DomovMatka a dieťa10 tajomstiev priateľskej a šťastnej rodiny

10 tajomstiev priateľskej a šťastnej rodiny

- Reklama -

Pokus o vytvorenie šťastnej rodinnej atmosféry sa v dnešnom svete môže niekedy javiť ako výzva. Zdá sa, že všetci majú plné ruky práce, technológie, ktoré zaberajú veľa voľného času, a mnoho dospelých a detí sa cíti vystresovaných. Existujú však kroky, ktoré môžete urobiť, aby bola vaša rodina šťastná v modernom svete.

zdroj: unsplash.com

1. Jedzte večeru spolu každý deň

Urobte si čas mimo svojich aktivít a večerajte spolu ako rodina. Porozprávajte sa o svojom dni, znovu sa spojte a prediskutujte svoje budúce plány. Pre rodičov a deti je to vynikajúci spôsob, ako zostať zapojený do života toho druhého.

2. Prispievajte do komunity ako rodina

Rodiny, ktoré nejakým spôsobom prispievajú do svojej komunity, pravdepodobne využijú tímovú prácu, ktorá môže posilniť rodinnú solidaritu. Či už prispievate svojou spoločnou činosťou ako dobrovoľník pri varení polievok, zúčastňujete sa upratovania v komunite alebo sa zúčastňujete spoločne na vianočnom sprievode v komunite, robiť veci ako rodina je dôležité.

3. Posilnite postavenie svojich detí, aby mohli mať hlas

Ak deťom poviete: „Je to moja cesta alebo “, nie je pravdepodobné, že prinesú šťastné výsledky. Je zrejmé, že rodičia musia byť zodpovední a musia podľa toho viesť svoje deti, ale deti by mali mať nejaké slovo v rodine. Vypočujte si obavy vášho dieťaťa, dovoľte mu, aby ponúklo vstupné informácie, a buďte ochotní pripustiť, keď sa mýlite.

4. Nech sa babička nasťahuje

Aj keď život so svokrou nemusí znieť ako splnený sen, pre deti môže byť skutočne dobrý. Ak deti žijú s babičkou v domácnosti, je pravdepodobnejšie, že prejavia záujem o iných ľudí.

5. Očakávajte, že sa všetci zapoja

Šťastné rodiny nezískavajú skóre o tom, kto by mal čo robiť. Namiesto toho sú všetci ochotní venovať sa domácim prácam a povinnostiam. Ujasnite si, že každý musí robiť svoj diel, pretože to je súčasť rodiny.

zdroj: unsplash.com

6. Podporujte navzájom aktivity

Či už sledujete futbal alebo fandíte skupine, šťastné rodiny si navzájom pomáhajú. Aj keď sa nemôžete zúčastniť všetkých aktivít svojho partnera alebo detí, prejavte nadšenie pre ich úsilie. Pomáhajte si navzájom v úspechu tým, že podporujete pokusy každého člena rodiny dosiahnuť osobné ciele.

7. Stanovte jasné pravidlá

Šťastné rodiny potrebujú jasné pravidlá týkajúce sa očakávaní a správania, ktoré nebudú tolerované. Môže byť užitočné napísať zoznam pravidiel a nechať ich v dome zobrazené. Vytvorte pravidlá, ktoré zdôraznia dôležitosť vzájomného zaobchádzania s rešpektom. Povzbuďte každého člena rodiny, aby sa podieľal na tvorbe pravidiel domácnosti.

zdroj: unsplash.com

8. Strávte kvalitný čas spoločne

Šťastná rodina musí tráviť kvalitný čas spoločne. To znamená odísť od notebookov, počítačov a videohier, aby ste sa skutočne pripojili ako rodina. Choďte na prechádzky, zapojte sa do športu alebo si ako rodina spolu zahrajte spoločenské hry.

9. Rozvíjať rodinné tradície

Rodinné tradície môžu pomôcť rodine cítiť sa jednotne. Na sviatky nie je potrebné vyhradiť tradície. Namiesto toho môžete vytvárať týždenné alebo dokonca každodenné rodinné tradície.

Napríklad urobte nedeľnú noc rodinnou hrou a striedajte sa pri vyberaní spoločenských hier. Alebo si vytvorte tradíciu pred spaním, keď každý člen rodiny hovorí o vrcholnom zážitku svojho dňa. Vytváranie takýchto tradícií pomôže vašej rodine zostať v spojení.

10. Usporiadajte pravidelné rodinné stretnutia

Naplánujte si rodinné stretnutia aspoň raz mesačne. Diskutujte o tom, čo sa darí, a pracujte na riešení problémov spoločne ako rodina. Použite ho ako čas na správu rodinného kalendára alebo na riešenie potrieb, ktoré nie sú splnené. Je to skvelý spôsob, ako naučiť svoje deti zručnosti v riešení problémov, keď budete problémy riešiť spoločne.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/communication/10-secrets-have-amicable-and-happy-family.html

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať