DomovCestovanieViete, ktoré sú najväčšie a najrušnejšie letiská na svete?

Viete, ktoré sú najväčšie a najrušnejšie letiská na svete?

- Reklama -

Vzdušná doprava je najvyťaženejšou a najpohodlnejšou formou cestovania. Využívajú ju milióny ľudí ročne. Avšak v tejto dobe je to práve tá forma dopravy, ktorá bola pandémiou najviac odstavená. Letiská sa nájdu v každom väčšom meste a niektoré z nich sú dizajnovo veľkolepé. Takéto letiská si turisti často obzerajú a považujú ich za dôležitú črtu mesta, v ktorom sa nachádzajú.

Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL)

Hartsfield-Jackson je letisko, ktoré bolo založené v roku 1980. Toto letisko je považované za hlavné internacionálne letisko v Atlante. ATL je najrušnejším letiskom na svete v počte pasažierov. Takisto je druhým najväčším letiskom v počte pohybu lietadiel. Jedným z dôvodov prečo je toto letisko medzi ľuďmi tak populárne je i to, že sa nachádza v dostupnej lokalite. 

Zdroj: unsplash.com

Beijing Capital International Airport (PEK)

Hlavné mesto svetovej ekonomiky má najrušnejšie letisko v Ázii a druhé najrušnejšie na celom svete. Na tomto letisku sa ročne vystrieda až 100 miliónov ľudí. Keď sa tam v roku 2008 konali olympijské hry, na PEK postali veľký Terminal 3, ktorý je jedným z najväčších na svete. 

Los Angeles International Airport (LAX)

Letisko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží USA. LAX je bránou do mnohých medzinárodných destinácií, hlavne do Pacifiku a Ázie. Na tomto letisku je najviac začínajúcich a končiacich letov v porovnaní s prestupnými letmi. Na tomto letisku nájdete i “The Private Suite” klub, ktorý slúži len pre jeho členov a stojí okolo 4500 dolárov ročne plus minimálne 2700 dolárov za každý let.

Zdroj: unsplash.com

Dubai International Airport (DXB)

Dubai International Airport je najväčším letiskom v Spojených arabských emirátoch. Takisto nesie titul i najviac vyťaženého letiska v počte medzinárodných pasažierov. Terminal 3 na tomto letisku bol postavený v roku 2008 a bol najväčším na svete do roku 2013. 

Tokyo Haneda Airport (HND)

Toto letisko je druhým najrušnejším v celej Ázii. Japonská vláda sa rozhodla toto letisko zväčšiť ako prípravu na letné olympijské hry v roku 2020. HND je piatym najväčším na celom svete a od LAX ho delí iba 400 000 pasažierov ročne. Na tomto letisku sa vykonávajú viac domáce lety v rámci krajiny v porovnaní s medzinárodnými letmi. 

Zdroj: unsplash.com

O’Hare International Airport (ORD)

ORD je letisko v Chicagu, ktoré bolo otvorené v roku 1955. Je považované za jedno z najrušnejších a najvyťaženejších letísk na celom svete. Najrušnejším na svete je preto, že je tam uskutočnených najviac pristátí a odletov ročne a takisto má i najviac pohybov lietadiel. ORD ponúka priame lety do viac ako 60 detinácií po celom svete. 

London Heathrow Airport (LHR)

LHR je jedným zo šiestich londýnskych letísk. Toto letisko držalo prvenstvo v rebríčku najvyťaženejších letísk niekoľko rokov. LHR ponúka lety do 185 destinácií v 84 krajinách. Britské letiská majú vysoké počty medzinárodných cestujúcich. Má 6 terminálov, z čoho 5 je otvorených pre verejnosť. 

Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať