DomovBusiness5 nástrojov na oživenie vašich virtuálnych konferencií

5 nástrojov na oživenie vašich virtuálnych konferencií

- Reklama -

Usporiadanie úspešného virtuálneho podujatia si vyžaduje, aby organizátori našli nové spôsoby, ako nadviazať kontakt. Dobrou správou je, že toto je výzva a príležitosť pre tento priemysel. Tu je niekoľko nástrojov, ktoré vedú.

1. Prezi video

Ak ste virtuálny moderátor, príde okamih, keď budete musieť zdieľať svoju obrazovku. Zmenšujete sa na veľkosť miniatúry – rovnako tak klesá aj váš vzťah s divákmi. Prezi Video vám umožňuje zostať v centre pozornosti, pracovať s vašou grafikou na obrazovke a udržiavať priame spojenie s vašim publikom. 

To je jedna z výhod prechodu na digitálne technológie. Na osobných konferenciách ste nemohli mať grafiku plávajúcu nad hlavou. Ak dôjde k konfliktu v plánovaní, rečníci môžu svoje prednášky nahrať namiesto prezentácie naživo. Oveľa pútavejšia možnosť ako samostatný prezentačný balíček.

2. Visme

Ak vášmu tímu chýba dizajnér, netrápte sa: Visme vás zastrešil. Visme kombinuje ľahko použiteľné dizajnérske nástroje s výkonnými prezentačnými funkciami, ktoré umožňujú používateľom s akoukoľvek úrovňou schopností grafického dizajnu vytvárať úžasné interaktívne prezentácie za pár minút.

Ilustračný obrázok, Zdroj: unsplash.com

S Visme nie je potrebné začínať od nuly. Môžete upraviť tisíce šablón a snímok vytvorených dizajnérom a potom svoju prezentáciu okoreniť animáciami, komentármi, hudbou a ďalšími. Keď ste pripravení zdieľať so svojím publikom, Visme vám ponúka množstvo možností – vrátane starého dobrého PowerPointu.

3. Slido

Deti sa hádajú. Umývačka riadu sa musí vyprázdniť. Bzučiak sušičky vábi. Počas mnohých virtuálnych udalostí môžete stratiť pozornosť svojich účastníkov z dôvodu rozptýlenia pozornosti doma. Aby ste udržali zapojenie účastníkov, je dôležité kreatívne vyplniť vaše prestávky v udalosti.

Slido je nástroj, ktorý umožňuje organizátorom udalostí zapojiť online účastníkov živými anketami, reláciami otázok a odpovedí a kvízmi počas virtuálnych udalostí alebo webinárov. Ankety Slida v reálnom čase robia z divákov súčasť živého podujatia. Platforma je kompatibilná s populárnymi platformami na živé vysielanie, ako je Zoom, alebo môžete Slido vložiť na svoju stránku udalostí hneď vedľa videostreamu.

4. Miro 

Existuje platforma na interaktívne tabule s názvom Miro, ktorá pomôže vašim tímom plánujúcim udalosti zostať organizovanými a zabezpečí, aby bola vaša virtuálna udalosť úspešná. Platforma obsahuje niekoľko druhov nástrojov na spoluprácu, ktoré sú ideálne na brainstorming, správu úloh a všeobecné plánovanie. 

Ilustračný obrázok, Zdroj: unsplash.com

Napríklad šablóna plánovania digitálnych udalostí Miro umožňuje členom tímu označiť ostatných prispievateľov, ak potrebujú pomoc, a poskytuje tak spätnú väzbu v reálnom čase. Označovanie zjednodušuje všetko od aktualizácií stavu až po brainstormingové relácie.

5. Brella

Vstúpte do spoločnosti Brella, platformy založenej na umelej inteligencii na vytváranie sietí udalostí. Zatiaľ čo Brella bola pôvodne vyvinutá na uľahčenie vytvárania sietí tvárou v tvár pri živých udalostiach, musela tiež čeliť globálnemu rozšíreniu koronavírusu. 

Účastníci virtuálnych udalostí si môžu zvoliť svoje záujmy a ciele konferencie a Brella navrhne ľudí, s ktorými by sa mali stretnúť. Aj keď vaši virtuálni účastníci nemôžu chatovať so staromódnym spôsobom, môžu ľahko naplánovať stretnutia s rovnako zmýšľajúcimi účastníkmi udalostí a uskutočňovať videohovory v rámci platformy.

Zdroje:

https://www.forbes.com/sites/johnhall/2020/10/25/6-tools-to-bring-your-virtual-conferences-to-life/?sh=43d831b31d0f
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať