DomovZábavaTOP 3 hráči basketbalu v histórií

TOP 3 hráči basketbalu v histórií

- Reklama -

Na celom svete existujú miliardy fanúšikov basketbalu. To nie je prekvapujúce, pretože basketbal sa v priebehu rokov drasticky vyvíjal; teraz patrí do popredia športovej zábavy. Vzrušenie v športe nikdy neprestáva rásť v priebehu rokov, keďže sa vždy pripravujú noví atletickí a konkurencieschopní hráči. Boli sme svedkami stoviek sľubných basketbalových talentov, ale ktorý z nich je najlepší?

História basketbalu

História basketbalu sa začala jeho vynálezom v roku 1891 v Springfielde v štáte Massachusetts kanadským učiteľom telesnej výchovy Jamesom Naismithom ako šport menej náchylný na zranenia ako futbal. Naismith bol 31-ročný postgraduálny študent, keď vytvoril halové športy a to na udržanie športovcov vo forme počas zimy.

James Naismith; zakladateľ basketbalu
zdroj: https://www.canadaswalkoffame.com/inductee/dr-james-naismith
: zakladateľ basketbalu ho hraje so svojou manželkou
zdroj: The New York Times https://www.nytimes.com/2015/12/16/sports/basketball/basketballs-birth-in-james-naismiths-own-spoken-words.html

Hra sa vyvíjala pomerne rýchlo a stala sa veľmi populárnou v priebehu 20. storočia, najskôr v Amerike a potom v iných častiach sveta. Po zavedení basketbalu na amerických vysokých školách nasledoval basketbal profesionálna hra. Americká národná asociácia basketbalu (NBA), založená v roku 1946, sa do konca storočia rozrástla na multi-miliónový podnik a basketbal sa stal neoddeliteľnou súčasťou americkej kultúry.

1.Michael Jordan

Michael Jordan je živá legenda v basketbale. Zakaždým, keď mal loptu, boli všetci na okraji sedadiel, pretože vedeli, že sa určite stane niečo úžasné. A samozrejme, Jordan zriedka sklamal nespočetných fanúšikov po celom svete. Michael Jordan je všestranný hráč. Veľa ľudí tvrdí, že Jordan popieral zákon gravitácie svojimi výkonmi. Keď sa rozbehol, veľmi ťažko ho bolo zablokovať. Taktiež je známy tým, že i tí najlepší obrancovia z NBA mu nevedeli zabrániť pri zvýšení skóre.

zdroj: NBA.com
zdroj: youtube.com
highlighty kariéry Jordana

Počas NBA v Chicagu Bulls zohral veľkú úlohu. Pravdepodobne jednou z najlepších vlastností Michaela Jordana okrem jeho vrodeného talentu v basketbale je jeho postoj k hre. V každej hre bude vždy hrať na plný výkon. Michael Jordan vynakladá maximálne úsilie na dosiahnutie svojich cieľov. Najmä kvôli tomu je považovaný za najlepšieho hráča všetkých čias z NBA.

2. Magic Johnson ( Earvin Johnson Jr. )

Earvin Johnson má prezývku magický Johnson a má to aj svoj dôvod. Je známy svojim talentom na tzv. priechody. Možno nemá absurdné schopnosti vyskočiť metre do výšky alebo nemá silu ako ostatní najlepší hráči basketbalu, ale Magic dominoval hru svojou jedinečnou technikou a stratégiou. Prispieval hre tak, že k sebe privolal obrancov.

Magic Johnson
zdroj: NBA.com

Akonáhle k nemu pribehli aspoň dvaja obrancovia, prehodil si loptu poza chrbát a prihral ju spoluhráčovi. Táto stratégia sa môže považovať za veľmi predvídateľnú, avšak skoro vždy mu to vyšlo. Prihrával úplne nečakane, čiže nikto z opozičného tímu nevedel predpovedať, kde lopta skončí. Magic Johnson je dôkazom toho, že basketbal nie je len o individuálnej veľkosti, ale o tom, ako môže každý člen tímu spolupracovať na ceste za dosiahnutím víťazstva.

3.LeBron James

LeBron James je americký profesionálny basketbalový hráč pre Los Angeles Lakers z National Basketball Association (NBA). Je všeobecne považovaný za jedného z najväčších basketbalových hráčov v histórii NBA. Diskusie, ktoré ho hodnotili ako najväčšieho basketbalového hráča všetkých čias, boli často predmetom rozsiahlych diskusií a často sa porovnával s Michaelom Jordanom.

LeBron James
zdroj: NBA.com

Zatiaľ nikto nebol schopný zastaviť LeBrona. Je nezastaviteľný. Aj preto je považovaný za jedného z najlepších. Zároveň má skvelé štatistiky. V posledných siedmich zápasoch dosiahol 224 bodov, ale iba 116 krát hádzal na kôš. To z neho robí zrelého hráča basketbalu. Keď strieľa, je si istý svojimi schopnosťami: váhanie je preč!

zdroj: Andrew D. Bernstein/Getty Images

ZDROJE:

https://howtheyplay.com/team-sports/Top-10-Best-Basketball-Players-of-All-Time

https://en.wikipedia.org/wiki/LeBron_James#Legacy

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_basketball

https://bleacherreport.com/articles/1533162-reasons-lebron-james-is-nbas-best-playerfor-now

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať