DomovZábavaNajlepšie animované filmy všetkých čias od Disneyho

Najlepšie animované filmy všetkých čias od Disneyho

- Reklama -

Zoradiť Disney animované filmy od najlepšieho po najhorší je takmer nemožné. Od ich debutu Snehulienky a sedem trpaslíkov, ktorý vyšiel v roku 1937, Walt Disney pokračoval v tvorbe ikonických animákov. Počas posledných 80 rokov vydali veľké množstvo takýchto filmov a stále v tom pokračujú. V tomto článku sa dočítate o najlepšie hodnotených animovaných filmov od Disney. 

Moana (2016)

Najnovší animovaný film od Disney z roku 2016. Tento animák je jeden z mála, ktorý nebude mať pokračovanie. Moana je o dobrodružnom dievčatku, ktoré je dcérou polynézskeho náčelníka dediny. Nato, aby Moana zachránila dedinu, musí preplávať oceán a nájsť poloboha menom Maui. Tento polobol ukradol kameň, ktorý patrí bohyni Te Fiti.

Zdroj: ign.com

Nato, aby bola dedina zachránená jej Moana tento kameň musí vrátiť. Hudbu k filmu vytvoril Lin-Manuel Miranda a vo filme dokonca započuteje hlas slávneho herca Dwayne “The Rock” Johnson-a, ktorý dabuje postavu Maui. Tento animovaný film je považovaný za jeden z naoriginálnejších animákov od Disney.  

Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937)

Toto prerozprávanie slávneho diela od bratov Grimmovcov je začiatkom slávnej Disney produkcie. Nielenže bol tento animovaný film prvým animákom, ktorý bol natočený v plnej dĺžke, bol to i prvý animák natočený farebne.

Zdroj: ign.com

I keď na začiatku boli pochybnosti o tom, či bude mať publikum záujem o 90-minútový film, po vypustení tohto animáku do éteru sa hneď stal populárnym. Hneď na začiatku zarobil 8 miliónov dolárov na celom svete a tento animák je populárny dodnes. 

Malá morská panna (1989)

Takmer po 30 ročnej pauze sa Disney vrátil ku klasickým rozprávkam a prerozprával túto rozprávku od Hans Christian Andersen-a. V tomto animovanom filme uvidíte to, ako sa malá morská panna Ariel zmení na človeka. Pri tejto premene jej pomáha morská čarodejnica Ursula.

Zdroj: ign.com

Avšak Ursula jej na oplátku za túto premenu niečo vezme. V tomto animovanom filme nájdete jednu z najlepších hudieb, ktorá sa vo filme kedy nachádzala. Dokonca dve z týchto skladieb boli nominované za najlepšie originálne piesne a obe ocenenie vyhrali. 

Kráska a zviera (1991)

Nádherný animovaný film s ešte krajšou hudbou. Tento animovaný film je adaptáciou francúzskej rozprávky z 18. storočia. Tento animák je považovaný za jeden z najlepších animovaných filmov všetkých čias. Takisto to bol prvý animovaný film, ktorý získal cenu za najlepší obraz Academy Award.

Zdroj: ign.com

Leví kráľ (1994)

Tento animovaný film je trochu inšpirovaný Shakespeareovým Hamletom. V tomto animáku uvidíte príbeh o mladom Simbovi, ktorý utečie po smrti jeho otca. K úteku ho presvedčí jeho ujo Scar, ktorý mu povie, že on je zodpovedný za smrť svojho otca.

Zdroj: ign.com

Všetci sú po jeho úteku zdrvení a smutní, no Scar bol rád, že mu jeho plán vyšiel. Hneď po Simbovom úteku prevzal titul kráľa a zmenil ich kráľovstvo na nepoznanie. I v tomto animovanom filme nájdete skvelé skladby napríklad od Elton John-a alebo Tim Rece-a. 

Zdroje:

https://www.ign.com/articles/2019/03/26/the-25-best-disney-animated-movies

https://www.goodhousekeeping.com/life/entertainment/g32294588/best-disney-movies/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať