DomovCestovanie10 faktov o africkom jedle, ktoré vás môžu prekvapiť

10 faktov o africkom jedle, ktoré vás môžu prekvapiť

- Reklama -

Africké jedlo je rovnako rozmanité ako samotný kontinent. Počiatky začali od miestne pestovaných plodín v Afrike . Postupom času sme videli, že mnoho populárnych afrických jedál sa dnes stáva veľmi populárnych po celom svete. V tomto článku skúmame desať zaujímavých faktov o afrických potravinách, ktoré ste možno nevedeli.

Informácie o afrických potravinách starfruit
zdroj: demandafrica.com

Ovocie je jednou z najviac konzumovaných potravín v Afrike.

  • Niektoré z najlepších druhov ovocia zahŕňajú banány, marhule, kokosové orechy. Najobľúbenejší je však melón. Vodný melón natívne rastie v Afrike. Je bohatý na výživu a jeho hlavnou zložkou je voda. To je to, čo udržuje Afričanov chladných v horúcom podnebí. Je to jedna z najviac konzumovaných potravín v Afrike. Teraz je známa po celom svete.

Po celej Afrike sa konzumujú rôzne druhy mäsa.

  • Mnoho z najobľúbenejších jedál v Afrike je založené na jedle z mäsa. Medzi bežné druhy mäsa, ktoré bežne nájdete vo väčšine jedál, patria ryby, hovädzie, kuracie alebo baranie mäso. Existuje veľa receptov, ktoré Afričania vyskúšajú so svojimi stravovacími návykmi. Mnoho jedinečných mäsových jedál v Afrike sa stalo základom ich stravovania. Obľúbenosť mäsa pochádzala z nevyhnutnosti. Obsahujú bielkoviny a ďalšie výživné látky, ktoré pomáhajú udržiavať energiu tela vďaka nesmiernemu teplu pri trávení času outdoorovými aktivitami.

Zelenina sa tiež hojne konzumuje v Afrike.

  • Afričania sú najlepší v pestovaní biopotravín. Mnoho najbežnejších rastlín konzumovaných na celom svete pochádza z Afriky. Vďaka rozmanitosti podnebia v Afrike je ideálnym miestom na pestovanie zeleniny. Niektoré zo široko konzumovaných druhov zeleniny v Afrike sú zemiaky , okra a sladké zemiaky.
Hlavička korenia
zdroj: demandafrica.com

Afričania sú známi exotickým korením, ktoré sa používa v ich potravinách.

  • Používajú sa v mnohých tradičných jedlách a vytvárajú tak chute ochutnané iba v Afrike. Od zeleniny po mäso a ďalšie jedlá sa korenie používa takmer na všetko. Mnoho tradičných použitých korenín sa natívne nachádza v Afrike. Tieto sa odvtedy vyvážajú a používajú do celého sveta. Niektorí ľudia majú radi pridanie korenia ako spôsob, ako pridať chuť, korenie alebo dokonca len dekoráciu na zlepšenie prezentácie.

Orechy sú jednou z najobľúbenejších potravín v Afrike.

  • Arašidy, mandle, pekanové orechy, vlašské orechy a koreňa patria k najbežnejším v Afrike. Afričania si na orieškoch pochutnávajú ako na zdravom jedle alebo občerstvení. Sú bohaté na živiny, čo z nich robí skvelú stravovaciu možnosť. Orechy sú tiež začlenené do mnohých tradičných jedál, aby dodali jedlu chuť alebo chrumkavosť. Rôzne orechy nájdete takmer kdekoľvek. Často sa predávajú prostredníctvom pouličných predajcov v mnohých afrických krajinách.
flan
zdroj: demandafrica.com – Flan

Flan je jedlo z Afriky (a veľmi obľúbené je aj v Latinskej Amerike).

  • Je tiež označovaný ako crème caramel. Flan je sladké jedlo. V každom regióne sú jeho recepty odlišné a každý ich robí svojím jedinečným spôsobom. Chuť a prezentácia koláča sa môžu líšiť v závislosti od krajiny, ktorú navštevujete. Medzi základné prísady patrí mlieko a vajcia. Niektorí ľudia pridávajú cukor a vanilku, zatiaľ čo iní do nich dávajú šmrnc a dodávajú krémovej karamele novú chuť.

Sofrito je jedným z najchutnejších pokrmov v Afrike.

  • Je to omáčka a sezónne jedlo pre Afričanov. Rovnako ako v prípade klanu, aj Afričania vyvinuli svoje recepty na jedlo v závislosti od preferovanej chuti. Pripravuje sa zo zeleného korenia, cesnaku, paradajok, lístkov koriandra a ďalších. Je to ďalšie tradičné jedlo, ktoré sa stalo základom v iných krajinách a kultúrach. Jeho počiatky sa však začali práve na africkom kontinente.
Nigérijský jollof
zdroj: demandafrica.com

Jollof Rice je možno jednou z najznámejších potravín, ktoré pochádzajú z Afriky.

  • Začalo sa to v Nigérii, ale odvtedy sa rozšírilo v ďalších krajinách Afriky. Je to obľúbené jedlo, ktoré sa pripravuje na veľké rodinné stretnutia alebo večierky. Ryža je vďaka svojej jednoduchosti celosvetovo obľúbená. Ryža Jollof je africkou verziou toho, ako radšej konzumujú ryžu. Je to jednoduché jedlo pripravené v jednom hrnci s prísadami ako ryža, korenie, cibuľa a paradajky. Stalo sa veľmi slávnym a chutným pokrmom pochádzajúcim zo západnej Afriky.

Chambo je jedným z najchutnejších jedál, ktoré pochádzajú z Južnej Afriky .

  • Pochádza z rýb, ktoré sa vyskytujú prevažne v jazere Malawi. Je to miestny obľúbenec a jedlo, ktoré sa oplatí ochutnať, ak ste niekedy v regióne. Toto jedlo zvyčajne neuvidíte nikde inde na svete, pokiaľ nepochádza z afrického dedičstva. Zvyčajne sa podáva na grile s inými miestnymi surovinami. Je to obľúbené národné jedlo afrických ľudí.

Obilné zrná sa konzumujú v celej Afrike vďaka nízkym nákladom na výrobu a dostatočnej dostupnosti.

  • V minulosti to bolo pre Afričanov veľmi dôležité, pretože rozvíjali svoju spoločnosť. A dnes zostáva ako jedno z tradičných jedál, ktoré nájdete kdekoľvek v Afrike. Nielenže sa konzumuje tak, ako je, ale tiež sa používa v mnohých obľúbených pokrmoch z Afriky .

Zdroj: https://www.demandafrica.com/food/10-african-food-facts-that-may-surprise-you/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať