DomovCestovanieTo najlepšie z Talianska, čo môžete vidieť

To najlepšie z Talianska, čo môžete vidieť

- Reklama -

Opýtajte sa Taliana, kde by najradšej býval, a je pravdepodobné, že povie „práve tu“. Ak cestujete do Talianska, zistíte, že v ňom je skutočne všetko. Táto krajina je jedna z najrozmanitejších a najkrajších krajín v Európe. Nájdete tam najviac umeleckých pokladov na svete, relatívne teplé podnebie a vynikajúcu a autentickú národnú kuchyňu.

#Vychutnajte si pizzu v Neapole

Zdroj: unsplash.com

Nie je žiadnou novinkou, že taliani dokážu vytvoriť pekne jemné pizze. Ale aby ste ochutnali to najlepšie, vyberte sa do Neapola. Niektoré pizzerie sú uctievanými inštitúciami, o čom svedčí množstvo vďačných miestnych obyvateľov i návštevníkov, ktorí si pochutnávajú na kombináciách cesta a paradajkovej gýčovitosti. Ale v ktorejkoľvek štvrti sa nachádzate, nikdy nie ste ďaleko ponuky tohto lahodného, tenkého a chrumkavého kúska.

Neapol, Zdroj: unsplash.com

#Vatikánske múzeá v Ríme

Zdroj: unsplash.com

Rím nemá núdzu o múzeá. Nič v meste však nekonkuruje s vatikánskymi múzeami, ktoré sú domovom jednej z najväčších a najbohatších zbierok umenia a kultúry na svete. Všetky poklady nájdete priamo tam, v Taliansku. Pravdepodobne sa budete snažiť vidieť všetko iba pri jednej návšteve. Miesta, ktoré by ste si skutočne nemali nechať ujsť, sú siene Raphaela a samozrejme Sixtínska kaplnka so svetoznámymi maľbami na strope od Michelangela.

Vatikán, Zdroj: unsplash.com

#Turistika v Dolomitoch

Dolomity, Zdroj: unsplash.com

Dramatická, ostrá krajina Dolomitov, ktorá dominuje v regióne Trentino-Alto Adige, je perfektným turistickým miestom. Jeho chodníky sú často pokryté snehom a ľadom a nevyhnete sa ani pripekajúcemu slnku – v ten istý deň. Existuje veľa príležitostí na denné prechádzky v úžasnej scenérii, ktoré sú ľahko dostupné a sú dobre značené. Prípadne zvážte zdolanie jednej z dlhších trás. Namáhavé výstupy stoja za úžasné výhľady cez údolia a ľadovce v tejto časti Talianska. Zobuďte sa do nádhernej scenérie a prenocujte v jednom z horských útočísk na trase.

Dolomity, Zdroj: unsplash.com

#Piazza San Marco, Benátky

Piazza San Marco, Zdroj: unsplash.com

Napoleon označil Piazza San Marco za „salón Európy“. Na tomto nádhernom námestí v Benátkach sa nachádza bazilika di San Marco, najbohatšia talianska katedrála, so svojimi 4000 metrov štvorcových zlatých mozaík, ktoré poskytujú úžasný pohľad. Preskúmajte honosný gotický palác Palazzo Ducale a vylezte na vrchol Campanile, aby ste mali ohromujúci výhľad na mesto.

Benátky, Zdroj: unsplash.com

#Toskánsko

Toskánsko, Zdroj: unsplash.com

Stredné Taliansko predstavuje azda najčastejšie vnímaný obraz krajiny. Toskánsko s klasickou zvlnenou krajinou a umelecky nabitými mestami Florencia, Pisa a Siena, aby sme vymenovali len tri najznámejšie, je jedným z najnavštevovanejších regiónov. 

Pisa, Zdroj: unsplash.com

#Sicília

Cefalu, Zdroj: unsplash.com

Ostrov Sicília je samostatným miestom so širokou škálou atrakcií, od najkvalitnejších zachovaných helenistických pokladov v Európe, až po niekoľko najlákavejších talianskych plážových letovísk v Taormine a Cefalu. Nehovoriac o nádherných horských scenériách. Poďte až na juh a budete bližšie k Afrike ako k Milánu. Prejavuje sa to na podnebí, architektúre a varení. Na mnohých ostrovoch na západe ostrova sa nachádza kuskus.

Sicília, Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://www.roughguides.com/italy/#10-best-places-to-visit-in-italy
- Reklama -
Predchádzajúci článok7 najchladnejších miest na svete
Ďalší článokMódna ikona Karl Lagerfeld

Mohlo by Vás zaujímať