DomovZaujímavostiKto je známa speváčka Billie Eilish? 12 bežných otázok, ktoré môžete mať...

Kto je známa speváčka Billie Eilish? 12 bežných otázok, ktoré môžete mať o Billie Eilish, časť ll.

- Reklama -

V prvom článku sme sa dozvedeli o základných faktoch zo života mladej a celosvetovo známej speváčky Billie Eilish. Pozreli sme sa na jej pôvod, vek, rodinu i prvé úspechy. V tomto článku budeme pokračovať, tak ak vás to zaujímalo, neváhajte a čítajte ďalej.

6. Kto je brat Billie Eilish?

Taylor Hill/FilmMagic

Billie má staršieho brata Finneas O’Connella. Finneas je americký spevák, skladateľ, hudobný producent a herec. Napísal a produkoval hudbu pre rôznych umelcov, predovšetkým pre svoju mladšiu sestru Billie Eilish. Finneas vydal niekoľko singlov ako sólový umelec a jeho debutové EP Blood Harmony vyšlo 4. októbra 2019.

Finneas je hlavným spevákom a skladateľom skupiny The Slightlys, ktorá odohrala Warped Tour v roku 2015. Jeho prvý sólový singel „New Girl“ vyšiel v roku 2016. Videoklip k singlu vyšiel v roku 2019, režírovali ho Emma Sydney Menzies a v hlavných úlohách sa predstavili Finneas a Yasmine Vega.

7. Koľko albumov má Billie?

youtube/Billie Eilish

Eilish má jeden štúdiový album, jedno živé album a jedno EP. V priebehu rokov vydala aj množstvo sólových skladieb a remixov. V auguste 2017 vydala svoje debutové EP „Don’t Smile at Me“, ktoré obsahovalo hity ako „Ocean Eyes“ alebo „Bellyache“.

EP bolo hitom a dosiahlo maximum. Eilish vydala svoj prvý štúdiový album – „Keď všetci zaspíme, kam ideme?“ – 29. marca 2019. Nahrala tiež živé album v albume Third Man Records v Nashville v Tennessee, ktorého výsledkom bol album „Live at Third Man“, ktorý vydala 6. decembra 2019.

8. Prečo je Eilish zaujímavá a nevšedná?

To, čo skutočne posilňuje Eilishin status ako generačnej ikony je zrejmé z jej zdroja na sociálnych sieťach. Jej titulky na Instagrame môžu byť temné, uletené a niekedy aj nezmyselné. Eilish sa nestará o to, aby zaujala, namiesto toho sa chce podeliť o svoje myšlienky ako na popud, nech už je to akokoľvek drsné alebo kontroverzné.

V rozhovore pre Galore popísala svoju filozofiu smerujúcu k sociálnym médiám ako: „rob si, čo chceš; nestarajte sa; zverejňujte, čo chcete … zlé vyzerá dobre; a pokiaľ nikomu inému neubližuješ, rob si čokoľvek, čo chceš. “

A funguje to: Sledovanie jej Instagramu sa za niečo vyše roka zvýšilo z 250 000 na viac ako 15 miliónov sledovateľov. Sleduje (diabolsky) presne 666 ľudí a samotné médium používa ako plátno pre drzý vtip.

pinterest.com

9. Píše si vlastné pesničky?

Niektoré z nich napísala sama, hoci veľa z nich napísala spolu s O’Connellom. V rozhovore pre Vogue hudobníčka vysvetlila, že piesne píše od svojich 11 rokov a mnohé z nich vytvorila s pomocou jej staršieho brata. V rozhovore pre MTV O’Connell dokonca prelomil celý proces písania a výroby, ktorý viedol k vytvoreniu debutového štúdiového albumu jeho sestry.

Rodin Eckenroth/WireImage

10. Vytvorila Billie Eilish ústrednú pieseň pre nový film Jamesa Bonda?

Dave J Hogan/Getty Images

Áno. Eilish a jej brat boli požiadaní, aby napísali a nahrali ústrednú pieseň k 25. filmu Jamesa Bonda „No Time to Die“ a strašidelnú uspávanku – nazývanú tiež „No Time To Die“ – zverejnili 13. februára.

„Je to bláznivé, že som toho súčasťou po všetkých stránkach, “napísala Eilish na Twitteri po oznámení svojho pôsobenia vo filme. „Schopnosť dať tematickú pieseň k filmu, ktorý je súčasťou takejto legendárnej série, je obrovská pocta.“ Eilish pieseň predviedla prvýkrát naživo na odovzdávaní cien BRIT Awards 2020 18. februára.

11. Aký má obľúbený seriál?

Minulý rok v máji, Billboard poslala amerického herca Rainna Wilsona domov k Eilish po tom, čo sa dozvedeli, že Eilish je samozvanou fanatičkou seriálu The Office. 54-ročný Wilson je známy tým, že v milovanej sérii hrá Dwighta Schruteho. Práve pri jeho návšteve domácnosti O’Connell sa dozvedel, že Billie Eilish – alebo, podľa jeho slov, „William Eyelash“ – nežartuje. Hudobníčka tvrdí, že šou videla najmenej 12-krát.

12. Aké je znamenie v horoskope?

Eilish je Strelec, znamenie, o ktorom sa hovorí, že pozostáva z nezávislých, silných vôlí a prirodzených vodcov, ktorí pochodujú do rytmu vlastného bubna. Keby sa Eilish narodila o tri dni neskôr, bol by z nej Kozorožec.

Michael Kovac/Getty Images

ZDROJE:

https://www.vox.com/culture/2019/4/18/18412282/who-is-billie-eilish-explained-coachella-2019

https://www.insider.com/who-is-billie-eilish-cool-facts-2020-2

https://en.wikipedia.org/wiki/Finneas_O%27Connell

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať