DomovCestovanieRozmýšľate nad návštevou Kazachstanu? Tieto miesta teda nesmiete vynechať!

Rozmýšľate nad návštevou Kazachstanu? Tieto miesta teda nesmiete vynechať!

- Reklama -

Deviata najväčšia krajina na svete – Kazachstan, zaberá veľkú časť strednej Ázie. Väčšina ľudí si Kazachstan predstavuje ako nekonečné a nevýrazné stepi, no nájdeme tam i hory, kaňony, jazerá a množstvo údolí. I keď je to rozlohou pomerne veľká krajina, je málo obývaná.

Hlavným mestom Kazachstanu je Nur-Sultan (predtým Astana). Spolu s mestom Almaty sú tieto dve mestá najviac obývané. Tieto dve mestá sú najbohatšie v regióne, kvôli ich veľkým zásobám oleja a plynu. V krajine nájdete mnoho miest so skvelými výhľadmi, ktoré určite stoja za návštevu. No stále je táto krajina turistami viac-menej opovrhovaná.

Charyn kaňon 

Toto dych berúce miesto na juhovýchode Kazachstanu stopercentne stojí za návštevu. Nachádza sa približne 200 km od mesta Almaty. V Kazachstane ste predovšetkým obklopení nekonečnými, prázdnymi stepmi, no pokiaľ sa dostanete do kaňonu Charyn, zostanete ohromení. Kaňon Charyn je dlhý neuveriteľných 90 km a na niektorých miestach je hlboký až 300 m.

Zdroj: unsplash.com

Tento kaňon je predovšetkým známy svojimi rôznymi farebnými kameňmi v podobe sôch, budov a zvierat. Najzaujímavejšie tvary kameňa sa nájdu v časti kaňona známej ako Dolina Zámkov. Mnoho ľudí dokonca tvrdí, že návšteva tohto kaňona je tak výnimočná a krásna ako je návšteva známeho Grand kaňonu v Amerike.

Národný park Karkaraly

Tento Národný park nájdeme v centrálnych vysočinách Kazachstanu. Návštevu parku Karkaraly si obľúbia hlavne milovníci prírody a prírodných krás. Národný park Karkaraly zaberá veľkú časť územnej plochy a je domovom mnohých zvierat ako sú napríklad líšky, jelene a vlky. Nájdeme v ňom i mnoho jazier, jaskýň a aj množstvo kameňov a skál v rôznych formách a tvaroch. Kam sa pri prechádzke týmto parkom pozriete, očarí vás skvelý výhľad. Okrem turistiky je tento park obľúbeným miestom i na camping.

Zdroj: touropia.com

Jazero Kolsai

Jazero Kolsai sú v podstate tri jazerá, ktoré stoja za návštevu. Nachádzajú sa približne 250 km od mesta Almaty. Jazerá sa nachádzajú v pohorí Tian Shan a sú často označované aj ako Perly Tian Shan. Jazerá vás očaria svojou nádhernou tyrkysovou farbou a nezabudnuteľným výhľadom na hory. K jazerám sa dá dostať veľmi ľahko a je k nim sprístupnená cesta.

Zdroj: unsplash.com

Mnoho ľudí si túto destináciu volí na camping alebo len na obyčajné prechádzky v prírode. V jazere sa takisto môže aj kúpať, no voda je veľmi studená. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť tretie jazero, musíte si vybaviť povolenie, pretože sa nachádza blízko hranice s Kyrgyzstánom. 

Almaty

Almaty boli hlavným mestom Kazachstanu do roku 1997. Je to takisto najväčšie mesto Kazachstanu s najvyšším počtom obyvateľov. Mesto je i centrom kultúry a komercie. Pri návšteve mesta budete mať pocit, že ste vstúpili do luxusného a bohatého mesta s veľkým množstvom trendy reštaurácií a barov. V meste sa nachádza i veľa múzeí a historických miest a budov, ktoré určite stoja za návštevu. Neďaleko od tohto mesta sa nachádza i množstvo prírodných krás.

Zdroj: unsplash.com

Kozmodróm Bajkonur

Jedno z mála miest, kde môžete vidieť štart rakety vyslanej do vesmíru. Pokiaľ sa zaujímate o vesmír a jeho výskum toto miesto je pre vašu návštevu ako stvorené. No pokiaľ i nie ste fanúšikom takýchto vecí, návštevu tohto miesta určite neoľutujete. Zážitok z tohto miesta vám zostane v pamäti celý život. Z tohto miesta dokonca vyštartovali i známe rakety ako Sputnik 1 a Vostok 1. Na tomto mieste sa nachádza i múzeum, ktoré často máva rôzne exhibície a ponúka vám obhliadku mnohých modelov.

Zdroj: touropia.com

Zdroje:

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať