DomovOsobný rozvoj5 dôvodov, prečo ajurvéda zmení váš život

5 dôvodov, prečo ajurvéda zmení váš život

- Reklama -

Ájurvéda je systém zdravia a života, ktorý je starý viac ako 5 000 rokov a na západe si získava popularitu. Ako to trvalo tak dlho? Dve slová: Jednoduché. Praktické. To a skutočnosť, že to jednoducho funguje!

zdroj: unsplash.com

Ak ste o tom niečo počuli, je pravdepodobné, že máte otázky, alebo si možno kladiete otázku, či to je alebo nie je pre vás. No hádajte čo …?

Ájurvéda je pre každého a je veľmi pravdepodobné, že už niečo z toho praktizujete.

  • Ájurvéda je ako dokonalá babička – starodávna aj moderná zároveň. Poznáte tú, ktorá trávi svoje dni pletením a facebookingom a vždy vyzerá, že je pripravená na najnovšie klebety, technológie alebo športové výsledky. Je múdra a láskavá so zameraním na vaše najlepšie záujmy a je akosi úžasne relevantná, nekonvenčná a neskutočne na mieste! Áno, to je ajurvéda.
  • Krása je taká, že nemusíte vedieť veľa, aby ste zmenili svoj život. Takže ak ste o tom nikdy predtým nepočuli alebo sa pýtate, čo vám môže Ayurveda ponúknuť, ak je vôbec niečo, tu je moja verzia „cut to the chase“, prečo by ste chceli dať ajurvéde prvú (alebo druhú) pozri!
zdroj: unsplash.com

1. Ájurvéda chce, aby ste sa prestali porovnávať s ostatnými

  • Ste stopercentne jedinečný v každom ohľade. Ajurvéda to vie a verí, že to by mal odzrkadľovať aj váš prístup k životu, pestovaniu a liečeniu. Diéty, lieky, kariéra, ktorá pracuje pre iných, nemusia fungovať pre vás. Životné voľby, ktoré vyhovujú vám, nemusia fungovať pre ostatných. Prijmite to.

Kľúčové posolstvo: Poznajte samého seba a milujte sa … veľa!

2. Ájurvéda verí, že ste vo svojej podstate zdraví

  • Zdravý podľa ajurvédy je váš prirodzený stav. Ste vy a vaše prostredie v rovnováhe. Nezdravé (napr. Úzkosť, obezita, zápcha, depresie atď.) Ste vy a vaše okolie v nerovnováhe. Dobrá správa je, že nerovnováha sa zvyčajne nestane zo dňa na deň. Takže ak to rozpoznáte, môžete to zastaviť … alebo spomaliť.

Kľúčové posolstvo: Vedzte, že ste schopní dosiahnuť rovnováhu. Venujte pozornosť znakom, že sa rovnováha posúva, a potom s tým niečo urobte.

zdroj: unsplash.com

3. Ájurvéda chápe, prečo robíte to, čo robíte, a chce, aby ste tomu aj rozumeli

  • Ďalším princípom ajurvédy je, že sme „vyrobení“ z rovnakých vecí a riadime sa rovnakými zákonmi ako príroda. Ajurvéda rozoznáva päť prvkov: vesmír, vzduch, oheň, vodu a zem.
  • To, ako sa tieto prvky správajú a interagujú, je dôležité. Napríklad oheň vo vás vyzerá ako trávenie, zápal, ctižiadosť, hnev. Zem vyzerá ako bunkové steny, kosti, tvrdohlavosť a vernosť. Všetky prvky v nás fungujú, ale náš typ tela, osobnosť a správanie sa zvyčajne riadia iba jedným alebo dvoma (napr. „Má vzdušnú osobnosť“, „je to horúca hlava“, „je postavená ako skala“) .

Kľúčové posolstvo: Pochopenie toho, ako vo vás prvky pracujú a ako čo najlepšie využiť svoje silné a slabé stránky v živle, je kľúčom k blaženému životu!

4. Ájurvéda vie, že vyčistenie vášho aktu je jedným z kľúčov k dosiahnutiu toho, čo chcete

  • Ako ľudské bytosti je naša kapacita blaženosti obmedzená iba našou ochotou „vyprázdňovať náš pohár“ znova a znova. Odstránenie starého, aby sa uvoľnilo miesto pre nové, je starodávna myšlienka, ktorá funguje! A čistenie (päť spôsobov do nedele) je kľúčovou súčasťou ajurvédskeho prístupu k mimoriadnemu životu.

Hlavné posolstvo: Fyzické, duševné a emočné detoxikačné procesy! Robte to pravidelne.

zdroj: unsplash.com

5. Ajurvéda objíma celého vás

  • Ste viac ako len brilantná myseľ a pekná tvár. Podstatou je to, čo je schopné osvetliť svet A prísť na to, čo si dať na večeru. Ajurvéda rozpoznáva vášho ducha ako hnaciu silu v procese liečenia a udržiavania vás v skvelej kondícii. Uznáva spojenie medzi mysľou, telom a dušou a používa každé z nich na vyváženie toho druhého.

Kľúčové posolstvo: Ste CESTA viac schopní uzdravenia a šťastia, ako ste boli presvedčení.

  • Takže ste tu a nahliadnite do sveta ajurvédy. A ak ste doteraz neuhádli, podstatou toho všetkého je pomôcť vám pochopiť, že ajurvéda nie je špeciálna strava alebo bylinný liek alebo šialený záhadný výstrelok z Indie.

Samotným srdcom Ájurvédy ste VY, cítite sa úžasne, vyzeráte žiarivo, vyberáte energicky, vášnivo sa spájate so svetom a ste autenticky VY.

Zdroj: https://www.doyou.com/5-reasons-why-ayurveda-will-change-your-life/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať