DomovBusinessZačínate podnikať? Vytvorte si vizitky, ktoré zaujmú

Začínate podnikať? Vytvorte si vizitky, ktoré zaujmú

- Reklama -

Mnoho začínajúcich podnikateľov podceňuje fakt, že propagácia a neustále skvalitňovanie imidžu firmy má často veľký podiel na úspechu. Jedným z kľúčov zlepšenia imidžu môže byť aj kvalitne navrhnutá vizitka, ktorá dá vašej firme v očiach zákazníkov určitú kredibilitu. Dnes vám poradíme, ako vytvoriť vizitky, ktoré zaujmú a pomôžu začiatkom vášho podnikania. 

Zdroj: Unsplash

Proces tvorby vizitiek býva rôzny. Na trhu existuje množstvo materiálov aj tlačových metód. Tlačiarne vám zároveň dávajú možnosť, aby ste si svoju vizitku navrhli sami, prípadne spolupracovali s grafikom. Začínajúci podnikatelia však vo väčšine prípadov volia lacnú tlač, pretože vizitkám neprikladajú až taký význam. Výsledkom je jednoduchý návrh na menej kvalitnom papieri, ktorý rozhodne nebudí dobrý dojem. 

Kníhtlač a odlišný dizajn sú kľúčom k úspechu

Ak to so svojim podnikaním myslíte vážne, na lacnú tlač by ste v prípade vizitiek, ktoré budete dávať klientom, mali zabudnúť. Najlepšou alternatívou je v tomto prípade kníhtlač, ktorá zabezpečí vhodnú kvalitu. Začínajúci podnikatelia sú v tejto problematike menej znalí a tak sa vám otvára priestor, ako s vizitkami zažiariť. 

Ďalším kľúčovým bodom je v tomto prípade dizajn. Pri jeho návrhu je však nutné rešpektovať základné princípy vhodné pre materiál, na ktorom vizitky budú, teda papier:

  • veľmi dôležitá je čitateľnosť, ktorú získate optimálnou veľkosťou písma
  • rešpektovať treba aj okraje, kde by ste mali zvoliť minimálne 5 mm odsadenie 
  • pri správnom rozmiestnení prvkov vám môže pomôcť mriežka 
  • pri návrhu by ste mali pracovať s rozlíšením aspoň 300 dpi
  • kreativite sa medze nekladú
Zdroj: Unsplash

Kreatívne využite obmedzenia

Návrh vizitiek sprevádzajú aj určité obmedzenia. Tie platia napríklad aj pri veľkosti, kde však existuje niekoľko štandardov. Typickým príkladom je rozmer 55 x 85 mm, prípadne 90 x 50 mm. Pravda, nie je to veľká plocha a tak si treba dobre rozmyslieť, čo všetko na svoju vizitku dáte. 

Pre ideálne rozloženie je vhodné začať najprv kľúčovými informáciami, ktorými sú názov firmy, vaše meno, telefónne číslo a e-mailová adresa. Potom sa môžete sústrediť na ďalšie veci a dizajnovú časť. Znova by ste nemali zabúdať ani na materiál a zub času. Nikto nechce, aby jeho vizitka po čase vyzerala zle, staro a vyblednuto. 

Na to slúži špeciálna povrchová úprava, o ktorej vám viac povedia pri tlači. Týka sa najmä fólie a pridania ďalších prvkov. Rátajte však s tým, že tlač bude mierne drahšia, no rozhodne sa vyplatí. 

Nebojte sa experimentovať

Vaša vizitka pokojne môže obsahovať aj vyrezané časti, ktoré dokážu zaujať. Na internete v prípade ich použitia môžete nájsť množstvo inšpirácie. Tu sa núka aj využitie špeciálnych materiálov. Ak sa nebojíte, nemusíte mať svoju vizitku na kartóne a nasledovať väčšinu. Pokojne môžete využiť aj drevo, kovy, prehľadné plasty a podobne. 

V tomto prípade môžete zvážiť aj ďalšie, praktické využitie vizitky. Okrem informačnej časti môže ponúknuť možnosť zloženia do stojanu na mobil, slúžiť ako sponka, obal či dokonca USB kľúč. Príkladov je naozaj veľa a kreativity sa medze nekladú. 

Zdroj: RAZDVA

Ak na vizitky nemáte čas, využite služby profesionálov, ktorí vám vďaka kreatívcom a grafikom vytvoria riešenie na mieru. V Košiciach tieto služby ponúka marketingová agentúra RAZDVA, ktorá spolupracuje s profesionálom v oblasti tlače KPK Reklamou. Zvládnu nie len tvorbu vizitiek ale aj akýchkoľvek iných propagačných materiálov, ktoré pomôžu vašej prezentácii. 

Chcem vizitky od profesionálov

Zdroj: razdva.solutions

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať