DomovZaujímavostiPrečo je windsurfing zaujímavým športom?

Prečo je windsurfing zaujímavým športom?

- Reklama -

Existuje veľa dôvodov, prečo je windsurfing skvelým športom. Ak by ste sa opýtali surfistu: „Prečo vás tak baví surfovanie?“, pravdepodobne by vám vedel odpovedať aj pól hodinu, pri čom by vám dal aj dôvody na to, aby ste si to sami vyskúšali. V tomto článku vám predstavím niekoľko zaujímavých výhod športu windsurfing.

Ale najskôr, čo je windsurfing?

Windsurfing je šport vykonávaný na povrchu vodnej plochy, ktorý je kombináciou surfovania a plachtenia. Objavil sa začiatkom 70. rokov 20. storočia v Kalifornii. Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia získal Windsurfing v Severnej Amerike nový level popularity. Windsurfing je prevažne rekreačný šport a je obľúbený na tichých vodách po celom svete z dôvodu bezpečnosti a prístupnosti.

zdroj: https://windsurf.star-board.com/

Prečo by ste mu mali dať šancu?

  • Je to jednoduché: Existuje veľa športov, na ktoré potrebujete buď veľké množstvo peňazí a prístrojov alebo sa ťažko učia. Príkladom môže byť napríklad horolezectvo alebo snowboarding. Windsurfing je opakom. Na naučenie vám stačí vodná plocha bez veľkých vĺn a mierne konštantný vietor, no a samozrejme surfovaciu dosku.
Doska na windsurfing
zdroj: https://windsurf.star-board.com/products/ignite/
  • Je to forma cvičenia: Je zrejmé, že všetky športy sú dobré a prospešné pre zdravie. Niektoré sa viac zameriavajú na vašu kondíciu, zatiaľ čo iné si budú vyžadovať viac sily. Niektoré sa spoliehajú na vytrvalosť a iné sa sústreďujú na výboje energie. Windsurfing ich má všetky a skvelá vec je, že intenzita sa mení spolu s vašou úrovňou. 
  • Nie je to nákladové: Ak by ste si vybrali nejaký iný šport, ako napríklad motokros alebo jazdenie na koni, určite by ste museli investovať viac peňazí ako pri windsurfingu. Výbava potrebná k windsurfingu vyzerá takto: stačí vám neoprénový oblek, doska a plachta. To sa dá kúpiť aj za lacno. Akonáhle budete mať nejaké základné vybavenie, postupne môžete vylepšovať jednotlivé komponenty, ako sú doska, plachta, výložník a stožiar.

  • Je to bezpečné: Windsurfing je považovaný za extrémny šport. Áno, je to pravda. Dá sa jazdiť aj extrémne a nebezpečne, avšak na začiatku a v priebehu učenia sa to nepredstavuje vysoké nebezpečie. Ak budete dodržiavať niektoré základné bezpečnostné zásady, nedostanete sa do nebezpečných situácií. Postupné zvyšovanie úrovne windsurfingu vám umožňuje rozvíjať obrovské množstvo skúseností v každej etape, čo vám poskytuje dobrú znalosť toho, aké podmienky ste schopní zvládnuť.
zdroj: https://www.wallpaperflare.com/search?wallpaper=windsurf
  • Je to sranda: Najdôležitejšou súčasťou každého športu je to, že musí byť zábavný. S mojimi študentmi často žartujem, že keď vstanú a idú sa plaviť, mali by sa usmievať, pretože by to mala byť zábava. Vždy dostávam rovnakú odpoveď: „Je to naozaj zábavné, len sa mračím, pretože sa naozaj sústredím na to, aby som zostal stáť na doske.“ Keď už ste na rade a postupujete niekoľko metrov, pochopíte, prečo je táto náročná aktivita tak skvelý šport. Pocit pri windsurfingu je veľmi odlišný od akéhokoľvek iného. A keď už raz prvýkrát zažijete windsurfing, určite budete závislí. 

ZDROJE:

howtowindsurf101.com/the-advantages-of-windsurfing-why-is-windsurfing-awesome/

https://en.wikipedia.org/wiki/Windsurfing

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať