DomovCestovanie5 dôvodov, prečo je New York City skvelou zimnou destináciou

5 dôvodov, prečo je New York City skvelou zimnou destináciou

- Reklama -

Zima po Novom roku je jedným z najlepších období roka, kedy si možno naplno užiť New York City. Týchto päť vecí vo vás zanechá príjemné pocity z najchladnejšej sezóny v New Yorku.

zdroj: lonelyplanet.com

1. Korčuľovanie

Pred storočím asi 30 000 Newyorčanov zamierilo počas zimného víkendu na už dávno zaniknutý Great Rink v Central Parku na ľad. Korčuľovanie vonku v meste, najmä v noci, zostáva klasickým zážitkom v New Yorku aj po sto rokoch. Klzisko v Rockefellerovom centre, ikone mesta, je maličký priestor plný návštevníkov, ktorí za fotku pred zlatou sochou Promethea platia dosť premrštené ceny.

zdroj: lonelyplanet.com

2. Čínsky Nový rok

Jednou z najväčších (a najfarebnejších) udalostí v meste je prehliadka čínskej štvrte na oslavu lunárneho nového roka. Asi pol milióna ľudí sa každý rok tlačí v uliciach, aby ochutnali jedlo na chodníkoch, nakupovali a sledovali, ako po Canal Street “plavia” draci. Ale ani mnohí miestni si neuvedomujú, že to nie je jediné miesto na oslavu čínskeho nového roka. Prehliadka Flushing, Queens, – ktorá je v skutočnosti o pár rokov staršia ako tá na Manhattane – je rovnako pestrá s oveľa nižším počtom ľudí (asi 10 000 ročne).

zdroj: lonelyplanet.com

3. Divadelná scéna

Existuje len málo vecí ako zážitok z Broadway alebo Off-Broadway show. Väčšina nových predstavení sa zvyčajne otvára medzi septembrom a aprílom a každú noc nájdete viac ako 100 hier a muzikálov po celom meste. Pri tak širokej škále si naozaj každý nájde niečo v každej cenovej kategórii.

zdroj: lonelyplanet.com

4. Týždeň reštaurácií

Nezáleží na skutočnosti, že „týždeň“ s tematikou gurmánov v skutočnosti trvá tri dni, toto obľúbené podujatie ponúka vychýrené jedlá za výhodnejšie ceny než v skvelých mestských reštauráciách. Vďaka tomuto podujatiu si môžu návštevníci veľkého jablka pochutnať na delikatesách od michelinskych šéfkuchárov.

zdroj: lonelyplanet.com

5. Brooklynský blšák

Nákupná tradícia v Brooklyne je tradičnou práve v chladných mesiacoch. Približne šesťdesiat predajcov predáva všetky druhy tovaru od 10:00 do 18:00, v sobotu aj v nedeľu. Aj keď nič nehľadáte, oplatí sa ísť si naplniť žalúdok na sprievodnom podujatí Smorgasburg, ktoré ponúka pouličné jedlo a ďalšie chutné jedlá od predajcov po celom meste.

Zdroj: https://www.lonelyplanet.com/articles/best-things-to-do-in-winter-in-new-york-city 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať