DomovTelo a myseľ5 trikov starostlivosti o pleť pre všetkých

5 trikov starostlivosti o pleť pre všetkých

- Reklama -

Najlepšia rada starostlivosti o pleť nemusí byť vždy zložitá. Niekedy možno potrebujete len rýchle riešenie. Na každý problém starostlivosti o pleť nemusí byť jednoduchá odpoveď, ale aspoň na niekoľko bežných problémov existuje jednoduchý trik, ktoré vám pomôžu začať.

Tip pre starostlivosť o pleť s tmavými kruhmi
Spoločný problém starostlivosti o pleť pre mnohých, pretože tmavé kruhy pod očami môže byť ťažké odstrániť. Pravdou však je, že niektorí ľudia možno nikdy nebudú schopní úplne sa ich zbaviť, lebo môže ísť o súčasť ich genetickej výbavy. Ako už zaznelo vyššie, môžete sa pokúsiť zmierniť ich intenzitu. Mnohé očné krémy obsahujú rozjasňujúce zložky, ako je vitamín C a ďalšie antioxidanty, ktoré dokážu odrážať svetlo a oči tak vyzerajú menej unavene.

Existuje aj jeden trik na starostlivosť o kruhy pod očami, ktorý je celkom jednoduchý. Vložte dve vrecúška harmančekového čaju do vriacej vody na niekoľko minúť a následne ich odložte na niekoľko hodín do mrazničky alebo cez noc do chladničky. Keď je vaša pleť vyčistená a make-up odstránený, zatvorte oči a na každé viečko položte jedno vrecko a ľahnite si na desať minút. Kofeín z čaju a nízka teplota pomôžu odfúknuť oblasť a zvýšiť krvný obeh, aby lepšie pomohli “rozbiť” tmavú farbu zozbieranej krvi, ktorá sa môže hromadiť pod okom.

Tip pre starostlivosť o pleť s jemnými vráskami

Naneste hydratačný krém, kým je pokožka po čistení ešte vlhká, aby sa pleť úplne vyplnila. Nezabudnite nanášať hydratačný krém jemnými pohybmi nahor a venujte zvláštnu pozornosť oblastiam s jemnými vráskami, ktoré vás znepokojujú. Jemné línie sú zvyčajne zreteľnejšie na čele, okolo úst a očí a na krku a hrudi.

Tip pre starostlivosť o mastnú pleť

Noste v kabelke pijavé papieriky. Aj keď sa venujete čisteniu poctivo každé ráno, mastná pleť má tendenciu lesnúť sa aj po umytí tváre. Je dôležité nepreháňať to, ale aj tak udržiavať póry čisté od prebytočného mazu. Savé papiere sú perfektné na to, aby pomohli udržať hromadenie mastnoty pod kontrolou počas celého dňa. Pokúste sa osvojiť si zvyk nosiť ich so sebou na cestách. Ak si v zrkadle všimnete extra lesk, jednoducho poklepte na T-zónu, bradu a nos alebo akúkoľvek inú časť pokožky, ktorá sa vám zdá mastná.

Tip pre starostlivosť o suchú pleť

Hľadajte kyselinu hyalurónovú vo svojich hydratačných krémoch, sérach a nočných krémoch, aby ste suchú pleť lepšie hydratovali a doplnili. Kyselina hyalurónová je zložka, ktorá je ideálna na hydratáciu veľmi suchej pokožky. V kozmetologických produktoch ide o prirodzene sa vyskytujúcu látku, ktorá môže viazať až tisícnásobok svojej hmotnosti vo vode. To pomáha pokožke udržiavať vlhkosť a zostať hydratovanou po dlhšiu dobu.

Tip pre starostlivosť o pleť so sklonom ku akné

Mnohí si myslia, že ak je ich pokožka náchylná na vyrážky, mali by sa snažiť udržiavať pokožku čistú. To v skutočnosti zbaví vašu pokožku jej prirodzených olejov a oklame ju, aby si myslela, že potrebuje produkovať viac mazu – prebytočný maz potom môže s väčšou pravdepodobnosťou upchať vaše póry. Starostlivosť o pleť s vyrážkami zahŕňa vyváženie produkcie mazu pokožky, nie jej zastavenie. 

Aby ste to dosiahli, udržujte svoju pleť sviežu čistením ráno a večer – ale ihneď po čistení nasleduje hydratácia. Môžete sa poobzerať po ľahkých denných mliekach, nočných krémoch a sérach, ktoré vyplnia vašu pleť a nakoniec pomôžu vašej pleti pochopiť, že to nepotrebuje príliš kompenzovať.

Môžete vyskúšať tieto triky starostlivosti o pleť ako rýchle riešenie problému, ale vždy je dobré vyhľadať radu od dermatológa, keď sa chystáte na dlhodobé riešenia týkajúce sa opakujúcich sa problémov s pokožkou.

zdroj: freepik.com

Zdroj: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/skin-care/skin-care-concerns/5-skin-care-hacks-for-5-common-concerns 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať