie. Musíte nájsť spôsoby, ako zostať na vrchole mysle klienta. Je potrebné udržiavať si každý vzťah. Marketing pomáha vášmu podnikaniu udržiavať si dobré vzťahy so zákazníkmi tým, že vám umožňuje zostať relevantným. Nezameriavajte sa na získavanie nových zákazníkov skôr, než budete riešiť potrebu zachovať si tých súčasných.

ZDROJE:

https://www.business2community.com/marketing/why-is-marketing-important-9-reasons-why-you-really-do-need-it-02186221

https://www.deluxe.com/sbrc/marketing/5-reasons-why-marketing-is-so-important

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať