DomovZábavaNajlepšie spoločenské hry, ktoré vás doma zabavia

Najlepšie spoločenské hry, ktoré vás doma zabavia

- Reklama -

Keďže už takmer rok trávime viac času doma, chceli by sme vás vyzvať, aby ste odložili moderné elektro zariadenia a zišli sa pri starej dobrej spoločenskej hre. Bez ohľadu na to či ste doma ako rodina, pár alebo potrebujete zabaviť aj vaše deti či vnúčata, na svoje si pri stolových hrách vďaka širokej škále možnosti príde každý. Zozbierali sme 5 našich obľúbených spoločenských hier všetkých čias, ktoré pokrývajú populárne kategórie pre všetky vekové skupiny.

Terč na šípky, Zdroj: unsplash.com

Monopoly

Prvá oficiálna hra Monopoly sa na trh dostala v roku 1935 a táto hra na kúpu nehnuteľností odvtedy kráľuje stolovým spoločenským hrám. Hráči Monopoly kupujú a obchodujú s nehnuteľnosťami a snažia sa nedostať vo väzenia. Ak majú hráči dostatok finančných prostriedkov môžu nakupovať nehnuteľnosti. Počas hry zarábate aj účtovaním poplatkov za prenájom ostatným hráčom, ak sa figúrkou dostanú na niektoré z políčok nehnuteľnosti, ktoré už vlastníte. Na to, aby ste hru vyhrali, musíte svojich súperov dohnať k bankrotu, čo môže chvíľu trvať. Cieľom je kúpiť dostatok majetku na tej istej časti hracej plochy, aby ste vytvorili tzv. monopol a ostatní hráči si už nakoniec nebudú môcť dovoliť platiť váš nájom.

Monopoly, Zdroj: unsplash.com

Twister

Twister je hra pre všetky vekové kategórie! Ak chcete hrať, položte na podlahu veľkú bielu podložku. Podložka má štyri rady rôzne zafarbených bodiek a kartónovú šípku na ukazovadle, ktorá určuje, ktorú končatinu máte položiť na ktorú farebnú bodku. Pri hre Twister vznikajú celkom vtipné situácie, kedy sa s ostatnými hráčmi môžete ocitnúť napríklad tvárou v tvár alebo naopak tvárou k niekoho iného zadku. Cieľom je aby ste sa pokúsili udržať v hre čo najdlhšie bez spadnutia a udržali si tak svoju pozíciu bez ohľadu na to, ako čudne vaša pokrútená poloha vyzerá. Zakázané je pridržiavať sa o podložku kolenom alebo lakťom. Ten kto vydrží najdlhšie sa stane šampiónom v hre Twister.

Twister, Zdroj: freepik.com

To je život

Ako by sme mohli nezahrnúť na tento zoznam spoločenskú hru To je život? Pamätáte si, ako sme túto hru hrávali v detstve a snívali o všetkých možnostiach, ktoré so sebou prináša dospelácky život? Vysoká škola, manželstvo, deti, poistenie! V tejto spoločenskej hre dostanú hráči plastové auto na manévrovanie okolo herného plánu a to predstavuje pohyb vo viacerých životných etapách, od výberu vysokej školy až po sladký dôchodok. Predpokladom výhry v tejto hre je prejsť celým životom prostredníctvom vhodných rozhodnutí a nakoniec byť hráčom, ktorý najskôr odíde do dôchodku a má na dôchodku najviac peňazí. Je to skvelá hra pre rodiny s deťmi, ktorá ich vie hravým spôsobom učiť o daných lekciách života.

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu si vyžadujú, aby sa do hry zapojili najmenej traja ľudia a nie je ľahké sa ju naučiť hrať vďaka zložitejším pravidlám. Aj preto odporúčame ako vhodnú hru pre deti až od 10 rokov. Akonáhle začnete hrať túto mimoriadne populárnu strategickú hru, nebudete chcieť prestať. Cieľom Osadníkov z Katanu je získavať „víťazné body“ zbieraním zdrojov, budovaním osád a zhromažďovaním armády rytierov. Ako pri každej inej strategickej hre, to nebudete mať také jednoduché. Vrámci pravidiel môžete zablokovať ostatných hráčov a budovať aj na iných miestach, prerušiť zdroje ostatných spoluhráčov lupením alebo dokonca obchodovať so zdrojmi, aby ste získali to, čo potrebujete. Chcete hru urobiť ešte zaujímavejšou? Kúpte si jeden z množstva extra rozširujúcich balíkov Osadníkov z Katanu.

Osadníci z Katanu, Zdroj: thespruce.com

Tabu

Ideálna hra ak máte doma mini večierok alebo posedenie s viacerými ľuďmi. Hra Tabu je veľmi jednoduchá. Musíte sa pokúsiť prinútiť svojich spoluhráčov, aby povedali slovo ktoré je na karte, bez toho, aby ste na to použili ktorékoľvek z tabu slov. Ak náhodou poviete tabuizované slovo, prehrali ste a na rade je ďalší hráč. Ak uhádnete správne, váš tím túto kartu získava. Vyhráva tím s najvyšším počtom uhádnutí.

Zdroje:

https://www.forbes.com/sites/forbes-personal-shopper/2020/12/10/15-of-the-best-board-games-to-play-right-now/?sh=3574ff031090

https://www.bhg.com/party/best-board-games-of-all-time/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať