DomovMatka a dieťa8 dôvodov pre prehrávanie hudby pre dieťatko v brušku

8 dôvodov pre prehrávanie hudby pre dieťatko v brušku

- Reklama -

Hudba je hlavnou súčasťou všetkých našich životov a ak máte na ceste bábatko, pravdepodobne už viete, že nie je dôvod čakať, kým vaše dieťa debutuje, aby ste mu predstavili svoje obľúbené žánre.Existuje množstvo lekárskych a vedeckých výskumov z celého sveta, ktoré podporujú mnoho výhod prehrávania hudby pre dieťa v maternici a o niektoré z nich sa s vami podelíme.

zdroj: unsplash.com

Bábätká si budú pamätať

Podľa nových štúdií si novonarodené deti môžu pamätať hudbu až rok po narodení! To znamená, že symfónie, ktoré pre nich dnes hráte, zatiaľ čo sú vo vašom brušku, môžu ešte stále vzbudzovať pamäť a záujem ešte mesiace po ich príchode na tento svet!

Podporuje rozvoj mozgu

Ak sa vaše dieťa narodilo predčasne, radi si všimnete, že hranie a počúvanie všetkých druhov hudby môže podporiť skorý vývoj mozgu. Ako? Prežívanie hudby in-utero (a po narodení!) Môže pomôcť mozgu vytvoriť neurónové spojenia a tiež pomôcť pri raste mozgových štruktúr.

zdroj: unsplash.com

Stimuluje pohyb

Vaše dieťa je stimulované hudbou in utero a spoznáte to podľa zvýšenia jeho pohybu a srdcového rytmu. Pravdepodobne si všimnete veľký posun v ich pohybe a okamžite získate množstvo kopov!

Patentované adaptéry do uší, ako sú tieto od mbrio, premenia vaše štuple na tehotenské slúchadlá, vďaka čomu je zdieľanie hudby s vašim dieťaťom ľahké a pohodlné. Stačí zasunúť ľubovoľnú sadu kompatibilných slúchadiel do uší, pripnúť ich k opasku a môžete vyraziť! Nie sú potrebné žiadne rozdeľovače, lepivé podložky, prepínače ovládania hlasitosti alebo adaptéry pre iPhone. Navyše, keď sa používa podľa pokynov, mbrio je stopercentne bezpečné proti zlyhaniu, pretože zníženie hlasitosti nie je možné vypnúť alebo obísť.

Vyzýva na prenatálne spojenie

Hudba je kľúčovou súčasťou prenatálneho zväzku. Či už počúvate tichú pesničku alebo spievate uspávanku, melódie rozptýlia upokojujúce vibrácie po celom tele a do vašej placenty, čo má relaxačný účinok na mamičku aj dieťa.

zdroj: unsplash.com

Pomáha upevňovať spánkové vzorce

Počúvanie hudby v maternici môže mať pozitívny vplyv na spánkové vzorce novorodencov a čo nový rodič nechce? Dojčatá, ktorým hrala hudba v maternici, sa údajne upokoja a zaspia oveľa rýchlejšie, keď budú po narodení počúvať rovnakú hudbu.

Znižuje stres a úzkosť

Tehotenstvo môže byť pre mnoho budúcich mamičiek chaotické a nepríjemné obdobie, ale počúvanie hudby počas troch trimestrov je často spojené s nižšou úrovňou stresu a úzkosti. Cítite sa na hrane? Skúste si sadnúť, ruky si položte na brucho a zahrajte si upokojujúcu pieseň. Zopárkrát sa zhlboka nadýchnite a môžete si všimnúť, ako sa váš stres rozplýva – dieťa vám tiež poďakuje!

Môže pomôcť počas pôrodu

Vedeli ste, že u mamičiek, ktoré počúvajú hudbu počas pôrodu, sa zistilo, že potrebujú nižšiu hladinu liekov proti bolesti? Budúcim mamičkám sú k dispozícii desiatky zoznamov skladieb určených počas pôrodu, alebo zvážte stiahnutie skladby Hypnobirthing alebo meditácie, ktoré vám pomôžu pri narodení pomocou hudby a tichých tónov.

zdroj: sk.med-mash.ru

Môže posilniť deti na NJIS

Muzikoterapia na novorodeneckých jednotkách intenzívnej starostlivosti (NJIS) môže pomôcť deťom zachovať pokoj, lepšie sa kŕmiť a priberať. V mnohých štúdiách sa zistilo, že prehrávanie hudby pre predčasne narodené deti môže pomôcť znížiť ich stres, znížiť plač, zlepšiť spánok, a tým znížiť ich celkový pobyt v rámci NJIS.

Teda KEĎ ZAČNETE

Ak chcete svojmu dieťaťu pustiť hudbu, najlepší čas je okolo 24 týždňov, čo je obdobie, keď vaše dieťa začne počuť. Ale nečerpajte tie džemy príliš nahlas! Radšej sa držte hudby so zvukom približne 50 decibelov alebo menej.

Zdroj: https://mini-magazine.com/play-music-for-baby-in-womb/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať