DomovTelo a myseľCenovo dostupné doplnky výživy, ktoré by mali sprevádzať váš fitnes život

Cenovo dostupné doplnky výživy, ktoré by mali sprevádzať váš fitnes život

- Reklama -

Suplementy alebo ak chcete, doplnky výživy, zažívajú momentálne asi najväčší boom. Sú dostupné v každom fitnes e-shope a ponuka je skutočne široká. Dokonca až tak, že si máte problém vybrať. Nie len z hľadiska druhov, ale mnohé z nich sú aj príliš drahé, iné lacné a možno menej účinné. 

Pravda je však taká, že nie každý suplement musí zničiť vašu peňaženku a v ponuke nájdete aj také, ktoré sa tešia dobrým referenciám za dostupnú cenu. V dnešnom článku si rozoberieme práve dostupné a potrebné doplnky, ktoré by vás mali sprevádzať vašou cestou za zdravím a figúrou snov. 

Zdroj: unsplash.com

Srvátkový proteín je základ

Či už ide o budovanie svalovej hmoty alebo o chudnutie, bielkoviny patria k neodmysliteľným častiam tohto procesu. Na trhu nájdete viacero druhov proteínov, kde zlatou strednou cestou je práve srvátkový. Jeho výhodou je, že zásobuje vaše telo najvyššou dávkou leucínu na jednu porciu. Práve leucín je aminokyselina s najväčším vplyvom na proteínovú syntézu a budovanie vašej postavy. 

Okrem budovania svalov môže mať vplyv aj na chuť do jedla, vďaka čomu sa ideálne hodí do diéty. Srvátkový proteín je dostupný vo forme prášku, v mnohých príchutiach a okrem klasického proteínového shaku sa hodí aj do koláčov, smoothie či sušienok. 

Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Monohydrátový kreatín pre vyšší výkon

Práve kreatín patrí k najlacnejším výživovým doplnkom, ktoré majú podľa rôznych štúdií kľúčový dopad na budovanie svalov či sily. Zároveň má podiel aj na zlepšení aeróbneho výkonu a pomáha pri regenerácii. Zabraňuje poklesu kognitívnych funkcií kvôli veku a prispieva k hustote kostného minerálu. Ako sme už spomínali, kreatín patrí k najlacnejším suplementom, takže sa vôbec nemusíte obávať vyskúšať jeho účinky. 

Vitamín D pre silu, kosti a posun limitov na tréningoch

Ak chcete zlepšiť zdravie a pevnosť kostí, neexistuje ideálnejší suplement ako je vitamín D. Okrem toho zohráva dôležitú úlohu pri stavbe tela, výkonnosti na tréningu či pri sile svalov. Mnohí ľudia trpia jeho nedostatkom (podľa odhadov viac ako jedna miliarda). V menšej miere ho môžete nájsť v potravinách, no ideálne denné množstvo pokryjete až pridaním suplementácie. 

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-vitamin-d

https://www.active.com/fitness/articles/5-simple-tips-for-fitness-success

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať