DomovCestovanieHlavné mesto Nórska a čo všetko Oslo ponúka svojim návštevníkom

Hlavné mesto Nórska a čo všetko Oslo ponúka svojim návštevníkom

- Reklama -

Hlavné mesto Nórska Oslo je vzrušujúce a nádherné mesto s výhľadom na fjord Oslo a tiež okolité hory. Napriek svojej primeranej veľkosti má Oslo čo ponúknuť a poskytuje ideálne prostredie pre objavovanie aj relaxáciu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali Oslo navštíviť a tiež menšie zhrnutie toho, čo všetko Oslo ponúka.

Oslo, Zdroj: unsplash.com

Hlavné dôvody prečo sa Oslo oplatí navštíviť

Oslo má čo ponúknuť všetkým svojim návštevníkom, či už cestujete sami, s celou rodinou alebo s partnerom vo dvojici. V Osle sa nachádza veľa skvelých barov, múzeí, historických budov a tiež priestor na outdoorové aktivity, ktoré potešia najmä dobrodruhov. Samotné Oslo je zmesou rodín, študentov a mladých pracujúcich ľudí. Aj tento mix dodáva mestu špecifický nádych a formuje jeho kultúru.

Oslo, Zdroj: unsplash.com

Ak máte radi jedlo, potom je Mathallen v Osle miesto, ktoré musíte návštiviť! Mathallen alebo The Food Hall pozostáva z vyše 30 obchodov a reštaurácií s najlepšími dobrotami z Nórska. Na tomto mieste môžete objavoviť nórsku kultúru stravovania. Po celom meste sú okrem toho reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné miestne pochúťky z celého Nórska, ale aj moderné špeciality a dobroty z celého sveta.

Mathallen Oslo, Zdroj: unsplash.com
Oslo, Zdroj: unsplash.com

Oslo dokonale stelesňuje staré aj nové. Pevnosť Akershus v centre Osla pochádza z roku 1300, zatiaľ čo obnovená oblasť Bjørvika je skvelým príkladom modernej škandinávskej architektúry. Túto zmes starého a nového nájdete v celom meste a zohráva veľkú úlohu pri formovaní Osla a jeho osobitého charakteru. Opera hneď vedľa Bjørviky a Aker Brygge sú dva z najlepších príkladov moderného nórskeho dizajnu, zatiaľ čo ulice v oblasti Frogner a Bislett sú plné starších bytových domov, ktoré dodávajú pôvab tomuto mestu.

Nóri sa o svoje hlavné mesto dobre starajú a je takmer úplne bez odpadkov. Napriek svojej nafte sa Nórsko dosť zameriava na obnoviteľnú energiu, čo je v celom meste viditeľné. Ak ste fanúšikom Tesly, tak v Osle si prídete na svoje! Je tu totiž nadmerné množstvo áut Tesla a iných elektronických automobilov na cestách, ktoré sú ľahko identifikovateľné podľa „EL“ na začiatku ich poznávacích značiek. Ďalšou vecou, ​​ktorá je v Osle fantastická je čerstvý vzduch a chutná voda z vodovodu.

Oslo, Zdroj: unsplash.com

Od múzeí umenia až po malé bary, v ktorých sa konajú koncerty miestnych hudobníkov. Aj to je Oslo. Domov širokej škály kultúrnych zážitkov. Ak chcete ochutnať jeden z najunikátnejších aspektov nórskej kultúry, vyberte sa do Osla 17. mája. Tento deň patrí štátnemu sviatku Nórska, keď sú ulice plné sprievodu detí a ľudí v tradičných odevoch. Ak plánujete návštevu viacerých múzeí, potom je mestský preukaz dobrou voľbou, pretože poskytuje vstup do viac ako 30 múzeí a okrem toho aj možnosť využiť verejnú dopravu. Oslo je mimoriadne bezpečné miesto na návštevu a miestni obyvatelia so svojou vynikajúcou znalosťou angličtiny vám radi pomôžu s ďalšími užitočnými radami.

Zdroje:

https://www.visitoslo.com/en/

https://norwaytravelguide.no/best-of-norway/17-things-you-need-to-know-before-visiting-norway

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať